Skocz do zawartości

PYTANIE O OLEJ


BU?KA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... 15W/40 to nie jest oznaczenie lepkości oleju...................................................................

Osobiście stosuję nie węższy zakres lapkości niż 10w/40, a najbardziej optymalnie 10w/50 - to już niestety są syntetyki.

Przeczytaj co napisałes,a :icon_razz: klasa lepkości to SAE 15W/40 (np.) i nie wprowadzaj zamieszania i nowych norm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wazne pytnie czy mozna pomieszac zadki olej syntetyczny z gestym mineralem ?? czy olej zacznie sie pienic ?? oleje to samochodowy shell 5W40 Syntetic i 15W40 Mineral

 

Nie powinno się mieszać olejów o różnych bazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisałes,a :icon_razz: klasa lepkości to SAE 15W/40 (np.) i nie wprowadzaj zamieszania i nowych norm.

No ale dobrze napisał bo np.15W40 nie oznacza jako tak lepkości-bo to nie są wartości lepkościnp.( mm2/s) tylko klasa lepkości

 

Nie powinno się mieszać olejów o różnych bazach.

A olej półsyntetyczny to jest mieszanina bazy mineralnej i 20-30% syntetycznej :clap:

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen, a dlaczego chcesz je mieszac ?

Nie masz kasy na dokupienie jednego albo drugiego ?

Tak jak Domel napisal nie ma to zadnego znaczenia, ale mozliwe ze bedziesz sie musial troche namieszac aby ujednolicic to co wyjdzie :icon_razz:

Nie spodziewaj sie cudow po tym "gestym minerale". Dostanie troche temperatury i zostanie przemielony w kolach zebatych skrzyni biegow i po tysiacu km zamieni sie w wode. A "zadki" olej syntetyczny bedzie mial dalej te same wlasnosci. Nie sugeruj sie wygladem i wlasciwosciami nowego oleju na zimno w butelce :clap:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dobrze napisał bo np.15W40 nie oznacza jako tak lepkości-bo to nie są wartości lepkościnp.( mm2/s) tylko klasa lepkości

A olej półsyntetyczny to jest mieszanina bazy mineralnej i 20-30% syntetycznej :icon_razz:

 

To prawda.

 

Ale ta mieszanka jest zrobiona przez producenta według jakieś tam technologii.

Wątpie czy w domu uzysaksz podobny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

 

Ale ta mieszanka jest zrobiona przez producenta według jakieś tam technologii.

Wątpie czy w domu uzysaksz podobny efekt.

Ale na olejach jest napisane naogół że są mieszalne z innymi olejami mineralnymi i syntetycznymi(na Motulu 5100 mam tak napisane i na innych też widzałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na olejach jest napisane naogół że są mieszalne z innymi olejami mineralnymi i syntetycznymi(na Motulu 5100 mam tak napisane i na innych też widzałem)

 

Sorry :icon_razz: Pomyliłem się.

Masz zupełną rację. Można mieszać oleje, jeśli oczywiście producent na to pozwala.

 

Źle zrozumiałem zapytanie Nitomen-a.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam M tego syntetyka Shell Helix Ultra mam pod dostatkiem ,jedyne co mnie wnerwia to wyjazd w dalsza trase ,np ostatnio przejchalem ok 300 km asfaltem moto ciagle na ok 4 - 5 tys i zjadlo mi 300 ml oleju ,ale skoro mowisz nie mieszac... , niepotrzebnie zawracalem glowe tym olejem mineralnym , teraz mam go 5 litrow i nie mam co z nim zrobic :icon_razz:, dlatego tez prosilem o polsyntetyka aby wlac na "czysto" a nie minerala ktorego raczej unikam...

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

miałem dylematy jaki zalać olej bo nie wiedziałem co było wcześniej i w końcu padło na Castrola mineralny zamówiłem i okazało się żę frajerzy nie mogą go sprowadzić wiec zaryzykowałem i zalałem motocyklowym półsyntetykiem Mobila 10w40 i OPŁACAŁO SIĘ!

wsiadłem na moto i doznałem SZOKU-biegi zaczęły wchodzić delikatnie bez żadnego prawie stuku!

moto jakos lepiej chodzi-albo mi sie wydaje :) szybciej się rozgrzewa i ogólnie jestem zadowolony jak nie wiem :clap: !!!!

a myślalem że już muszę się pogodzić z tymi stukami a jednak olej pomógł!

pewnie wcześniej był mineralny i zamiana mu pomogła

zobaczymy tylko czy nie wypłucze mi jakiegoś syfu i nie będzie brał oleju- bo wcześcniej nie brał!

ale jak narazie 100% POZYTYW ;)

Pzdr. :clap:

Edytowane przez igner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...