Skocz do zawartości

Wybieram turystyka , a moze i sprowadzic ? (a moze ktos? )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie chciałbym zapoczatkowac dyskusje jakie moto wedug was nadaje sie najlepiej na turystyki oczywiscie finanse ograniczone , powiedzmy do 12tys zl.

Mi sie wydaje ze najlepsza jest XJ900 Diversion

I kolejna mysl czy oplaca sie samemu sprowadzac , a i skad najlepiej?

Z obserwacji netu widze ze w UK najtaniej ale odleglosc...

a moze trafi sie na forum ktos kto bawi sie w sciaganie z UK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK wcale nie jest najtaniej. Chyba, że ściągasz moto "po przygodach". Za podobną kasę kupiłęm swoje moto, zarejestrowałem i przygotowałem do sezonu w ASO. Pomyśl może o TDM-ie. Jeździ toto fajnie :icon_mrgreen: Jest parę sztuk na allegro na przykład.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK wcale nie jest najtaniej. Chyba, że ściągasz moto "po przygodach". Za podobną kasę kupiłęm swoje moto, zarejestrowałem i przygotowałem do sezonu w ASO. Pomyśl może o TDM-ie. Jeździ toto fajnie :icon_mrgreen: Jest parę sztuk na allegro na przykład.

 

Pozdrówka

 

no wlasnie strasznie lamie sie odnośnie TDMki ale jakos caly czas nie daje mi spokoju mala szyba , sucha miska olejowa i twin... :/

 

chcialem dodac ze jak jedzimy to 2 osoby 3 kufry no i torba na bak wiec troszke jest gratow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A nie myślałeś o fzs600 za tą kase kupisz dobre moto 00' 01r bardzo dynamiczny,nowocześniejszy od xj i spalanie bardzo umiarkowane!

a jeśli chcesz używać moto do dalszej turystyki i w teren to polecam ci Afryke Twin moto nie do zajechania (robia przebiegi po 300.000km)no ale to juz bardziej duze endy\uro!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie strasznie lamie sie odnośnie TDMki ale jakos caly czas nie daje mi spokoju mala szyba , sucha miska olejowa i twin... :/

 

chcialem dodac ze jak jedzimy to 2 osoby 3 kufry no i torba na bak wiec troszke jest gratow :icon_mrgreen:

 

Mała szyba jest, to fakt. Powyżej 120 wieje mi od ramion w górę. Poniżej sucho i ciepło (mam 180cm wzrostu). Sucha miska olejowa wcale nie jest wadą! Ten silnik trudno zajeździć poprzez wheele, a nigdzy nie wiesz, co poprzedni właściciel robił na motocyklu. Ostatnio jechałem w 2 osoby z kufrem centralnym i tankbagiem. Wszystko załądowane i bez kłopotów. Nie jeździłem zkuframi, ale przecież to turystyk, więc problemów nie powinno być. Następna zaleta TDM-ki, to jej zawieszenie pochodzące z enduro. Drogi jakie mamy każdy wie...

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na wstępie chciałbym zapoczatkowac dyskusje jakie moto wedug was nadaje sie najlepiej na turystyki oczywiscie finanse ograniczone , powiedzmy do 12tys zl...

 

Sorki, ale dorzuc ze 3kpln i kup vfr750 z konca produkcji, a jak ci sie uda to 800 z '98. Jak dla mnie idealny sprzet to sprawnej czyt. w miare szybkiej i po drogach normalnych turysto-jazdy. W koncu jak myslisz o duzej xjcie to i vfr musisz brac pod uwage.

Jesli po gorszych traskach, to jednak AT - ale silnik cos slaby, tdm - moim zdaniem wiecej niz ok (ale tez na asfalt). moze dobra Super Tenera - ale to sprzet na 1,5 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A nie myślałeś o fzs600 ...

...moto do dalszej turystyki i w teren to polecam ci Afryke Twin moto nie do zajechania ...

