Skocz do zawartości

wypadeczek- nie motocyklowy...


awful
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

otóż jechałem sobie wczoraj wieczorek przed 20tą , z chwaszczyna na koleczkowo(pod gdynią- po siostre do stadniny,ale to mniej wazne)... katamarankiem,bo padało.

 

jeszcze w chwaaszczynie doszedłem do jakiegos stara,któego kierowca robił wszystko,zebym go nie wyprzedził- zjezdzał na srodek drogi... lekko zakląłem,bo las się zblizał a tam wyprzedzać się nie da, zamknąłem obieg powietrza w kabinie i sunę za nim...

w sumie jechał te 60 więc tragedii nie było.

w lesie doszliśmy wspólnymi siłami drugą ciężarówkę- ta miała przyczepę i trzeba było zwolnić.

 

dodam,ze ów star podejrzany przez las po krętej tez jechał środkiem(podwójna ciągła, star nr 1 przyczepą utrudniał widoczność,więc dobrze,ze nic z nie jechało z przeciwka).

 

za lasem, juz na koleczkowie, pierwszy wrzucił kierunek w lewo i zaczął skręcać w jakąś boczną... ja sobie kulturalnie zwalniam...a star przede mną- wjezdza na prawo na trawnik...

pomyślałem,ze chce go po chamsku wydymać,ale po chwili zobaczyłem,ze tam-gdzie zjechał- jest niecały 1m trawnika, i ostry spadek w dół na płot czyjejś posesji...

 

skoro ja to widziałem, to kierowca stara również...a nawet tymbardziej. :)

 

ale się średnio przejął widać,bo zgrabnie zaparkował na tym płocie...

 

 

szczerze mówiąc nic nie kumam. kierowca z kabiny stara wyskoczył jak oparzony. płot uszkodzony,star z rowu nie wyjedzie własnymi siłami na pewno... wyglądało to wszystko dość spokojnie- prędkość niewielka, star sobie skręcił i wjechał na płot... zero hałasu, fruwającej trawy itp...

 

może wiedział,ze nie ma hamulców i chciał mijać...ale skoro wiedział,ze hamulców brak to po co siedział tamtemu na tyłku...

 

nic nie kumam. wyglądało to tak,jakby wszystko było zamierzone :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura takich postów tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ciężarówki oraz ich kierowców należy eliminować z dróg. A tiry posłać na tory.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż jechałem sobie wczoraj wieczorek przed 20tą , z chwaszczyna na koleczkowo(pod gdynią- po siostre do stadniny,ale to mniej wazne)... katamarankiem,bo padało.

 

jeszcze w chwaaszczynie doszedłem do jakiegos stara,któego kierowca robił wszystko,zebym go nie wyprzedził- zjezdzał na srodek drogi... lekko zakląłem,bo las się zblizał a tam wyprzedzać się nie da, zamknąłem obieg powietrza w kabinie i sunę za nim...

w sumie jechał te 60 więc tragedii nie było.

w lesie doszliśmy wspólnymi siłami drugą ciężarówkę- ta miała przyczepę i trzeba było zwolnić.

 

dodam,ze ów star podejrzany przez las po krętej tez jechał środkiem(podwójna ciągła, star nr 1 przyczepą utrudniał widoczność,więc dobrze,ze nic z nie jechało z przeciwka).

 

za lasem, juz na koleczkowie, pierwszy wrzucił kierunek w lewo i zaczął skręcać w jakąś boczną... ja sobie kulturalnie zwalniam...a star przede mną- wjezdza na prawo na trawnik...

pomyślałem,ze chce go po chamsku wydymać,ale po chwili zobaczyłem,ze tam-gdzie zjechał- jest niecały 1m trawnika, i ostry spadek w dół na płot czyjejś posesji...

 

skoro ja to widziałem, to kierowca stara również...a nawet tymbardziej. :)

 

ale się średnio przejął widać,bo zgrabnie zaparkował na tym płocie...

szczerze mówiąc nic nie kumam. kierowca z kabiny stara wyskoczył jak oparzony. płot uszkodzony,star z rowu nie wyjedzie własnymi siłami na pewno... wyglądało to wszystko dość spokojnie- prędkość niewielka, star sobie skręcił i wjechał na płot... zero hałasu, fruwającej trawy itp...

