Skocz do zawartości

Wypadek


PawelP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z opisów wynika, że to był obywatel Niemiec. Moim zdaniem dlatego wykonał manewr, bo miał taki nawyk wyniesiony z własnego kraju- nie wziął pod uwage jak ludzie korzystają w Polsce z dróg i to go zgubiło. Zal i smutek, ale 150 prawym pasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko, zbyt szybko... I jak tu ludzi przekonać, że ludzie na motorach nie jeżdżą jak wariaci po takiego typu zdarzeniach...

 

Przykro mi z powodu tego człowieka. A jeszcze bardziej gościa z ciężarówki. Jako Wrocławianin mogę dodać jeszcze, że nasza [i nie tylko nasza] A4 jest niezbyt szcześliwą trasą. Niedawno zabito człowieka, który chyba naprawiał samochód, czy coś takiego na poboczu A4 i został potrącony [mogę dodać, żę miał na sobie kamizelkę]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfikator:

 

Zatrzymanie lub postój pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innych miejscach niż wyznaczone w tym celu art. 49 ust. 3 300zł

 

Nieusunięcie z jezdni pojazdu unieruchomionego z przyczyn technicznych oraz nieostrzeganie innych uczestników ruchu art. 49 ust. 3 300zł

 

Niesygnalizowanie lub niewłaściwe sygnalizowanie postoju pojazdu silnikowego z powodu uszkodzenia lub wypadku na autostradzie lub drodze ekspresowej art. 50 ust. 1 pkt 1 lub ust. 2 pkt 1 300zł

 

choć motocyklista też nie był bez winy :)

 

tez pomyślałem o sygnalizacji postoju...

ale z drugiej strony, przy 150 łatwo przegapić takiego pryszcza jak trójkąt ostrzegawczy...

 

z resztą mandat za brak trójkąta nikomu nie przywróci życia...

 

liczy się nauka dla nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko, zbyt szybko... I jak tu ludzi przekonać, że ludzie na motorach nie jeżdżą jak wariaci po takiego typu zdarzeniach...

 

Dziś byłem w Carrefour i już więcej tam nie pojadę. Sieć ta wspiera wizerunek motocyklisty jako dawcy/wariata poprzez naklejanie na każdym filarze plakatu "Nie bądź obojętny na ryk silników motocyklowych". Na tych plakatach są zamieszczane wystrzelone z kosmosu dane z których jasno i czytelnie wynika ,że jesteśmy zagrożeniem, zapie*dalamy na maxa i powodujemy wypadki w których ginie masa osób. Akcję tę rozpoczeła Komenda Stoleczna Policji. I jak tu ludzie mają zmienić zdanie jak w ten sposób pierzę im się mózg. Chociaż z drugiej strony jak to ktoś powiedział "poza sferą zawodową w dupie mam co ktoś o mnie myśli" i chyba tak trzeba do tego podchodzić , niestety.

 

Pzdr

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisów wynika, że to był obywatel Niemiec. Moim zdaniem dlatego wykonał manewr, bo miał taki nawyk wyniesiony z własnego kraju- nie wziął pod uwage jak ludzie korzystają w Polsce z dróg i to go zgubiło. Zal i smutek, ale 150 prawym pasem?

Ciekawe rzeczy pan piszesz-bo z tego co mi wiadomo, to w Niemcolandii wyprzedzanie z prawej strony jest zabronione(w odroznieniu od Polski). Dozwolone jest na drogach o trzech pasach poza obszarem zabudowanym, i dwoch w obszrze zabudowanym. iTeraz pytanie do tych, co tak najezdzaja na tego chlopaka-czy Wam NIGDY nie zdarzylo sie wyprzedzac z prawej strony na autostradzie?? Same idealy na tym forum siedza, nooo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy pan piszesz-bo z tego co mi wiadomo, to w Niemcolandii wyprzedzanie z prawej strony jest zabronione(w odroznieniu od Polski). Dozwolone jest na drogach o trzech pasach poza obszarem zabudowanym, i dwoch w obszrze zabudowanym. iTeraz pytanie do tych, co tak najezdzaja na tego chlopaka-czy Wam NIGDY nie zdarzylo sie wyprzedzac z prawej strony na autostradzie?? Same idealy na tym forum siedza, nooo...

