Skocz do zawartości

gażniki gpz 550


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

Mam problem , jestem posiadaczem gpz 550 ( nie UT ) i nie wkręca sie na obroty . ....tzn do 3,5 - 3,9 tys obr/min idzei normalnie , a przekraczając te wartości przerywa i gasnie..Gorzej jest z jazda pod wzniesienia - to juz kompletnie nie wchodzi na obroty i nie ma mocy..

 

Czyszzcenie gazników ( nie wiem na ile rzetelne -mechanik mial zapłacone) bylo robione w grudniu ....

ile moze kosztowac samo czyszczenie i czy jest ktos rzertelny w Bielksu- białej ?? :)

dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kranik jest podciśnieniowy , a modułu nie ma chyba , stara japonia z roku 81 ,

kiedys miałem podobny problem ze stara cb 450 s , wkrecała sie tylko do jakiejs tam wartosci.

Ale oa stała 3 lata w szopie u niemca , a moj gpz podobno przeszedł czyszcznie gazników.

Bedzie trzeba wziac dwururke i pogadac z mechanikiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kranik jest podciśnieniowy , a modułu nie ma chyba , stara japonia z roku 81 ,

 

No to co, uwazasz ze podcisnieniowy przypchac sie nie moze ???? :notworthy:

Moze i to jak. A zaplon masz na przerywaczach ???

Nie znam specjalnie GPZ, ale nie sadze. Wszystkie sprzety z tego okresu jakie widzialem mialy juz zaplony tyrystorowe, ewentualnie z mechanicznym regulatorem obrotow. Przerywacze przestaly byc stosowane w koncu lat 70 tych.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja na twoim miejscu najpierw sprawdziłbym świece i przewody. Miałem podobną sytuację i okazało się, że wystarczyło wymienić świeczuszki i moto wróciło do pełnii sił, ale najpierw upewnij się że moto pracuje na obu cylindrach bo to też może być przyczyna braku mocy :notworthy:

 

Pucjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z czymś takim.

Przyczyną byłą zapchana dysza główna w jednym z gaźników – tyle że w tedy silnik nie gasł

 

Przejedź się motocyklem i spróbuj włączyć ssanie przy około 3 tyś i zobacz czy będzie lepiej.

Jeśli tak to na pewno będzie to jakiś syf w gaźniku/ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...