Skocz do zawartości

Wtórnik dowodu rejestracyjnego - Suzuki RAN, pomocy!!!


Koomi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca bezskutecznie próbuję rozwiązać pewien problem, może ktoś pomoże, już naprawdę nie mam pomysłu co robić.

Mam dosyć nietypowy skuter - Suzuki RAN, ukradziono mi dowód rejestracyjny (już ten nowy, unijny, z rejestracją nie było problemu) i gdy chcę wyrobić wtórnik, każą mi w urzędzie podać DMC i moc pojazdu, problem w tym że za nic nie mogę go zdobyć!!!!

Próbowałem w stacjach diagnostycznych, u rzeczoznawcy z Polskiego Związku Motocyklowego, W Suzuki Motor Poland - Nikt nie jest w stanie podać mi tych danych, w internecie znalazłem jedną rosyjską stronkę w której jest podana jego moc, i nie wiem co teraz zrobić.

Motorek jest w pełni sprawny a nie mogę już jeździć bo we wtórniku muszą być te dane (tak powiedzieli w urzędzie). Może wie ktoś co w takiej sytuacji można jeszcze zrobić?

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

Wyjście 1. odżałować 100 złotych i dać go panu, który siedzi za okienkiem (wtedy napewno cos poradzi).....

Wyjście 2. ja bym sie ich zapytał co zrobić. w końcu powinni wiedziec, a skoro masz umowe i jakieś inne rózne papiery, że to Twoje moto, to powinni wydać ci taki zamiennik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

każą mi w urzędzie podać DMC i moc pojazdu, problem w tym że za nic nie mogę go zdobyć!!!!

Próbowałem w stacjach diagnostycznych, u rzeczoznawcy z Polskiego Związku Motocyklowego, W Suzuki Motor Poland - Nikt nie jest w stanie podać mi tych danych, w internecie znalazłem jedną rosyjską stronkę w której jest podana jego moc

A niewystarczy, że powiesz, zę masz tam te 3,5 konia, a DMC to nie jest dopuszczalna masa całkowita ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markos16 - powiedz nam ile Ty już stówek odżałowałeś?

 

Szkoda słów na dzieciarnię :( Ciekawe skąd takie rzeczy wiesz? Z doświadczenia czy z opowieści?

 

A tak poza tym to odsyłam do wątku założonego przez Koomiego w dziale przepisy.

  • Pozdr

Cholera - tak się zdenerwowałem na durne wypowiedzi co niektórych "znawców", że nie zauważyłem że to jest właśnie wątek w przepisach :buttrock: Błagam o wybaczenie z powodu mojej pomyłki.

Wątek o którym pisałem jest chyba dziale motorowery.

 

A jednak nie pomyliłem się - Koomi napisała dwa razy to samo w dwóch różnych wątkach w dziale przepisy. Ten o którym pisałem wyżej jest tutaj: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=45442&hl=

Edytowane przez Dybcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc ustalisz w stacji diagnostycznej, mase dopuszczalną tak samo. U mnie kiedy miałem Komara wyglądało to tak, ze pan zapytał sie ile ma mocy i jaką dopuszczalną mase, wydrukował karteczke i tyle. Zarejestrowało sie :)

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...