Skocz do zawartości

Bez komentarza.


Rekomendowane odpowiedzi

SS>a myslisz, ze jak jest? ja tez kozystalem ze znajomych znajomych znajomych...

 

kiedys jechalem(uczylem sie) jezdzic furakiem i zatrzymala nas policja, ja mialem pelne spodnie, a znajomek znal policjanow i sprawa wygladala tak......

 

-czesc zenek, wlasnie ucze chlopaka jezdzic....

milicjant> aha, no dobra, spoko tu zaden z naszych niepowinien wam przeszkadzac, mozecie jechac smialo...

 

inna sytuacja, dotyczaca robieniem przegladow w okregowej stacji, diagnosta i policja sie znaja, przeglady przechadza pozytywnie wszystkie wraki, a jak policja zatrzyma pyrgajacego malucha bez chamulcow z dzisiejsza data przegladu to nic sie niedzieje, ale diagnosta i kierowca musza po sasiedzku flache postawic i obalic ze strozem prawa....oczywiscie po sluzbie, daleko niemaja do siebie niemaja.......

 

takich przypadkow znam wiele, szkoda pisac,

 

w miescie jest inaczej, jest wieksza anonimowosc i mniejsze prawdopodobienstwo ze akurat spotka sie znajomego na sluzbie....dlatego w mniejszych miejscowosciach ludzie czesciej decyduja sie jechac po piwo jak impreza siadzie.....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam sytuację wg. moich zasad - a ja nigdy nie puściłem pijanego kierowcy lub jeżdżącego wraka. Wiem co się dzieje w mojej okolicy , jak mało ludzi ryzykuje jazdę na bani. Może po prostu w każdym województwie inaczej to wygląda.

Pozdro.

PS. Mój nick to nie SS , tylko Stary Sierżant - pisałem to już kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jet tu pewna sprzecznosc, bowiem panstwo polskie daje przyzwolenie na jazde po pijaku, czyli slynne dopuszczalne 0,2 , wedlug mnie powinno to byc 0

 

Wiesz nie do końca.. zjesz 10 batonków ze śladową ilością alkoholu (o której możesz nawet nie wiedzieć) i będziesz miał problem jak Cię złapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinna być śmierć za śmierć, a w przypadkach złapania pijanego kierowcy powinni go zniszczyć finansowo, bo trzymanie w więzieniu takiego gościa ma dwie zasadnicze wady:

1. trzeba śmiecia karmić,

2. Po pobycie w więzieniu może mu się lekko zmienić psychika i wtedy dopiero może stanowić zagrożenie.

Trzeba radykalnie zaostrzyć prawo a nie straszyć pijanych kierowców naklejkami w stylu " jeździłem pijany" , zniszczyć , zgnoić , wdeptać w ziemie, może to by odstraszyło amatorów jazdy po pijaku.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jazde po pijaku powinny byc surowe kary zeby ludzie sie tego bali,a nie jak spowoduje wypadek to dopiero bedzie s*ał w gacie.

Teraz to jest lipa co z tego ze jediz ektos po pijaku i go złapią i zabiorą prawko na rok albo wiecej i musi zdawać.Taka osoba jak jezdai po pijaku to i bez prawda wsiądzie w auto i jeden h*j.

Dawniej jak coś ukradłeś obcinali ci reke zeby wszyscy wiedzieli ze jestes złodziejem i zebyś juz ta ręką nic nie ukradł, ludzie sie bali stracić ręke, może teraz trzeba obcinac głowe też ludzie by się bali.

Oczywiśćie nie jestem za kara śmierci dla pijaków, ale kara powinna być bardzo surowa.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust to zasadniczo przesadzacie ze skrajnoscia wypowiedzi.

Facet wsiadl po pijaku na motocykl - i pech chcial ze mu szczeniak wlazl pod kola kiedy ten sie zataczal beztrosko na fazie .

 

Facet pojdzie do wiezienia - ok i dobrze

Dzieciak do grobu - nie ok i trudno

( moze mnie jutro pjany kierowca ciezarowki rabnie )

 

Nie twierdze ze to nalezy olac - ale wkurzac sie i odgrazac calemu swiatu - "zabic sukinsyna" - to mi przypomina sytuacje z pedofilami .

100% bez wyjatku ludzi na swiecie jest przeciwnikami pedofili. Wniosek: pedofile mieszkaja na marsie ;)

Slowo "pedofil" jest zas nacechowane takim ladunkiem - ze jak sie glosno takie slowo powie (niezaleznie od kontekstu) w autobusie to zwiekszamy szanse oberwania butelka w leb o 500% .

Podobnie sprawa ma sie z "pijanym kierowca" - tak tak to mordercy - itp itd - a pijani kierowcy jak byli tak sa . Tym bardziej mnie to dziwi ze wszyscy napewno jako motocyklisci bylismy ofiarami uogolniania: motocyklista = "dawca organow" - Powiem wam jedno nawet jak przekrocze predkosc i zgine wtedy w wypadku to nikt mojej nerki nie dostanie i basta :D

 

Zeby takim j.w. tragicznym wypadkom zapobiegac nalezy zwiekszyc wykrywalnosc przestepstw nie zas wpedzac ludzi w histerie surowoscia kar.

 

:icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie kumam. jaką trzeba mieć mentalność,zeby po pijaku siadać za kółkiem,wiedząc,ze sie straci prawko...