Pozdrawiam

 

cze fazer odpada bo jednak za malo elastyczny ma silnik przy pelnym obciazeniu (trzeba poprostu krecic manetka) a pozatym na fazerze 600 wygladam troszke , tak to powiem za maly moto dla mnie

 

co do africi mialem wlasnie takowa pod koniec zeszlego sezonu i moje lepsza polowa :clap: jednak bardzo narzekala na wygode (alee africe tez rozwarzam )

 

dorzuc ze 3kpln i kup vfr750 z konca produkcji, a jak ci sie uda to 800 z '98. Jak dla mnie idealny sprzet to sprawnej czyt. w miare szybkiej i po drogach normalnych turysto-jazdy. W koncu jak myslisz o duzej xjcie to i vfr musisz brac pod uwage.

vfr odpada z powodu sylwetki , za ostry kat nog i po 100km napier...ja mi kolana ze szkoda gadac.

:/ - starosc nieradosc ...

 

 

 

Mała szyba jest, to fakt. Powyżej 120 wieje mi od ramion w górę. Poniżej sucho i ciepło (mam 180cm wzrostu). Sucha miska olejowa wcale nie jest wadą! Ten silnik trudno zajeździć poprzez wheele, a nigdzy nie wiesz, co poprzedni właściciel robił na motocyklu. Ostatnio jechałem w 2 osoby z kufrem centralnym i tankbagiem. Wszystko załądowane i bez kłopotów. Nie jeździłem zkuframi, ale przecież to turystyk, więc problemów nie powinno być. Następna zaleta TDM-ki, to jej zawieszenie pochodzące z enduro. Drogi jakie mamy każdy wie...

 

Pozdrówka

 

 

widzisz ja mam 190 :wink: i to moj podstawowy problem

 

wsumie czekam az MArianKa podjedzie i potestuje jego tdm i zobaczymy....:crossy:

 

a co do tej miski to wlasnie porblem taki ze ludzie zesto zapominaja o oleju w niej (strasze modele ciezko sprawdzic stan) no i paneweczki kaszanka potem ... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzeć co do TDMy, że czują sie na niej dobrze ludziska w zakresi 170 - 200cm. Ja sam rosły chłop jestem - 190cm i na brak miejsca nie narzekam. TDMkę można w fajny sposób przystosować do turystyki (bo z założenia jest to motocykl turystyczny), poprzez zastosowanie podwyższonej szybki, kompletu owiewiewek czy zestwu kufrów. To nie zmienia faktu, że dostępne u nas na rynku wtórynym egzemplarze to praktycznie golasy w ogóle nie przystowowane do turystyki, co dla chcących posmakować dalszej turystyki wiąże się z dodatkowymi kosztami. Chociaż sam jestem super zadowolonym użytkownikiem TDMki, to uważam, żę do dalekiej turtystyki można znaleść lepsze sprzęty (np. xj900). Ale TDMa została stworzona aby przede wszystkim dawać radość z jazdy, jesto to motocykl w którym można by rzec pogodzono ogień z wodą - sportowe osiągi, pewne i komfortowe zawieszenie, wygodna pozycja za sterami. Mi osobiście ten mix bardzo odpowiada - to taki przysłowiowy uniwersalny motocykl.

PS. Każydy chwali to co ma - ja polecam TDMke :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście kawasaki ...

np. gpz1100 - tani (na poziomie zzr600 z tego samego rocznika), mocy wystarczająco ale slnik nie wyżyłowany, skrzynia biegów zmieniona w stosunku do zzr1100 czyli nie psuje się, często są już z kuframi, dużo miejsca dla kierowcy i pasażera ... jak dla mnie te motocykle są trochę niedoceniane w Polsce

powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

ja bym ci polecil vfr. sam taka kupilem bo tez szukalem moto do szybkiej turystyki i jestem bardzo zadowolony. to moj pierwszy motor ale prowadzi sie naprawde gladko. poczytaj sobie tez na forach na temat tych silnikow. kazdy mowi ze sa bardzo trwale. no i odpada ci koszt wymiany rozrzadu.

a za 12 tys kupisz juz naprawde spoko egzemplarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...