Skocz do zawartości

dlugie swiatla


Przemas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie o to chodzi żeby być widocznym tylko żeby zwrócić na siebie uwagę. O to chodzi, żeby się wyróżnić z tłumu dwuśladów, chyba że ktoś jeździ z prędkościami turystycznymi. Ale poruszający się grubo powyżej 100 km/h dla własnego bezpieczeństwa (moim zdaniem) powinni jeździć na długich. A kto respektuje przepisy i porusza się 60 w mieście i 90 poza to faktycznie nie ma potrzeby, żeby oślepiał innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra .... to napiszcie teraz jak i gdzie mam zainstalować te oswietlenie ksenonowe czy tam stroboskopowe - jestem zainteresowany takim cudeńkiem bo uwazam, ze to dobry pomysł a poza tym fajny bajer :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra .... to napiszcie teraz jak i gdzie mam zainstalować te oswietlenie ksenonowe czy tam stroboskopowe - jestem zainteresowany takim cudeńkiem bo uwazam, ze to dobry pomysł a poza tym fajny bajer :mrgreen:

 

SV650S ma 2 reflektory: do mijania i do drogowych.

 

W reflektor od drogowych mam zamontowany palnik D2S. Pasuje po niewiwlkich przeróbkach w gniazdo po żarówce H1. Przetwornicę mam pod reflektorem między plastikiem a stelażem owiewki.

podłączenie zasilania przetwornicy normalnie z 12V (zamiast podłączać do żarówki) a D2S zasilany jest z przetwornicy seryjnym przewodem z końcówką załączonym do przetwornicy.

 

wszystko jest tak zrobione aby bez kłopotu wrócic do żarówki H1 w razie konieczności.

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Nie rozumiem poco jeżdzić w dzień na drogowych? Jeśli ktoś jadący z naprzeciwka "nie zauważa świateł mijania" to jakie szanse że zauważy światła drogowe? Musi widzieć światła mijania - chyba' date=' że je lekceważy.

Inna sprawa, że drogowe czasmi pomagają na zwrócenie na siebie uwagi tych jadących z przodu. Błysk po lusterku jest zauważany. Dlatego właśnie Xenon działa rewelacyjnie - błysk przypomina włączenie spawarki w kabinie takiego delikwenta.[/quote']

 

W Polsce wielu kierowców kojarzy motocykle z MZ, WSK z różnymi pierdzipędami, widąc z daleka pojedyncze światło sądzi że nadjeżdża cóś z niebotyczną szybkością 60 - 80km/h i wielki suprajs bo to cóś grzeje 200km/h i spotykają się pojazdy dokładnie w momencie wyprzedzania.

Wielkrotnie miałem nieprzyjemność spotkać się ze zjawiskiem jazdy na czołowe, nie przepuszczam by kierowcy świadomie chcieli mnie skasować a przy okazji siebie, po prostu, zwykły brak wyobraźni.

Ja jadąc spokojnie, turystycznie, jadę na mijania, jak chcę odkręcić ciut zaszaleć włączam długie, to daje kierowcom coś do myślenia i ... droga wolna.

 

Zbycho

XJR1300

 

www.jim.siedlce.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Rozumiem jak motocyklisci jezdza na swiatlach "dlugich" tzn drogowych w dzien...wtedy zwiekszaja niejako swoja widocznosc...jednak wczoraj wracajac z nad Zalewu Zegrzynskiego z bratem..jechalismy puszka w strone Warszawy...nagle cos strasznie zaczelo swiecic...patrze z tylu jedzie moto...przez dlugi czas jechal zaraz za nami na dlugich swiatlach...dojezdzajac do naszego samochodu nawet ich nie raczyl przelaczyc na swiatla mijania mimo ze droga ladnei oswietlona :lalag: jechal na czerwonej VFRce z plecaczkiem...zaraz za Nieporetem jak sa dwa mini ronda zawrocil i wraca nad Zalew...minelo moze z 5 minut...a ten znow wraca jadac na dlugich i robi tak samo...jedzie doslownie na "zderzaku" majac wlaczone dlugie... :lalag: Czy tak trudno zrozumiec ze w ten sposob oslepia kierowce w samochodzie jadacego przed nim :biggrin:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu. Temat sprzed kilku lat.

W sumie włączam długie przy wyprzedzaniu sznura aut, zawsze jakaś większa szansa, że mnie ktoś zauważy i nie wyskoczy.

Tylko w dzień bo nocą nie jeżdzę :D

Edytowane przez kvos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat postanowilem odswiezyc :buttrock: W dzien to jeszcze rozumiem...w nocy na pustej drodze rowniez...ale jadac zaraz za samochodem? :banghead: Mimo ze moj brat zjezdzal mu na bok zeby sobie spokojnie wyprzedzil...to on dalej swoje.. :buttrock: Miejsca do wyprzedzania mial tyle ze zmiescily bi sie ze trzy tiry :cool: :D

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj to samo. Jakichś dwóch debili na sportach jechało w nocy Zakopianką cały czas na długich. Żeby tak chociaż jechali szybko... Jeden siadł mi na zderzaku, więc elegancko mu zjechałem jak tylko skończyłem wyprzedzać. Cioł zjechał za mną i konsekwetnie walił mi po oczach, do tego jechał niebezpiecznie blisko (aż się prosił o test refleksu....).

 

Wieś i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze Ci "motocyklisci" bo inaczej ich nie nazwe...nie wiedzieli ze jak sie pali jedna lampa to nie dlatego ze zarowka padla tylko dlatego ze to sa swiatla mijania? :bigrazz: :) :icon_mrgreen: Co jak co ale takie zachowanie prowadzi do niebezpiecznych sytuacji :cool:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...