 

może wiedział,ze nie ma hamulców i chciał mijać...ale skoro wiedział,ze hamulców brak to po co siedział tamtemu na tyłku...

 

nic nie kumam. wyglądało to tak,jakby wszystko było zamierzone :D...

 

Ja bardzo krótko i wulgarnie to skomentuje:

"H... nie kierowca"

 

Tyle wystarczy za komentarz do wszystkich kierowców cieżarówek.

Edytowane przez xj 600 n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo krótko i wulgarnie to skomentuje:

"H... nie kierowca"

 

Tyle wystarczy za komentarz do wszystkich kierowców cieżarówek.

 

 

nie mierz wszystkich jedna miara, to samo tyczy sie nas, czy to ze jeden z drugim sie wyglupia to wszyscy jestesmy tacy sami.....

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura takich postów tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ciężarówki oraz ich kierowców należy eliminować z dróg. A tiry posłać na tory.

 

 

podpisuję się. jak jeżdzę sobie rowerkiem po różnych miejscach w okolicy to aż mi się żal robi, że taki potencjał został zmarnowany - wszędzie tory byle wioska, fabryka, magazyn, stacja benzynowa, skład węgla...

 

za kilka lat jeszcze będą kłaść te tory które pozrywali (albo które zardzewieją doszczętnie do tego czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierz wszystkich jedna miara

no własnie, wszyscy tak krytykujemu ludzi ze same ogólniki o motocyklistach wygaduja a tu robicie to samo.

 

Niektórzy TIRowcy sa duzo lepsi niż ci z katamaranów - migaja jak psy stoja, zjeżdzaja zeby zrobić miejsce, pokazuja ze jest wolne ... a żre zdarza się wyjątek to wiadomo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego traktowania jedną miarą nie jest to wynik uprzedzenia, a doświadczenia. Jeżdzę na jednosladach 7 lat, a samochodem około 6. Kierowcy ciężarówek nie zważają na innych użytkowników dróg i mają podobnie jak motocykliści przekonanie o walorach prowadzonego sprzętu z tą różnicą, że kładą akcent na masę, a nie szybkość.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ta droga z nowym asfaltem? lecialem ostatnio z chwaszczyna na wejcherowo, przez koleczkowo i bylo slisko, ze ja pindole. i to w sloneczny dzien. dali nowy asfalt i parafina wylazi. a dodatkowo piszesz, ze padalo.

 

ta z nowym jest z rumii na koleczkowo, a ja jechałem z karwin na koleczkowo.

 

z rumi na koleczkowo droga jest wypas,ale kurde po deszczach piachu naniosło pelno i na moto jest porażka...(z helu wracaliśmy w niedzielę- szlag nas trafiał,pusto ,gladko- tylko piasek co zakręt na środku ;/).

 

 

kierowcy tirów są różni, ostatnio mam masę doswiadczeń i to samych nieprzyjemnych:

głównie z wrzucaniem kierunkowskazu i wyprzedzaniem na obwodzie bez patrzenia w lusterko... awaryjne hamowania ze 150 na obwodzie to normalka...

no i masa asów w stylu : wyprzedzamy kolesia jadącego 90 jadąc 93... i 2 kilometry blokowania pasa :/

 

ale jestem przekonany,że w porzo goście też wśród nich są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego traktowania jedną miarą nie jest to wynik uprzedzenia, a doświadczenia. Jeżdzę na jednosladach 7 lat, a samochodem około 6. Kierowcy ciężarówek nie zważają na innych użytkowników dróg i mają podobnie jak motocykliści przekonanie o walorach prowadzonego sprzętu z tą różnicą, że kładą akcent na masę, a nie szybkość.

Pozdr.

 

:D co ty bredzisz, kolacja ci zaszkodzila :) oni bardziej od zwyklych kierowcow musza uwazac prowadzac kilkudziesieciotonowy zaprzeg....

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram szybki rozwój transportu kolejowego :)

 

Ale niestety nie jesteśmy Szwajcarią, żeby TIRy załadować na wagony :D

 

Kwestia odpowiednio ukierunkowanej inicjatywy obywatelskiej.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...