Skocz do zawartości

Problem kierunkowzkazy


Czarny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KIERUNKOWSKAZY JAWA TS350 (instalacja 12V)

Problemem jest to że częstotliwość migania rośnie razem z obrotami silnika co sprawia że powyżej 4 tyś obrotów migacz świeci prawie światłem ciągłym. Co może być tego przyczyną dodam również że wszystkie kontrolki które są w danym momencie włączone tez rozżarzają się jaśniej. Dodam jeszcze że mam dwa przerywacze kierunkowskazów i różni się tylko tym że inna szybkość jest w innych momentach obrotowych.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reg to pierwsze

II mozliwe, ze masz nieamortyzowany (pewnie brak gąbki )regulator- jaksie domyslam mechaniczny, a 4000 obr to moto drży całkiem całkiem

wstaw sobie z malucha elektroniczny- dałem 5 PLN na złomie, cyka slicznie, nie ma opóźnienia i cyka niezaleznie od obrotów

polecam

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem(świecące kierunkowskazy na większych obrotach). Zmieniłem przerywacz kierunkowskazów i po problemie. Tylko nie kupuj jakiegoś podbieranego z poloneza itp. To nic mie da. Ja mam przerywacz Motocraft-a lub jakoś tak. Działa już ze 3 lata!

Iż56_JunakM10_JawaTS_YamahaXJ_Honda CB 1000 BigOne_BMW K1200R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami, to wina przerywacza, najlepiej żeby był dopasowany tzn powinna być na nim napisana moc żarówek, one nie są drogie :icon_mrgreen: ale niestety do 6V nie produkują w ogóle tego...więc musze mieć zwykły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do żarówek to jestem pewien że to nie ich wina

następnie co do gąbe przy regulatorze to też raczej nie możliwe

 

następnie tak jak napisałem zmieniałem przerywacze kierunkowskazów tylko to że one są dwa mechaniczne

i jeszcze jedna sprawa wsumie nie może być to wina przerywacza bo kontrolki i światła jaśniej świecą na wysokich obrotach.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A nie swiaca one jasniej na wyzszych obrotach dlatego bo alternator daje wiecej powera ? Tak jest tez w maluchach (mocniej swieci wszytsko co daje swiatlo, niewiem jak w innych samochodach bo trudniej zauwazyc)... Szybciej sie ustrojstwo kreci to produkuje wieksza moc... Tak mi sie wydaje, tylko przypuszczam i pytam czy to mozkiwe... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jawie zawsze tak było że po dodaniu gazu wszystko świeciło TROCHĘ jaśniej niż na wolnych obrotach. Ale jeżeli wzrost napięcia w instalacji jest duży to jest to ewidentnie regulator.

 

Zresztą istnieje coś takiego jak miernik napięcia...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...