Skocz do zawartości

[GSXR K2] Temperatura silnika


wowo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z osiągnięciem właściwej temperatury pracy, 90 - 100st C. Na postoju osiąga bez problemu, w jeździe miejskiej w korkach tez nie jest źle. W trasie natomiast przy obecnych temperaturach około 68 - 74 st.C czyli troche przy mało. Podejrzewam termostat, ale może coś jeszczesprawdzić. I jak z kosztami?

Edytowane przez wowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepiasz sie, a ja czekam na jakąś konkretną odpowiedź. Dla ścisłości mowa jest, o temperaturze cieczy chłodzącej.

 

Jeśli masz na myśli temperaturę pokazywaną na wyświetlaczu, to tak będziesz miał. Nie wiem którą temperature pokazuje, ale w czasie jazdy na trasie (dynamicznej) gdy jest chłodno, to około 70 stopni jest standardem. Tak mam w K2 (tylko dużym).

 

Zaczniesz się martwić jak będzie gorąco i na mieście będzie pokazywał Ci temperaturę 106 stopni :icon_mrgreen: zanim włączy się wentylator. Ale to też norma. Nie wiem gdzie ma ten wskaźnik, ale tak śmiesznie to działa :wink:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie: czy gsxr ma wskaznik poziomu paliwa oddzielnie wkrecany od dolu w zbiornik czy tez jest to jakos polaczone z "kranikiem"?

 

Osobiście nie wiem, bo sam nie grzebię przy moto, ale napisz do Pawła albo Ryżego Konia - oni rozbierali moje maleństwo to Ci powiedzą.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój SRAD jest na wtrysku, także po kraniku nie ma śladu.

Co do tej temperaturki, to troche mnie uspokoiłeś. Pomimo 70st na wyświetlaczu, czuć jak od silnika bucha gorącym powietrzem. Co do 106st to już miałem tak kilka razy w zeszłym sezonie. Zachodziłem w głowe czy coś nie tak, aż wreszcie wentylator sie włączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepiasz sie, a ja czekam na jakąś konkretną odpowiedź. Dla ścisłości mowa jest, o temperaturze cieczy chłodzącej.

 

Nie czepiam się tylko staram się zebrać jak najwięcej informacji po to aby dać jakaś konkretna radę.

Nie jestem cyganką i nie wróżę z fusów.

Tak wiec potrzebuje wiedziec skad wiesz że jest 70 stopni w układnie chłodzenia ?

Mierzyłeś to pirometrem , czy zwykłym termometrem, czy po prostu polegasz na wskazaniach termometru pokładowego.

Nie dziw się, to ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pipcyk napisał:

Tak wiec potrzebuje wiedziec skad wiesz że jest 70 stopni w układnie chłodzenia ?

Mierzyłeś to pirometrem , czy zwykłym termometrem, czy po prostu polegasz na wskazaniach termometru pokładowego.

Nie dziw się, to ważne

Tak. Wskazania są z termometru w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam fachowców którzy najpierw się przyczepią ze gość mierzy temperature termometrem od gorączki, a potem piszą,że jak na zielonym polu to jest ok.

Inormuje wszystkich,że takie suzuki nie ma wskazówki od temp. wody tylko wyświetlacz lcd i tam jest napisane jaka jest temp. wody w stopniach.

Do tematu, taka temp to u mnie też norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam fachowców którzy najpierw się przyczepią ze gość mierzy temperature termometrem od gorączki, a potem piszą,że jak na zielonym polu to jest ok.

Inormuje wszystkich,że takie suzuki nie ma wskazówki od temp. wody tylko wyświetlacz lcd i tam jest napisane jaka jest temp. wody w stopniach.

Do tematu, taka temp to u mnie też norma.

 

Nie jestem alfa i omegą.

Na odpowiedź przeważnie mam mało czasu, a pytań jest od groma.

A na podstawie jedenej odpowiedzi nie ocena się człowieka.

Bardzo proszę weź to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...