Skocz do zawartości

Która pięćsetka jest najlepsza? CB 500, GS 500, ER 5 ???????


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :lol:

 

 

Mój kumpel chce kupić jakąś pięćsetkę (po prostu jakiś motor na początek) ale nie wie na którą się zdecydować. Ja doradziłem mu Suzuki GS 500, ale on myśli raczej o Hondzie CB 500. Jak myślicie która 500 jest najlepsza (osiągi, spalanie, awaryjność, itp...). Chodzi tu o motocykle 5 letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim zdaniem najlepsza jest Suzi GS 500 E. Pozwala na dynamiczna jazde, a przy tym nie wiele pali. Co prawda Honda jest nieco szybsza (jakies 20-30 km/h )ale kolega i tak jest poczatkujacy - 180km/h na pewno mu wystarczy :lol: Osobiście gdybym miał wybierać to z tej trójki wybrałbym GSa. 3mka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki głosów mówią same za siebie, a i sam miałem cb500s. ale trza mieć min 8000zł by stac sie posiadaczem takiej maszyny a GSa można kupic taniej. tylko jedna zaleta przy porównaniu. a co prędkości to ja na dobrym paliwie latałem ponad 200kmh na cb500s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda - super sprzęt, ale droga i mało jest w Polsce, trudno kupić, trudniej o części.

Kawasaki - Za miękikie zawieszenie, kicha hamulce, naprawdę mały motocykl. Wielkośc 250`tki. Szybki i zrywny podobno.

Suzuki - ciężko powiedzieć, bo będę stronniczy - jest ich masa na rynku, łatwo kupić fajny egzemplarz. Moto się świetnie prowadzi i daje sporo frajdy. Duży mototcyl, nie tak jak na ER-5 - nie wydaje się, że to motorower. Idzie 180 licznikowo (mi się udało 190 nawet), prosta konstrukcja, łatwy do napraw iu serwisu. Polecam. Ale nie patrząc na cenę to super jest CB500, ale naprawdę trudno kupić.

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tym

w cb 500

olej wymienia sie co 12000 km

a zawory sprawdza co 24000 km :lol:

to jest maszyna mało obsługowa :wink:

 

To tylko pierdoły na papierze. VX ma też zapisane w papierach, że olej zmienia się co 12000, ale jakoś nie chciałbym katować go tak długo jednym olejem, przejechałem dotychczs koło 110000, a olej mam juz trzeci.

 

No, ale zawory - duży plus (jeszcze zależy jak regulowane)

 

ja też bym wybrał Hondę (mimo, że stylistycznie jest na ostatnim miejscu w trójce wg.mnie)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Suzuki GS jest o wiele ładniejszy od Hondy CB. Ale za to CB ma lepsze osiągi. Kumpel jeszcze nie zdecydował ale chyba wybierze GSa za względu na cenę (chce go sprowadzić z Niemiec, albo Belgii).

 

 

P.S. Kawasaki też potrafi zrobić dobry motocykl. Mój sąsiad kilka dni temu kupił KAWASAKI ZX12R (czyli rakietę na 2 kołach), i wczoraj dał mi się przejechać, ten motor ma tak zajebiste przyspieszenie że słowami nie da się tego opisać ! Lekko odkręciłem gaz i już miałem 200 km/h na liczniku ! Naprawdę zajebista maszyna !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak , Er z pewnoscia jest najladniejszy, ale 5 latka to raczej sie nie kupi , z tego co kojarze to gora sa 4 latki.

Do tego malo czesci zamiennych z demobilu, no i drogi.

Najlepszym wyjsciem jest chyba cb500 albo gs500.

Wydaje mi sie ze gs ma mniejsze drgania przenoszone z silnika, a to znaczaco wplywa na komfort jazdy, reszta wsumie podobna, chociac cb500 chyba sie lepiej zbiera.

 

Pozdrawiam ! :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

er najladniejsza?-jak dal mnie to chyba najbrzydsza z 500etek

jezeli mialbym kase to cb a jesli by mi do niej brakowalo to gs

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...