Skocz do zawartości

Zmiany w prawie dotyczące motocyklistów


Rekomendowane odpowiedzi

Parlament Europejski przyjął zmiany w prawie dotyczące motocyklistów - a raczej ograniczające dostęp młodych adeptów tej pasji do motocykli.

Na szczęście nowe przepisy wchodzą w życie dopiero w 2012r, więc wielu z nas nie będą dotyczyć.....

 

Zachęcam do zapoznania się z całym artykułem:

 

http://www.scigacz.pl/Nowe,prawo,ciosem,dla,motocyklistow!,1777.html

 

 

Co Wy o tym sądzicie ???

Edytowane przez Dawid-katana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznanie się ze źródłem, autor artykułu trochę zbyt emocjonalnie podszedł do sprawy.

Jak dla mnie pomysł jest git, zresztą jest już na ten temat dyskusja w innym wątku.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=43173&st=0

Edytowane przez osito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem za, moim zdaniem to nie wiek tylko rozsądek. Jeżeli myślą nad zmianą wieku minimalnego to może niech pomyślą nad wiekiem maksymalnym, albo jakimiś badaniami zdrowotnymi po przekroczeniu jakiegoś wieku.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiek tylko rozsądek. Jeżeli myślą nad zmianą wieku minimalnego to może niech pomyślą nad wiekiem maksymalnym, albo jakimiś badaniami zdrowotnymi po przekroczeniu jakiegoś wieku.

 

Niestety wiek to często rozsądek. Wynika to nie tylko z większego doświadczenia, ale z większej swiadomości negatywnych konsekwencji swoich czynów. Zresztą statystyki wypadków - nie tylko motocyklowych - dość jasno na to wskazują. Moje osobiste doswiadczenia też :)

 

A co do starych kapeluszników też się zgadzam i to się da zrobić.

Istotą prawa europejskiego jest określanie pewnych ram, a nie literalnego brzmienia przepisów krajowych, więc dałoby sie to załatwić.

Zresztą nowa dyrektywa znosi bezterminowość praw jazdy, więc badania lekarskie co jakiś czas (5-10 lat) i tak chyba będą wprowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ta ustawa zapobiegnie wsiadaniu mlodych nadzianych szpanerow odrazu na 1000cm3 "bo mniejsze sa zaslabe" :)

 

 

 

Selekcja naturalna działa i eliminuje czasami tym nadzianych szpanerów wsiadających od razu na 1000ccm. Mam nadzieje że będą trafiać w słupy a nie w matki prowadzące dzieci z przedszkola (w moim mieście był taki wypadek). Predkość 190km/h na ograniczeniu do 40.

 

Moim zdaniem te przepisy nie mają sensu bo niektórzy pozostają idjotami do końca swojego życia. Ciągle wydaje im się że droga to tor wyścigowy. Z drugiej strony najwięcej zabija się młodych przez brak umiejętności, może inaczej przez źle dobraną maszyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem po co sie wogole przejmujecie jak duża ilośc osób które chca sie zabić i tak prawka nie zdają, a pozatym kto sie zatrzymuje do kontroli?? takie śa realia i żadna ustawa nie zmieni tego, moze jedynie zmniejszyć skutki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to i dobry pomysl, ale dlaczego nie roba takich ograniczników na samochodziarzy :smile: Przeciez praktycznie wiecej wypadkow wlasnie oni robią w ciagu calego roku, a naszym sezonie niz my sami motonici!! Hym... jestem ciekawa jakby oni sie czuli na naszym miejscu, gdybyśmy to my robili takie zamieszanie i robili zakazy, nakazy itd itd :D W każdym razie bardzo mnie to cieszy, ze wchodzi to hym w zycie dopiero w 2012 roku, bede juz mieć w ten czas dobre 23 wiosen więc loozik :P

 

Młoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie roba takich ograniczników na samochodziarzy

 

Było przeczytać źródło. Dyrektywa wprowadza też taką możliwość, uzależniając ją od decyzji władz krajowych.

 

W każdym razie bardzo mnie to cieszy, ze wchodzi to hym w zycie dopiero w 2012 roku, bede juz mieć w ten czas dobre 23 wiosen więc loozik :smile:

 

I znowu - jakbyś przeczytała źródło to wiedziałabyś, że najpóźniej w 2012 - jak się postaramy, to może być wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamcia... jak wdług ciebie by miało wyglądac takie ograniczenie????

 

Dla katamaranów to bez sensu(z fizycznego aspektu liczy się pęd a nie V) , nawet gówniane auto rozpędzisz do 150km/h bądź malucha ponad setke i wyrządzisz tyle szkód, że hej. Chodzi ogólnie o bezpieczeństwo kierowcy. Każdy wie na jakiego typu motocyklach ludzi ginie najwięcej i jakie pojemności mają i ten przepis z myślą o nich.

 

i tyle w tej materii pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...