Skocz do zawartości

W jakim kasku najbezpieczniej ???


Skay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrodził mi się w głowie pomysł do powstania tego posta, po tym jak przeczytałem post nowego forumowego kolegi ,który nadmienił ,że jeździ w kaku integralnym na virago 535.

 

i wiecie co...pomysłałem sobie BARDZO SŁUSZNIE ! :]

Otóż wydaje mi się ,że kask integralny jest o niebo bezpieczniejszy dla naszej głowy podczas uderzenia nią o asfalt w razie wypadku.

 

Bezpieczeństwo to jedno, a komfort termiczny to drugie. Nie wyobrażam sobie jeździć w innym kasku niż integral/szczękowiec w naszej strefie klimatycznej. Nawet na skuter zakładam kask pełnotwarzowy.

 

Lukasz z całym szacunkiem ale to teraz Ty bzdury gadasz, Oczywsite jest że Integrale mają przewagę pod względem bezpieczeństwa nad kaskami typu Jet.

Do mnie też nie przemawia argumentacja Łukasza.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu dywagujecie na temat rodzaju kasku i jego ochrony to ja wam powiem ze trzeba religie zmienic a Allah od wszystkiego juz was ochroni :icon_razz: Araby wierza ze ich ocali i na moto smigaja w tych ich szmatach na glowie bez zadnych problemow na moto...

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz znajomy mojego ojca zostawił u nas Yamahe Virago 1100 a że kaski to u nas same crossowe(nie licząc białego integrala firmy tiger)to wziąłem swoj crossowy i poszedłem sie przejechać jakies 5 min.Troche dziwnie musiało to wyglądać jak ludzie patrzyli no ale co tam;)

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz znajomy mojego ojca zostawił u nas Yamahe Virago 1100 a że kaski to u nas same crossowe(nie licząc białego integrala firmy tiger)to wziąłem swoj crossowy i poszedłem sie przejechać jakies 5 min.Troche dziwnie musiało to wyglądać jak ludzie patrzyli no ale co tam;)

 

 

Hehe no napewno :icon_razz: Ja ostatnio śmigałem w kasku crossowym na squterku kumpla więc tez to troche śmiesznie musiało wyglądać.

 

Swoją drogą wkużają mnie ludzie mówiący że np kask otwarty to tylko do skuterów i choperów kask integralny na ścigacza a kask crossowy do motocykli enduro/cross.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu widziałem rozkład sił działających na kask w trakcie najczęściej wydarzających się wypadków. Większość uderzeń idzie na szczękę. Jestem za integralnym, bo nie podoba mi się perspektywa chodzenia na codzień w krawacie z własnego języka.

 

"jazda jest jakby bardziej... odczuwalna!"

A pewnie że jest. Bo jak dostać z krawężnika w szczenę przy 100km/h to nie to samo co nie dostać wcale :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...