Skocz do zawartości

Jak uzyskać najlepsze przyspieszenie???


.:SoBoL:.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

od jakiegoś czasu zacząłęm experymentować z moto i wprowadzać troche toerii do jazdy i doszedłem do przyspieszania :banghead:

 

A wiec: moje moto ma max moment obrotowy przy 5000 a max moc przy 6800. Wiec teoretycznie, aby uzyskać najwyższe przyspieszenie powinienem wkrecic moto na 5 tys, ruszyć i zmieniać biegi jak dojdzie do 7 okolo- w teorii sysko OK!

 

Tylko ze to troche nie przekłada sie na praktykę i dla mnie jest to troche bullshit bo jak ruszam przy 5 tys. to

poprostu zaczynam ostro palić gume a to nie o to loto!!

TU pytanka:

CZy przy tych wszystkich obliczeniach nie biora pod uwage przyczepności opon???

Jak puszczac sprzegło przy tym??

Jakie sa wasze motody na najwydajniejsze przyspieszenie???

 

POzdro

 

PS. jak coś było podobnego to nie jedzcie mnie tylko wkleicie konkretne linki bo ja jestem na bakier z przegladarką. Thx z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa wasze motody na najwydajniejsze przyspieszenie???

 

Bez gazu podczs ruszania zeby kołka nie piszaczały, pozniej duzo gazu ale tak zeby nie poderwało maszyny do góry ;) a jak "czujesz" ze moto ma juz nadwyzke mocy na tym biegu na którym jedziesz to zwiekszasz bieg i znowu czekasz az sie rozbuja, metoda dobra trzeba tylko poćwiczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co .. Ja to sądzę, że jeśli masz mocny, szybki motocykl, to już tych koników nie liczysz. Zmień grata jak chcesz śmigać albo urządź wyścigi niewyścigowców w swoim mieście.

 

Pomyśl co piszesz bo to jest nielogiczne!!!!

 

Co mi da zmiana sprzęta jak nie bede umiał wykorzystać całej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez gazu podczs ruszania zeby kołka nie piszaczały

czemu bez gazu? a sprzęgło to od czego masz? możesz bez problemu ruszyć przy 5000obr/min odpowiednio regulując sprzegłem, by nie dopuścić do poślizgu koła lub podbicia przodu motocykla. popatrz jak startuje się na 1/4 mili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu bez gazu? a sprzęgło to od czego masz? możesz bez problemu ruszyć przy 5000obr/min odpowiednio regulując sprzegłem, by nie dopuścić do poślizgu koła lub podbicia przodu motocykla. popatrz jak startuje się na 1/4 mili.

 

No właśnie... Nie patrzę na obrotościomierz przy ruszaniu, po prostu jak czuję że za dużo gazu daję na starcie to się sprzęgłem reguluje albo rzadziej, trochę gazu odejmuje i tyle... Na tyle gazu i sprzęgła żeby się tylne koło nie ślizgało...

 

A co do podbijania, to u mnie nie ma z tym problemu w FZ'cie... Ćwierć tony wagi w połączeniu z rozstawem osi jak w chopperze i jeszcze nigdy sam mi na koło nie poszedł... :icon_eek: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu bez gazu? a sprzęgło to od czego masz? możesz bez problemu ruszyć przy 5000obr/min odpowiednio regulując sprzegłem, by nie dopuścić do poślizgu koła lub podbicia przodu motocykla

 

no tylko jak bede tak ciągle sie bawił to zamęcze sprzęgło :/

 

Generalnie widze, ze nie ma co filozofować tylko jeździc bo teoria mi duzo nie pomoże ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...