Skocz do zawartości

Klejenie, zgrzewanie plastików?


rob_rocki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak naprawić pęknięte plastiki? Nie są połamane, lecz pęknięte na dług. ok. 15cm. Czy lepiej jest to skleić jakimś lepszym klejem dwuskładnikowym czy innym "szuwaksem", czy są jakieś "patenty" na zgrzewanie tego? Jeśli sie je jakoś zgrzewa, to gdzie w W-wie można to zrobić?

 

Pozr.

RNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to zespawać.Wez dizmar i napewno znjadziesz kogoś ze stolicy który sie tym trudni, albo podjedź do jakiegoś warsztatu i sie popytaj ,ludzie z branży sie znają.

Jak bedizesz chcial zaoszczędzić i skleisz to jakims klejem to jak pomalujesz to po pewnym czasie ci lakier pękanie w tym miejscu i bedzie znowu lipa. Lepier raz a dobrze.

 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie je jakoś zgrzewa, to gdzie w W-wie można to zrobić?

 

na Radzymińskiej (prawie na wysokości OBI), po lewej stronie jak jedziesz do Marek jest zakład - naprawiają zderzaki i robią różne dziwne rzeczy z laminatów... powinni Ci to zrobić bez problemos :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hell

Zgrzać tego nie zgrzejesz - no chyba, że masz do dyspozycji zgrzewarke ultradźwiękową. Nie jestem pewien z czego masz owiewki ale prawdopodobnie z kopolimeru PP-PE, w ostateczności z ABS-u. PP i PE ze względu na "woskowatą" powierzchnię są trudno sklejalne. Trzeba w jakiś sposób aktywowac powierzchnię. W warunkach warsztatowych najlepsza metodą jest spawanie. W przypadku ABS-u sprawa wygląda prościej - możesz spróbować jakimś klejem na bazie żywicy epoksydowej. Jeśli chodzi o technikę klejenia skontaktuj się z http://www.chemtech.com.pl/ - gadaj z szefem - gość zna się na rzeczy. Na pewno wspólnie dobierzecie klej. Być może bedą mieli jakiś klej np. rozpuszczalnikowy, ktory da rade na poliolefiny. Aha jeszcze jedno: każdy detal z tw.szt. pow. 15 g powinien miec oznaczenie tworzywa z jakiego jet wykonany. Oznaczenia tego szukaj z tyłu owiewki.

Jeśli fachmiani zespawają Ci to za powiedzmy 50 zł to warto - jeśli nie pokombinuj z tym klejeniem. W razie czego pisz - chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem ją wczoraj. Jest zrobiona ABS-u. Jak ją odkręciłem, to okazało się, że już była wcześniej klejona. Dlatego pękła.

Dla jasności - nie jest to część bocznej owiewki motocykla, ale część "deski rozdzielczej" - zabudowa zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re

W takim razie na początek proponuję wykonać dwa otwory na końcu rysy - w celu uniemożliwienia dalszej propagacji pęknięcia. Możesz to zrobić nawet rozgrzaną szpilką. Następnie usuń starą spoinę. Możesz pokusić sie nawet na wykonanie rowka wzdłuż pęknięcia. No i na koniec musisz to czymś "zasmarkać" :biggrin:. Ja zaryzykowałbym jakimś klejem epoxydowym np. poxipolem. W wersji "hard" pod pęknięcia podłożyłbym skrawek maty szklanej (do zdobycia w sklepie samochodowym jako reperaturka lub w sklepie z tapetami - czasem mają takie tapety z tzw papieru szklanego). Najlepiej jak posmarujesz tworzywo wzdłuż rysy, następnie nałożysz pasek maty szklanej i wtopisz go 9podobnie jak przy wtapianiu siatki na izolacje styropianową).

 

To tyle... powinno dać radę.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... zobaczymy czy da radę.

 

Byłem dzis u fachowca, ale po pierwsze primo: ma czas dopiero po weekendzie, a po drugie primo: chce za zrobienie wszystkiego na cacy 200 PLNów. Troche za dużo, choć wyjasniał wszystko całkiem sensownie i jest tam trochę dłubaniny na załamaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim klej do plastików twardych firmy: Technicoll. Kleiłem u siebie owiewke z ABSu i trzyma zajebiście, działa na zasadzie rostapiania klejonych powierzchni i efekt jest podobny do spawania. Niestety nie jest to klej dla osób, które by chciały posmarować i za 3 sekundy mieć już gotowe. Klej schnie ok. 6 godzin ale efekt jes naprawde dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://motors.yavit.com.pl/index.php?show=contact

siema pojedz do tej firmy.mi zespawali blotnik za jakies 30zl.polecam

ku*wa nigdy wiecej.nie jedzcie do tego warsztatu.honda budzynski czy jakakolwiek firma nie zrobi takiej lipy jak mi.mialem odebrac moto na wyjazd na tor do poznania.gosc mial mi wymienic dysze glowne z rozmiaru 105 na 100(seryjne) a ku*wa zrobil taka akcje ze wzial 105 zalutowal i wywiercil dziury.moto chodzi jak smietnik.pchalem go 6km do domu.na koniec powiedzial zebym wypierdalal bo go chu*a rozkminilem i mi oddal stowe, ktora moge sie teraz podetrzec bo nie mam teraz zadnych dobrych dysz.ku*wa ...sory za slownictwo,pozdro dla wszystkich mechanikow i policjantow ktorzy sa w porzadku(zapomnialem dodac ze to dzielnicowy z falenicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz znalezc kogos kto ci to pospawa tylko uwazaj znajdz profesjonaliste bo mi facio tak pospawal ze mi sie krew zagotowala malo tego okazalo sie ze byl 3 razy drozszy od goscia ktory by mi to zrobil idealnie taka polska ehhhhhh...

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...