 

ja wiem jak bardzo spada mi refleks po pijaku,dlatego jak jestem wstawiony to sobie nie wyobrażam siadac za kólkiem.

 

a jak nie jestem wstawiony,a piłem- to nie siadam bo nie wyobrazam sobie stracic prawka...za duzo kasy itp... ze o innych konsekwencjach nie wspomne.

 

co trzeba miec pod deklem,zeby mieć jedno i drugie w poważaniu?strasznie mnie to intryguje. sugestie mile widziane(nie mówię tu o wypadkach losowych- ktos dostał zawału na libacji i trzeba go szybko odstawić do szpitala a mieszkamy na koncu świata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie kumam. jaką trzeba mieć mentalność,zeby po pijaku siadać za kółkiem,wiedząc,ze sie straci prawko...

 

spaczoną .

 

do tego charakterek: egoista

 

a intelekt: uposledzenie glebokie - idiota , no moze kretyn :icon_biggrin:

 

...jest to niewiarygodnie glupie, ale... i tu jedna z moich wielu anegdotek: :icon_mrgreen:

Podczas wycieczki do Anglii spotkalem chłopaka w wieku 22 lat który spędził 3 lata w więzieniu (gdzie zdawał maturę). Trafil za kratki za to że wsiadł z kumplami po pijanemu (a byl najmniej pijany po imprezie i odwozil ich do domu) . Wczesniej w wieku lat 17 zaraz po zdaniu prawa jazdy został złapany z 0,7 promila alkoholu w podobnej sytuacji . i dostał wyrok w zawieszeniu na 3 lata. W kazdym razie pomijajac okolicznosci tej sprawy - poznalem go osobiscie - i choc byl bardzo nieodpowiedzialny - to z cala pewnoscia nie wsadzilbym go do wiezienia . Ot zwykly chłopak, który myslal o tym jak tu sie dobrze zabawic zamiast o przepisach . Dobre baty by mu sie przydaly a nie 3 lata wiezienia .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze tatuaze na czole:)..jestem pijakiem!zabilem

 

Jesli chodzi o tatuaze to nie wiem ... troche by szpetnie wygladal . :icon_biggrin:

 

Nie wiem sam, ale wiem ze moja idea jest taka: wsadzajmy do wiezienia tych dla ktorych faktycznie konieczne jest odizolowanie od spoleczenstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba jako jedynie wylamie sie troche z ogolnego toku dyskusji.

 

Ludzie - nie przesadzajcie z tymi karami!

 

Od 2000 roku mamy najsurowsze w Europie przepisy za jazde po pijaku. 6 rok i jak sami widzicie efekt marny... Zaostrzanie kar, konfiskata pojazdow czy dozywotnie zabieranie prawa jazdy nic nie da. Zabierzesz mu prawko - bedzie jezdzil bez. Zabierzesz samochod - ucierpi cala rodzina itp.

 

Niestety bez zmiany mentalnosci polakow rezultatu nie bedzie.

 

A teraz sedno mojej wypowiedzi: skoro wszyscy tak dobrze wiedza, ze jezdzic po pijaku nie wolno, ze takie osoby sie pietnuje - to do jasnej cholery kogo lapie policja po pijaku? Analfabetow, ludzi bez dostepu do mediow? NIE - bo wielu tylko glosno krzyczy, a przy pierwszej lepszej okazji pije i jedzie. 99% klientow zlecajacych nam obrone w tego typu sprawach to nie prosci ludzie czy nalogowi alkoholicy - to ludzie, ktorzy zaliczyli tradycyjna "wpadke".

 

I kolejna wazna mysl: powodem jazdy na procentach nie jest wcale ustawowe dopuszczenie 0,2 promila. Moim zdaniem glownie wynika to ze zbyt malej liczby kontroli drogowej. Ludzie ryzykuja jazde w niepewnym stanie, bowiem licza, ze i tym razem unikna kontroli. Sami przeanalizujcie ile razy w roku jestescie zatrzymywani do rutynowej kontroli (nie mowie o suszarkach)? Ja ostatni raz do rutynowego dmuchania bylem zatrzymywany 5 lat temu!!! Zobaczcie jak rosnie liczba zlapanych pijanych kierowcow podczas okolicznosciowych akcji swiatecznych czy przy okazji dlugiego weekendu.

 

Moze wiec nalezaloby wystosowac odgorny apel do policji, aby zamiast chowac sie po krzakach z rader zaczeli systematycznie dzien w dzien rutynowo kontrolowac przejezdzajace pojazdy.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tatuaze to nie wiem ... troche by szpetnie wygladal . :icon_biggrin:

 

Nie wiem sam, ale wiem ze moja idea jest taka: wsadzajmy do wiezienia tych dla ktorych faktycznie konieczne jest odizolowanie od spoleczenstwa.

 

 

Dokładnie... Pijanego kierowcę nie należy odizolować od społeczeństwa tylko od pojazdu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tyle że kary dla pijanych kierowców powinny być mega wysokie!!! Jak pijesz nie jedź po co? Osłabiony refleks brak odpowiedzialności i w ogóle :icon_biggrin: Nie zdarzyło mi się prowadzić pod wpływem alkoholu NIGDY!!!! Po co ryzykować Gdybym wiedział że tylko sobie zrobie krzywdę to mniejsza odpowiedzialność bo to "moje" zdrowie i życie Ale ranić i krzywdzić innych? na co????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...