Skocz do zawartości

Do włascicieli NTV


Rekomendowane odpowiedzi

jako ze jestem swiezo upieczonym posiadaczem NTV - ki, chciałem sie zapytać gdzie na tym wskazniku jest temperatura optymalna? wczoraj sprawdzałem wentylator włacza sie przy ok 3/4 pola wskaznika. Wczoraj kiedy bylo w miarę ciepło i jezdziłem po miescie to wskaznik był maksymalnie przy 1/4 wskaznika. Dziś kiedy jest dość zimno to wskazówka lekko wychyliła sie za tą kreskkę nad "c" , a jechałem ponad 13 km po miescie

 

ps

ile trzymacie na ssaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pojemnik za cylindrem to chyba zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego. Jest na nim wskaźnik napełnienia Upper/Lower. Jeśli poziom płynu nie jest między znacznikami trzeba uzupełnić, jednak może czas wymienić stary płyn na nowy. Dostać sie tam można przez zdjęcie lewego plastika (jest na wcisk, u mnie przynajmniej).

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom plynu uzupelnia sie tylko poprzez dolanie do chlodnicy (czyli przez termostat). Dojscie uzyskasz po zdjeciu zbiornika paliwa. Zobaczysz przy glowce ramy korek na elemencie do ktorego dochodza 3 gumowe wezyki. Plyn lepiej zmienic na nowy. Wchodzi go raptem 1,6 litra. Spuszcza sie go przez srubka w najnizszym miejscu moto, czyli na pompie wodnej (po lewej stronie moto, pod dzwignia zmainy biegow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No właśnie powiedzcie mi jak to jest. Oczywiście zgadzam się, że nowy płyn (przy pustym układzie chłodzącym) nalewamy głównym korkiem (tym przy główce ramy). Jednak w serwisówce jest napisane, żeby uzupełniać, podkreślam uzupełniać, przez zbiorniczek wyrównawczy.

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wczoraj dobiłem sie do tego zbiorniczka :P od razu znalazlem regulacje zawieszenia :icon_biggrin:

I za bardzo nie widze tego płynu (poziomu) zmartwiło mnie to, bo moze byc go za mało, jednak silnik nie odpalany był przez 1 dzien, czy to ma jakies znaczenie?

 

ps

co ile wymieniamy olej w kardanie i jak sprawdzić jego stan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze was pomęcze :icon_biggrin:

 

sprawdzałem poziom oleju i wygląda na to ze mam za duzo... powyzej górnej kreski na bagnecie, ale i tak musze wymienić (jest ciemny i pachnie spalinami)

chciałem sie więc zapytać jaki olej polecacie

 

aha i w serwisówce jest fotka jak dolewają płyn do chłodnicy przez zbiorniczek wyrównawczy :P a mi mówili zeby szukać korka na chłodnicy, a jak wy robicie? (płynu mam troche nad "min" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jak sprawdzałeś poziom oleju: wkręcając korek z bagnetem, czy nie ?

Powinno sprawdzać się nie wkręcajac korka. Jak wkręciłeś to rzeczywiście może wydawać się, że oleju jest za dużo.

Ja na ten sezon zalałem motula (Motul 5100 ESTER 10W40)

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bardzo cięzko bedzie chyba mi osiągnąc taką tempreaturę... wczoraj kiedy na spotkaniu forumowym jezdzilismy w grupie, w spacerowym tempie, kiedy kumplowi w CBR włączył sie wentylator, to ja miałem na 1/4 wskaznika, a jak wyjechalismy poza miasto ,wskazówka spadła na pierwszą kreskę (bliziutko nad C ) i nie ruszyła sie ani troche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bardzo cięzko bedzie chyba mi osiągnąc taką tempreaturę... to ja miałem na 1/4 wskaznika, a jak wyjechalismy poza miasto ,wskazówka spadła na pierwszą kreskę (bliziutko nad C ) i nie ruszyła sie ani troche...

 

mam tak samo jak kolega, z tym ze w Hondzie CB 500, wskazówka od temperatury jest bardzo leniwa :crossy: prawie tak jak ja :buttrock: pamiętam, ze jak w lutym ją kupowałem - to stała tak zapalona ze 2 h, i dopiero pod koniec jazd wskazówka podeszłą pod połowę skali i włączył się wentylator (na zwenątrz było - 5st) Zobaczymy jak w lato w upałach się będzie sprawowała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...