 

Oj a słyszał pan o braku ograniczenia predkości na tamtejszych autostradach? Choć obecnie jest zalecana jazda 130. Ja nie napisałem, że facet się wyprzedzania prawym pasem się w Niemczech nauczył tylko, że możliwości drogowe w Niemczech i predkości tam rozwijane są inne niż w Polsce. I stąd moja hipoteza, że liczył na mozliwość wyprzedzenia, ominięcia w wykorzystaniem prawego pasa- sądząc że nikt nie zatrzyma się na nim. Niestey nie przewidział, że w Polsce to wygląda inaczej jak w jego kraju.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj a słyszał pan o braku ograniczenia predkości na tamtejszych autostradach? Choć obecnie jest zalecana jazda 130. Ja nie napisałem, że facet się wyprzedzania prawym pasem się w Niemczech nauczył tylko, że możliwości drogowe w Niemczech i predkości tam rozwijane są inne niż w Polsce. I stąd moja hipoteza, że liczył na mozliwość wyprzedzenia, ominięcia w wykorzystaniem prawego pasa- sądząc że nikt nie zatrzyma się na nim. Niestey nie przewidział, że w Polsce to wygląda inaczej jak w jego kraju.

Pozdr.

Prawdziwy Niemiec nawet nie pomysli o wyprzedzaniu z prawej strony, wiec naprawde nie wiem o czym piszesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no pewnie, samochod to wg Ciebie ostatnia rzecz jakiej mozna spodziewac sie na poboczu "autostrady" ? Gratuluje wyobrazni. A co gdyby tam stal kierowca tej ciezarowki?

 

Nie wiemy jak to wygladalo ale z pewnoscia gosc podjal najgorsza decyzje w swoim zyciu. Po prostu czasem warto odpuscic. Aha i nie wierze ze sytuacja na drodze go do tego zmusila..

Nie rozumiesz tu nałożyły się 2 sytuacje to że w tym samym momencie na długości drogi która ma sporo km w tym samym miejscu zdecydował się na wyprzedzanie prawą stroną i tam tez stała cięzarówka.... 2 sytuacje!!! Ja zdaję sobie sprawę że to raczej nienormalne wyprzedzać prawą więc nie pisz ze nie mam wyobraźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz-to na pewno masz racje. W koncu jestes am besten. A tak BTW to ty w ogole masz czas sie wys*ac chociaz poza siedzeniem na forum i pisaniem gowno wielkie wnoszacych postow?

 

 

akurat w tym przypadku moje posty odnosza sie wylacznie do twych wnaszacych az tak wiele....

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfikator:

 

Zatrzymanie lub postój pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innych miejscach niż wyznaczone w tym celu art. 49 ust. 3 300zł

 

Nieusunięcie z jezdni pojazdu unieruchomionego z przyczyn technicznych oraz nieostrzeganie innych uczestników ruchu art. 49 ust. 3 300zł

 

Niesygnalizowanie lub niewłaściwe sygnalizowanie postoju pojazdu silnikowego z powodu uszkodzenia lub wypadku na autostradzie lub drodze ekspresowej art. 50 ust. 1 pkt 1 lub ust. 2 pkt 1 300zł

 

choć motocyklista też nie był bez winy :) .

 

 

Jeśli uważnie czytasz to ciężarówka była uszkodzona i na miejscu była już pomoc drogowa która po nią przyjechała.

Uważam iż niestety była to brawura . Koledzy naprawdę trzeba uważać.

Edytowane przez mariusz zzr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...