Skocz do zawartości

stukanie w simsonie


tomekkula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w simku mechanik wyregulował mi obroty (zmniejszył je) przejechałem 25km i postawiłem simka w garażu.

dzisiaj odpalam a tu dziwne stukanie. a i jeszcze nie chciał zapalić od pierwszego:(

kiedy troche go rozgrzałem stukanie ustało

poniżej film

prosze o pomoc!

z góry dzieki

http://www.megaupload.com/?d=GNMJF4M4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez ty lepiej to rozbierz bo ci pół silnika rozwali , ja bym sciągnoł dekiel od sprzegla i zobaczył moze cos tam lata, na filmie nie slychac z ktorej to strony ......

Edytowane przez Bubu Goryl

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego jak się silnik rozgrzeje to przestaje stukać?

 

Dopisano:

właśnie wróciłem z garażu i co zaobserwowałem

jak zapale chodzi dobrze i dopiero kiedy zaczyna dostawać bardzo małych obrotów i gasnąć to stuka,

i jak gasnie i stuka to troche też skacze kopniak.

czy możliwe że jest to od za niskich obrotów po tej regulacji?

Edytowane przez djkula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz że skacze kopniak to może w mechanizmie kopniaka coś się spieprzyło np zębatka od kopniaka ociera o zębatkę w siliku, może sprężyma zdechła itd...

Może zajżeć pod dekiel od sprzęgła czy wszystko ok.

 

A jak z poziomem oleju w silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze byc 150 powodow:Pmoze obcierac gdzies magneto o klape,mogla sie odkrecic sluba od sprzegla i lata,moze stukac tlok o glowice,moze stukac sworzen bo jzu ma luz w lozysku igielkowym,lozyska na wale.Powodow jest wiele popsrawdzaj wszysko:)sciagnij glowice zobacz czy na tloku nie ma jakis sladow.odrazu zobacz czy ma luz na boki i gora dul.sciagnij klape od oleju zobacz czy wszytko tam gra.od magneta tak samo;]Ja stosowalem technike eliminowania niepewnych rzeczy:D i jezdzilem simsonem caly sezon bez problemu nie oszczedzając go:)pozdrawiam(oczywiscie w gre niewchodza dwa zuzyte tloki:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...