Skocz do zawartości

Deszcz. Jazda w deszczu


Sofija
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie mogą być skutki jazdy w deszcze. Co w moto się najszybciej psuje w taką pogodę???

 

Motocykl nie cukier - się nie rozpuści, a już na pewno się nie zatrze od samego deszczu. Ale np. łańcuch to trzeba znacznie częściej i bardziej obficie smarować, bo deszcz smar wypłukuje.

Poza tym po deszczu to mnie szlag trafia, bo trzeba maszynę z piasku otrzepać no i ogólnie wyczyścić, bo wszędzie pochlapana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. To chyba chiński skuter jak się zaciera w deszczu. Chińskie zacierają się nawet jak stoją w garażu. :D

 

Ja smigam jako kurier moto w UK a więc deszcz to 70% roku a smigam caly rok, 5 dni w tyg, 12h dziennie. W moto nic się nie dzieje. Tylko rdza szybciej lapie. Łańcuch smaruję co dzień bo taki już nawyk mam, reszta też jest OK. Nawet elektryka daje radę a długo jeździłem bez klosza na przednim kierunkowskazie, deszcz i woda lały się na żarówkę i kable i nic się nie działo.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się zdarza mi śmigać w deszczyk ale po takiej jeździe karcherek idzie w ruch by wymyć cały ten mini piaskowy syf z moto (myjemy oczywiście na zimnym silniku, po zabiegu odpalamy i rozgrzewamy by nie było niespodzianki wilgociowej w silniczku), generalnie trzeba konserwować smarem łańcuch i inne pracujące elementy go potrzebujące, kolejnym skutkiem jazdy w deszcz (ale i nie koniecznie w deszcz) może być na przykładzie mojego kolegi spory wydatek spowodowany szlifem na mokrej nawierzchni tu mi każdy przytaknie że warunki jazdy w deszczu na mokrej nawierzchni diametralnie odbiegają od jazdy na suchej, kolega nie wyczuł jechał bardzo wolno ale koło mu uciekło jak na lodzie nic mu się nie stało tylko moto o krawężnik pukło i tu Buba się zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po deszczu cały motocykl w piasku... trza umyć, łańcuch lepiej i częściej smarować...

 

aha... na opony pieniędzy nie żałować... moje nówki spisały się w deszczu idealnie... jazda nie odbiegała zbytnio gdy jest sucho... ale są pułapki na które trzeba strzec jak ognia... i pewnie wiecie jakie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo łańcucha to co jaki czas go smarujecie? Jak jeździcie to w deszczu, to w słońcu. Czytałem posta, że kurier smaruje codziennie czy nie za często :icon_exclaim: ?

W simsonie wcale nie trzeba smarowac lancucha, bo po pierwsze ma go w zamknietej obudowie, a po drugie i tak zawsze leci olej przekladniowy spod zebatki zdawczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z motorem generalnie nic sie nie dzieje jak powiedzieli przedmowcy smarowac lancuch trzeba czesciej jak sie jezdzi czesto w deszcz no i na elektryke cudownie to nie wplywa. generalnie na kolo nie postawisz bo po dodaniu gazu zaraz driftujesz stopala tez nie palniesz bo po mocniejszym nacisnieniu przedniego hamulca pocalujesz sie z asfaltem :icon_exclaim:

 

pozdro.

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W simsonie wcale nie trzeba smarowac lancucha, bo po pierwsze ma go w zamknietej obudowie, a po drugie i tak zawsze leci olej przekladniowy spod zebatki zdawczej :lalag:

Ale ja i tak co rok smaruje łańcuch :) . A twój wiek przy avatarze to prawdziwy, bo 13 lat to coś mało jak masz tysiączka :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...