Skocz do zawartości

Co myślicie o rękawiczkach crosowych na sporta?


ka2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał rad3k. Rękawice powinny być solidne. Ja mam grube rękawice i nie mam kłopotów z wyczuciem klamek. Na asfalt rękawice mają chronić w niemiłych przygodach Twoje łapska. Z tych propozycji to tylko trzecia może wchodzić w grę.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmócami, ALE sam, w lato, jak jest gorąco zakładam krosowe bo w tych grubych łapska mi się tak pocą, że po dłuższej jeździe mogę prawie rękawice wykręcać.

Zależy jeszcze czy w tych krosowych masz zamiar smigać ile wlezie, stunt i takie tam (wtedy ni epolecam bo o glebę łatwo przy takiej jeździe) czy po prostu do zwyczajnej jazdy po i poza miastem (ja tak jeżdżę i jak pisałem w upały zakładam rękawice krosowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jedziesz przez miasto to czemu nie?? crossowe sa cienkie i dobrze dopasowane i chronia przed wiatrem. W miescie podczas wywrotki (jak nie swirujesz) to najwyzej sie potluczesz i nie potrzeba kevlaru :wink:

Ale jak juz masz jechac poza miasto to lepiej zaluz grube bo przy glebie nic Ci nie dadza a na zdrowiu nie oszczedzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście, to pewnie wydadzą, ale w trasę będzie ci po prostu zimno i sobie łapki przewiejesz...

aspekt bezpieczeństwa nie podlega chyba dyskusji,

a co do wyczucia klamek, to kup cienkie rękawiczki do sportów (najlepiej ze skóry kangura), to nie będziesz miał z tym problemów - gwarantuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato wielu producentów proponuje rękawiczki takie jak krosowe tylko ze wstawkami kevlarowymi i skórą :evil: Przykład - Alpinestars SP-S :P http://strictlysport.com/catalog/catalog/i...LPsps-black.jpg :evil: Tyle tylko że kosztują tyle co dobre skórzane rękawice sportowe :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam motocyklisty, który miałby jeden kask oraz jedne rękawice,,,, hehehe W crossowych nie jeżdżę. Na ciepłe dni kupiłem Utikę z wetylacją i ochraniaczami. Na zimniejsze mam ocieplane texy. Również z ochraniaczmi.

 

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Na lato wielu producentów proponuje rękawiczki takie jak krosowe tylko ze wstawkami kevlarowymi i skórą Przykład - Alpinestars SP-S http://strictlysport.com/catalog/catalog/i...LPsps-black.jpg

 

No dokładnie, coś podobnego mam, a kupiłem za śmiesznie pieniądze w IM.

Co do Fly'ów z podanej wyżej aukcji - na pewno nie nadają się na szosę. Sam mam 303 i glebłem Enduro na asfalcie - podarły się od razu, więc nie polecam. To jednak musi być solidna robota, tkanina podszywana skórą i kevlarem, ew. karbonowe wstawki. Mnóstwo producentów ma takie w ofercie na lato na szosę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz testuje cos takiego: http://www.uhma-bike.pl/akcesoria_szczegoly.php?id=11437

 

Nazwa strasznie mylaca, bo moim zdaniem blizej im do rekawic sportowych niz "terenowych". Jedyne nawiazanie do enduro czy crossa to elastyczny material na bocznych krawedziach palcow (czerwone wstawki na zdjeciu to rowniez przewiewny material) i gornej czesci rekawic (obok duzego twardego ochraniacza).

 

Ewentualnia jeszcze mozna zobaczyc rekawice DG Supermot CR. To rekawice z polaczenia skory i siateczkowego materialu (bardzo podobny do tego stosowanego wewnatrz kaskow) na palcach i kciuku. Dodatkowo skorzane elementy posiadaja nakłucia, a na gornej stronie gumowe reduktory z duzymi otworami wentylacyjnymi

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...