Skocz do zawartości

Koszty ??


AdamWo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, że w PZU jest tańsze OC, natomiast Allianz ma zdecydowanie tańsze AC i to o około 35% !!! W PZU ubezpieczenie motocykla o wartości przypuśćmy 30 000 pln kosztuje 4800 pln a w Allianz 3000. Ja na razie nie zdecydowałem się na żadną z opcji :banghead:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za porady! Mam jeszcze jedno malenke pytanie: Czy mając 16lat mogę na siebie zarejestrowac simsona???? Czy to musi być zarejestrowane na ojca????

Możesz zarejestrować na siebie ale będzie potrzebna pisemna zgoda jednego z rodziców lub opiekuna. W praktyce wygląda to tak, że idziesz rejestrować moto razem z mamą/tatą/opiekunem, podczas rejestracji pisze się stosowne oświadczenie i to wszystko.

Po więcej szczegółów odsyłam jak zwykle do właściwego urzędu w którym nastąpi owa rejestracja ;) Zadzwoń po prostu.

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam pytanie chciałbym sie dowiedziec jaki jest całkowity koszt rejstracji motocykla przywiezionego z zagranicy bede wdzieczny za informacje pozdrawiam

 

dział przepisy znalazłeś, to teraz jeszcze zapoznaj się z jego zawartością. wszystkie wiadomości tam są :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za OC motocykla płacę 46zł. Za cały rok oczywiście. Grosze dosłownie :icon_mrgreen:

Mam oczywiście multum zniżek, nawet za posiadanie gospodarstwa rolnego i żywego inwentarza ( dwa psy i kota ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w maju zeszlego roku rejestrowalem to placilem tak:

 

Najpierw US i VAT25 -> 162 zeta (ale placisz to tylko jezeli ty jestes tym ktory pojazd przywiozl z zagranicy).

Tlumaczenia chyba 30 zeta strone a mialem 3 strony do przetlumaczenia

Pierwszy przeglad cos kolo 120 zeta

Rejestracja wraz z karta pojazdu prawie 190 zeta.

No i ubezpieczenie wyjdzie Ci zaleznie od znizek (lub zwyzek :P ). W PZU stawka podstawowa to 120 zl.

 

I jak na to patrzec to calkiem niezla sumka sie uzbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jak to teraz jest z tymi briefami, ma byc maly i duzy ? a co jak matocykl zostal sprowadzony przed zmiana przepisow ? i jest tylko jeden brief , da sie go wtedy zarejestrowac ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jak matocykl zostal sprowadzony przed zmiana przepisow ? i jest tylko jeden brief , da sie go wtedy zarejestrowac ?

 

o ile pamiętam, to nie. chyba, że ktoś się postara o uzupełnienie tych papierów. proszę skorzystać z wyszukiwarki - kwestia była na początku roku wielokrotnie poruszana

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...