Skocz do zawartości

'xenony' - żarówki 100W zamiast 35W


Kilvov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak wszyscy wiedzą w NSR są słabe światła :) które z racji prądnicy zaczynają świecić w miarę jak się podkręci obroty :D

 

zastanawiałem się nad żarówkami 'xenonowymi', ale takie 35W kosztują 40zeta za sztukę40 zeta za sztukę, gdzie inne kosztują 20zł za parę tylko, że te zwykłe są samochodowe i mają 50-100W

 

1.można zainstalować w NSR chociaż jedną taką 100W, czy wtedy moto na wolnych obrotach w ogóle już nie będzie świecić?

2.jw tylko, że dla żarówki 55W

3.czy te żarówki po 40 sztuka ze standardową mocą 35W będą świecić lepiej od żarówek które mam teraz?

4.można wymieniać tylko jedną stronę, czy światła mogą zacząć wtedy wariować?

Edytowane przez Kilvov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 100W po pierwsze sa nielegalne,po drugie mogą oślepiać,po 3 może coś ci się stopić od wyższej temperatury.35W ale takie nie zwykłe mogły by mieć silniejszy strumień światła ze względu na cieńszy żarnik ale znowu one sa barwione na niebiesko więc nie będzie większej róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 100W po pierwsze sa nielegalne,po drugie mogą oślepiać,po 3 może coś ci się stopić od wyższej temperatury.35W ale takie nie zwykłe mogły by mieć silniejszy strumień światła ze względu na cieńszy żarnik ale znowu one sa barwione na niebiesko więc nie będzie większej róznicy.

 

oprócz tych 100W są jeszcze te 55W które też świeciłyby[? :)] lepiej od zwykłych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to "xenony" czyli zarowki halogenowe nie moga byc stosowane w nsr bo moze Ci sie srodek lampy potopic to sie mocno grzeje. Na kloszu nie pisze nic ze mozna stosowac halogeny to bym nie ryzykował. Ale jak bys zamontował to daj potem znac czy cos sie stało i jaka roznica.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pseudo ksenony to porazka... Mialem takie w katamaranie, niby swiatlo mialo jasniejsza barwe, ale na zwyklych bylo lepiej widac. A jak bylo mokro, to tak jak kolega juz napisal, totalne dno. Nie polecam. W r6 z soczewami tez mialem taka zarowke, wygladala naprawde jak prawdziwy ksenon, ale sie przepalila. Zalozylem zwykla H7 i duzo lepsze swiatlo jest, pomimo bardziej zoltego, a nie bialego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w aucie mam 100w i nic sie niedzieje, w mz250 przez poltoraroku tez mialem 100w i nic , zadne topienie sie stykow itp.....tzn topily sie bezpieczniki, wiec wymienilem bezpieczniki na plaskie i problem zniknal......

..polecam, a psiarnia jeszcze niekazala pokazywac zarowek, tak samo jak na przegladach....

 

w cbxie mam zwykle bo niechce mi sie rozbebeszac calego przodu, zeby wymienic zarowki :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sens tak jak ktos napisal wyżej mają żarówki Philips Vision Plus. Kupując motocykl odrazu wymieniam na takowe i na prawdę widać różnicę. Światło jest białe i bardzo mocne (nie ma odciena żółci). Jak podaje producent żarówki te dają do 50% więcej światła i świecą 20m dalej niż klasyczne żarówki.Moc Vision Plus o 60/55W czyli tyle ile normalenj żarówki. A jeśli ktoś chce mieć efekt xenonu to polecam Philips Blue Vision, taka sama efektywność jak Vision Plus tylko mają lekką niebieską poświatę. Podobno przy BlueVision nie męczy się wzrok w trasie, światło dobrze obija się od znaków itp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do poptrzedników http://www.allegro.pl/item101421803_philip...wysprzedaz.html << według mnie nie ma lepszych żarówek, widać dużą różnicę pomiędz tą a tradycyjną, szczególnie w nocy przy zerowym oświetleniu

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...