Skocz do zawartości

Chrom


koobra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam zadnych weln zniszcysz se chromy beda kólka!!!!!albo i gozej,ja swoja wirowke czyscze plastmall,jest on ogolnie dostepny na stacjach(TAKIE BIALE MLECZKO) ,ale czasem ciezko znalesc taka czerwona butella z bialym kapslem.srodek ma tez inna nazwe jakos autopolitura.czy jakos tak??

Tez uzywam tego srodka, jego nazwa to wlasnie "Autopolitura" (firmy Flastmal) polecany jest praktycznie do wszystkiego oprocz porowatych plastikow. Czysci sie nim bardzo dobrze i szybko (mozna uzywac od razu po umyciu, woda nie przeszkadza) no i nigdy nie ulega przeterminowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pucuję motocykl to najpierw myję silnik (benzyna ekstrakcyjna - środki do mycia silników zostawiają zacieki), potem woda z szamponem do lakierów i gabeczka. Jak wyschnie to Plastmal lub coś podobnego. Potem można już się przejechaci zacząć procedurę czyszczenia od początku :bigrazz:

 

hej.. dla tych co maja glebszy problem z chromami...

jesli na przyklad cos gumowego (podeszwa?) przytopilo sie na goracym wydechu albo inny syf chwycił i nie chce puścic. trzeba nalozyc margaryne i zostawic na jakis czas (kilka dni, moze tydzien) co jakis czas uzupelnoiac warstwe margaryny. potem patyczek po lodach i heblujemy. powinno pomóc..

potem oczywiscie mycie sprejowanie i polerka. pzdr

 

 

Ciekawa procedura tylko że troszkę czasochłonna. Weź i odstaw motocykl na tydzień... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chromów stosuje się najprostszy środek jaki tylko można dostać na kazdej stacji benzynowej a mianowicie PŁYN DO SPRYSKIWACZY jest bardzo dobry poniewaz czyści i nie pozostawia smug, na niecc gorsze sprawy stosuje się pastę automax i sciereczkę aż do bólu ale nalezy pamietac ze nie nalezy zbyt czesto powtażać tej czynnosci poniewaz nooszczy powłokę chromu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Do czyszczenia chromów polecam środek firmy Kleen-flo Chrome Cleaner. Na opakowaniu jest opis mówiący o tym że nadaje się rownież do czyszczenia powierzchni aluminiowych oraz innych metali kolorowych. Czyści bardzo skutecznie. Gdy go nabyłem testowalem na kawałku starego pochromowanego złomu - zaciera nawet drobne wykwity rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A ja wynalazłem coś takiego. trzeba spik english, ale tylko popatrzcie na zdjęcia, również na dalszych stronach tego postu

 

http://www.vintagebmx.com/cgi-bin/ultimate...ic;f=4;t=004702

 

To jest kwas szczawiowy, jak widać usuwa wszelaką rdzę, ale trzeba moczyć przez noc. POdobno nawet naklejki zosatwia w idealnym stanie.

 

Tak czy inaczej juz tego szukam w polsce.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...