Skocz do zawartości

zmiana wydechu na sportowy


pit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wtrysku nie musisz nic regulować

Ja bym nie wypowiadał tak smiałych tez bo nie jest to do końca prawda i w ogóle na jakiej podstawie podawane są "takie" teorie?

 

P.S MAP nie jest czujnikiem mierzącym przepływ masowy powietrza i nie jest zastosowany do tego aby wykrywać zmiany w układzie wydechowym, odpowiedzialna jest za to poniekąd sonda lambda. Jeśli wymienia się cały układ wydechowy w sprzęcie w takową wyposarzony z reguły wycina się ją i zastępuje emulatorem.

P.S. 2 Układy wtryskowe w motocyklach są w stosunku do samochodowych prymitywne, przypominają mi one układ elektryczno-elektroniczny D-jetronic, który działał wyśmienicie w silnikach w dobrej kondycji i bez zmian w układzie dolotu i wydechowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że mowa o samej końcówce wydechu - o tłumiku.

 

Otóż w Gdańskim serwisie Kawasaki (nie wymienię z nazwy) twierdzą, że jak zmieniłem w ZRXie końcówkę na Sebringa to nic nie trzeba, przestawiać, ustawiać, regulować. Gdzie tkwi prawda? Co dalej ósma klaso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda lambda jest w kolektorze wydechowym , tak że zmienianie tłumików jej nie przeszkadza,natomiast przy zmianie wydechów w silniku gaznikowym bezwzględnie trzeba wyregulować gażniki,czyli zmiana dysz głównych i regulacja biegu jałowego.Pcdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WYdech gada ale nie podoba mi się założenie tego.

 

Po pierwsze po połączeniu puszki i rury brakuje do kolektora ok 16 cm ? :biggrin:

puszka

puszka

 

Wsunąłem więc rurke do kolektora max ile sie dało ale teraz rura przechodzi o 3 mm od podnóżka i ramy i podczas jazdy piętą dotykam puszke

puszka

puszka

 

 

a puszka wisi na dorobionym uchwycie zamiast na oryginalnym ponieważ chcąc ułożyć puszke we właściwym położeniu rura w kolektorze jest b. krzywi i nieszczelnie.

puszka

 

Czy trzeba dorabiać jakiś kawałek przedlużki pomiędzy kolektorem a rurką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie będziesz musiał, a swoją drogą to raczej uniwersalny tłumik niż dokładnie do tego modelu motocykla.

Inaczej nie było by tych jaj z mocowaniem.

 

 

Katalog D&D nie przewiduje tłumika do GSF600 http://www.danddexhaust.com/catalog/2005/07/86321c.htm

 

zapewne stąd te problemy

Edytowane przez leonstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamontowany tłumik LeoVince z dorobioną z kwasówki rurą ( w koplecie od sprzedawcy).W moim przypadku spasowanie było dobre.Może ze względu na to ,że rura do puszki jest wsunięta i spięta dołączoną w zestawie sprężyną.Zatem możliwości spasowania i ułożenia zestawu są lepsze.Swoją rurę musiałem jeszcze skracać bo puszka zbyt mocno wysunięta była do tyłu.

Moja rada do jedź do warsztatu gdzie spawają kwasówke i tam ułożysz tak jak być powinno.Jeżeli dorobienie nowego będzie w podobnej cenie to odspawaj odbojniki i rób nowy łącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...