Skocz do zawartości

Jakie macie oponki w motocyklach? Firma i wiek...


Rekomendowane odpowiedzi

witam

ja w fazerze 600 jezdze na dunlopach d207 na obu kolach i jestem zadowolony. Zawsze zakladam nowe i nie starsze niz rok.

 

Nie bardzo wyobrazam sobie jazde na gumach 5cio letnich badz starszych. Po pierwsze jak w cytacie wyzej, po sezonie(10-15 Kkm) sa zwyczajnie zuzyte- przy czym mam wrazenie ze ma to zwiazek z inna charakterystyka asfaltu- na poludniu Europy (w Niemcach rowniez) asfalt jest znacznie bardziej szorstki, ostry, poprawia to przyczepnosc, ale zuzywa gumy szybciej.

 

Zgadzam sie z Piotrem na calej lini, mi w niemczech na autobanach opony wrecz w oczach znikaly.

 

A tak na marginesie to jak tu uzywki zalozyc skoro z reguly są zjechane na srodku i kanciaste :icon_mrgreen:

nie wiem ja wy ale ja bym sie na takich gumach nie skladal w winkle:)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci ta fura chodzi, co to za auto i jaki silnik, bo widze ze grasz w "mojej" lidze :smile:

 

well, po prawdzie to "chodzila" - auto bylo sluzbowe hehehe, jak sie przenioslem z PL tu, to dali mi golfa tdi :crossy: - nie ma to jednak jak robota w Kraju :smile:

 

VOLVO S60 T5 - 2,3 l high turbo, po odblokowaniu ogranicznika obrotow i lekkim przeprogramowaniu chipa- na charakterystyke jaka wrzucaja do wersji "R" - katalogowo model ma ok 250km ale po "ci*-tuningu" troche jeszcze dalo sie wykrzesac :flesje:

Opony GoodYear Eagle F1 (na prawde super gumy!- szczerze polecam :wink: ) bo seryjne przy tej mocy, czy na mokrym nadawaly sie raczej do pieca... rozmiar bodaj 255 na 17stkach - stad co tydzien bylo kol wazenie i sprawdzanie cisnienia, ale za to czulo sie droge dobrze

 

I niech mi ktos powie ze Volvo to marka dla tetrykow!... :icon_mrgreen:

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to jak tu uzywki zalozyc skoro z reguly są zjechane na srodku i kanciaste

nie wiem ja wy ale ja bym sie na takich gumach nie skladal w winkle:)

 

To jest opis zuzytych opon a nie uzywanych. Ja ma 5 letnie i jakos nie ma parapetu a w winkle skladaja sie jak trzeba. Na bazarze tez widzialem troche opon uzywanych w dobrym stanie.

 

Skad takie przeswiadczenie ze uzywki z reguly musza byc zajechane na amen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opis zuzytych opon a nie uzywanych. Ja ma 5 letnie i jakos nie ma parapetu a w winkle skladaja sie jak trzeba. Na bazarze tez widzialem troche opon uzywanych w dobrym stanie.

 

Skad takie przeswiadczenie ze uzywki z reguly musza byc zajechane na amen?

 

Napisalem "z reguly" bo jak mowisz nie kazda, ale mialem ciekawe doswiadczenie z wlasnymi uzywkami tzn zmienilem opony na ktorych mi się już źle jeżdziło (nie byly juz obłe i przy składaniu był moment że sie ze tak powiem motocylk zapadał się w zakręt, może nizbyt groźne jesli jesteś na to przygotowany, ale tez niezbyt przyjemne, poza tym przód miał ząbki i kiera trzęsła się jak ja puściłem) wg mnie wytrzymaly by moze jeszcze 2, max 3 tys km czyli niewiele. U wulkanizatora powiedzialem żeby je wyrzucili bo ich nie potrzebuje i zgadnij co...? Po miesiacu złapałem kapcia, jade do wulka z tyłem, a tam moje oponki na stojaku "używane" przód za 80, tył za 100pln. I powiem że na oko to jeszcze wyglądały nieźle, na oko.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opony GoodYear Eagle F1 (na prawde super gumy!- szczerze polecam :icon_mrgreen: )

 

 

potwierdzam bo sam na takich jezdze :wink: tyle ze "tylko" 215/40-17

Ok, bo bedziemy OT i mod nas przechrzci, jak co to na PW.

 

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,w przyszłym tygodniu zmieniam na Conti Force nówki przód i tył(2005) poprzedni sezon śmigałem na odzyskach i nie polecam mimo że były to Michelin Pilot Sport,na suchym ok ale na mokrym i w nocy małe problemy.Mam nadzieję że Conti mnie nie zawiodą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...