Skocz do zawartości

( XJ 900) Yamaha XJ900 Diversion ?! Pare pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawuje się beż zarzutu. przebieg 73 tys. km

Jeżdżę od stanu 57tys i na początku wymieniłem

tylne amory o czym lojalnie uprzedzał mnie sprzedający.

Poza tym nic się nie dzieje.

Ostatnio przetrwała test prawdy 4,6 tys km Białoruś, Rosja, Ukraina.

Popękały tylko rzeczy dorabiane, czyli stelaż pod kufry nawet żadena żarowka nie padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazaj na to czy jest prosty :) swojego czasu obejrzelismy 3 w obrebie miasta stolecznego i z tych wszystkich 3 jakbys zlozyl jeden, byloby idealnie, 2 krzywe, jeden w stanie pożal sie Boże. oglądaj z jakims mechanikiem-magikiem a ustrzeże Cie od złego (jesli sam nie nie dasz rady) jak ja:) ale sprzet sam w sobie NAPRAWDE godny polecenia, idealny turystyk i mocny... i ma kardan!!! warte docenienia.... jak trafisz dobrze to masz na lata! powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma kardan to fakt ale sprawdź czy od nowości ktoś tam zaglądał i jak wygląda olej w przekładni.

W ubiegłym roku wymieniałem cały kardan w takim motocyklu.

Koleś po kupnie przez 5 roków walił na sprzęcie z kardanem i nigdy tam nie zaglądał.

Pozatym sprzęt jest O.K.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć :P

 

Ja też kupuję XJ 900 S Diversion 8)

 

Jaki rocznik kupiłeś i jaka była cena, jeżeli nie stanowi to tajemnicy :P ??

 

Na forum, w archiwum nie jest za dużo napisane na ten temat, ale to co znalazłem ;)

 

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...t=diversion+900

 

 

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...light=diversion

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wicher że powyciągałeś te linki :) Nie muszę od nowa odrabiać lekcji :) :D

Tak swoją drogą fajnie przeczytać swoje posty po jakimś czasie i stwierdzić że nawet w miarę :o mądrze się napisało 8O 8O :D :D .

 

Zbycho

XJR1300

MW750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :)

 

Twoje wypowiedzi były dla mnie cenne :)

 

W pewnym okresie Moja miłośc do XJ osłabła, ale teraz juz na 100% kupuje tego sprzęta :D

 

Jutro wieczorem dzwonię do rajchu i zamawiam :D Jak już kupię i pośmigam, to może bede mógł coś sensownego na jej temat napisać i pomóc innym w wyborze;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wicher że powyciągałeś te linki :)  Nie muszę od nowa odrabiać lekcji :D  :D  

Tak swoją drogą fajnie przeczytać swoje posty po jakimś czasie i stwierdzić że nawet w miarę  :o  mądrze się napisało 8O  8O  :D  :D .

 

Zbycho

XJR1300

MW750

 

Wow! Nic nie mowiles, ze kiedys na xjcie smigales!? Teraz wychodzi na to,ze nieswiadomie poszedlem w Twoje slady (no prawie, bo wersja 600s :) ). Pozdro

i do spotkania przy obiecanym browarku :-)

 

Cifer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

jestem od listopada posiadaczem xj900 i moge powiedziec ze spelnila moje wszelkie oczekiwania. szukalem motoru przedewszystkim do turystyki i wygodnej pozycji za kierownica. nalezy tu wspomniec taz o wale Kardana, co w turystyce jest marzeniem scietej glowy.

napewno bedziesz zadowolony.

szerokich i nie dziurawych drog i gumowych slupow.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam:)

Zamierzam zakup ów moto i przejrzałem całe forum i poczytałem posty Zbyszka itd ale mam jeszcze pare nurtujących mnie pytań:

 

1. Z jakiego rocznika najlepiej kupić Diversiona 900 ( oczywiście wiem ze 2006:) no ale chodzi mi z przedzialu 94-98 majac ok 10-14 tys z)l

2. W jakich latach - jakie były zmiany - modyfikacje

3. Ile on tak naprawde pali przy jeżdzie 90-120 km/h trasa + ewenualeni miasto bo jak pytałem na zlotach gosi z xj900 to jedni mówili ze mu nie schodzi po niżej 9l a maks 12l kurcze!! no bez pzresady wiem ze jest to ciężka kkobyłka no ale to tylko 900 pojemnosci, inni pisza ze spokojna turystyczna jazda to ok 6 - 7l ? no to jak to jest?

