Skocz do zawartości

Airoh TR1


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Namierzam zanabyć kask Airoh TR1 i chciałem zapytać o ewentualne opinie z jego użytkowania.

Wady i zalety oczywiscie.

 

przeszukiwalem forum kilka miesiecy temu ale znalazlem tylko suche fakty na jego temat a interesuje mnie bardziej praktyczna strona eksploatacyjna.

 

Pozdroawionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiany już milony razy więc Panowie lecicie po piwo :lalag:

Ale jeszcze raz z chęcią wam odpowiem :crossy:

Kask wizualnie zajefajny natomiast pierwsze zastrzeżenie to NIE JEST kask na każdą glowe w związku z tym iż ma on specyficznie wyprofilowaną skorupę wewnątrz przez ukryte z boku mechanizmy wyjmowania szczęki. Wyściółka dość twarda, cienka ale w miare konfortowa. Przede wszytskim trzeba się przyjwyczaić do bólu uszu przy zjemowaniu/zakładaniu go z zamontowaną szczęką. Powyżej prędkości 150km/h robi się głośny no ale nie jest to kask na ścigacza.

Kask bardzo lekki, fajny na ciepłe dni z powodu dobrej wentylacji.

Kask przede wszystkim ja typowe turystyki, ciężkie enduro i dla odważnych, nie przejmujących się opiniami choperki :)

Ja mogę kask polecić bo jest naprawde fajny ale specyficzny przez wewnętrzny kształ skorupy chociaż ma to swój plus:

Kask jest bardzo wąski przy zakładaniu a jak się wciśnie skalp w środek to leży idealnie i fajnie trzyma głowe.

 

A następnym razem polecam opcje szukaj.

Edytowane przez mattir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask bardzo lekki, fajny na ciepłe dni z powodu dobrej wentylacji.

Kask przede wszystkim ja typowe turystyki, ciężkie enduro i dla odważnych, nie przejmujących się opiniami choperki :crossy:

Ja mogę kask polecić bo jest naprawde fajny ale specyficzny przez wewnętrzny kształ skorupy chociaż ma to swój plus:

Kask jest bardzo wąski przy zakładaniu a jak się wciśnie skalp w środek to leży idealnie i fajnie trzyma głowe.

 

A następnym razem polecam opcje szukaj.

 

no wlasnie przymierzam sie do smigania swoja VT500C i raczej z predkosciami w granicach 120 km/h bez przedniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam wszystkich, przejrzałem większość postów na temat skorupek i nie znalazłem info na temat TR1, więc chciałbym rozpocząć dyskus na temat kasku AIROH TR1 SPORT. Ja szukam skorupy do miasta i na weekendowe wypady dla motocykla turystycznego. Słyszałem różne opinie, że jest głośny, za duże wloty powietrza, ale z szybką możliwością przerobienia na JET.Co wy o tym myślicie??? Jeżeli jest już taki post to podajcie odnośnik!!! cena nie jest odstraszająca (650 PLN), ale może nie atrakcyjna jak na tego typu kask?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, przejrzałem większość postów na temat skorupek i nie znalazłem info na temat TR1 (...)

 

źle szukałeś :icon_mrgreen:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=43123&st=0

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ic=63028&hl=tr1

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brachol ma ten kask... Wygląda super(wg mnie).. Ma fajne wbudowane okularki ... Ma jednak jedną zasadniczą wade... Jak sie go trzyma w rękach to sie ma wrazenie ze to chinska zabawka .. wygląda na strasznie delikatny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz wszystkie posty na tym forum??? ;)

 

nie. "na pocieszenie" powiem, że podałem tylko dwa z całej listy, które miały jakoś tak więcej odpowiedzi. a nawet wyszukiwarki nie przestawiałem, poleciała po całości (czyli hasło tr1 w tematach i zawartości). wystarzcy kliknąć ten trzeci klawisz w górnym rzędzie, tuż pod nazwą "forum motocyklistów". polecam na przyszłość :P

inna sprawa, że często faktycznie pamiętam z ciekawszych tematów co było na forum poruszane, a akurat tr1 mnie się też kiedyś spodobał (podobał mi się póki nie wziąłem do ręki) ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...