4.Czy występują w tych modelach takie przypadłości jakimi dysponowały modele Yamahy Virago - czyli sypiące sie rozruszniki? i ciężki rozruch?

5. Jak sprawują sie w praktyce hamulce - przód - tył przy takiej masie? starczaja czy są czasami problemy?

 

No to w sumie narazie wszystkie pytanka na które nie znam odpowiedzi.

 

Dziekuje z góry za wszelkie odpowiedzi i opinie.

 

PROSZE TYLKO O OPINIE MOTOCYKLISTÓW KTÓRZY JEZDZILI LUB JEŻDZĄ XJ900!!!

 

Pozdro

haryb

 

www.haryb.prv.pl

Edytowane przez haryb

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Zamierzam zakup ów moto i przejrzałem całe forum i poczytałem posty Zbyszka itd ale mam jeszcze pare nurtujących mnie pytań:

 

1. Z jakiego rocznika najlepiej kupić Diversiona 900 ( oczywiście wiem ze 2006:) no ale chodzi mi z przedzialu 94-98 majac ok 10-14 tys z)l

2. W jakich latach - jakie były zmiany - modyfikacje

3. Ile on tak naprawde pali przy jeżdzie 90-120 km/h trasa + ewenualeni miasto bo jak pytałem na zlotach gosi z xj900 to jedni mówili ze mu nie schodzi po niżej 9l a maks 12l kurcze!! no bez pzresady wiem ze jest to ciężka kkobyłka no ale to tylko 900 pojemnosci, inni pisza ze spokojna turystyczna jazda to ok 6 - 7l ? no to jak to jest?

4.Czy występują w tych modelach takie przypadłości jakimi dysponowały modele Yamahy Virago - czyli sypiące sie rozruszniki? i ciężki rozruch?

5. Jak sprawują sie w praktyce hamulce - przód - tył przy takiej masie? starczaja czy są czasami problemy?

 

No to w sumie narazie wszystkie pytanka na które nie znam odpowiedzi.

 

Dziekuje z góry za wszelkie odpowiedzi i opinie.

 

PROSZE TYLKO O OPINIE MOTOCYKLISTÓW KTÓRZY JEZDZILI LUB JEŻDZĄ XJ900!!!

 

Pozdro

haryb

 

www.haryb.prv.pl

 

 

Minęło już parę latek jak przesiadłem się na XJRę ale jeszcze coś pamiętam :banghead:

Zużycie paliwa; przy ekonomiczej jeździe może zejść do ok. 5L/100km. Ekonomiczna tzn zgodna z kodeksem 90km/h. Jak odkręcisz to 10L też łyknie, ale odkręcić już musisz na maxa, czyli autostrada i około 200km/h na budziku.

Na szybkich łukach dupa zaczyna się wiercić zwłaszcza jak są koleiny, winne jest zbyt miękkie zawieszenie. Ten typ tak się ma.

W większości znanych mi egzemplarzy przy nawet lekko zużytej przedniej oponie kierownica dostaje lekkich drgań po jej puszczeniu, kłania się miękki przód który powoduje ząbkowanie opony itd. ( moja prywatna teoria ). Jest to stosunkowo nieszkodliwe i występuje tylko w pewnym zakresie prędkości, niestety w tym najbardziej popularnym czyli 60-120 ( tak było u mnie ).

Silnik może nie ciągnie jak w supersportach ale ma cudowną liniową charakterystykę oddawania mocy, ciągnie równo jak silnik elektryczny i na piątym ostatnim biegu można już jechać nawet od 30km/h.

Hamulce są takie jak być powinny, nie są to spowalniacze lecz prawdzie hample, oczywiście że masa czyli 270kg plus ciężar jeźdźca robią swoje i nie stanieniesz tak szybko jak w sportach ale nie jest źle.

 

I już przy okazji, mam na zbyciu taką XJ'tę :P

98 rok, tanio, wyceniam na 11tys ale sprzedam taniej, targować się można do oporu. XJ'ta stoi u Pawła w Zielonce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...