Skocz do zawartości

Rumunia w 2 tygodnie! (Czerwiec-Lipiec 2006)


ildiavolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurza twarz!!!

Właśnie napisałem prawie całego posta i niechcąco go skasowałem. :rolleyes:

 

Teraz już mi się nie chcę tyle pisać więc się streszczę.

 

Panowie ja biorę z żoną 5000 PLN-ów, zakładam że mi zostanie trochę hajsiwa ale wolę mieć rezerwę. Ile wy weżmiecie to tak naprawdę wasza sprawa. Ile z tego wydacie - również.

 

Poruszyłbym tu jeszcze kwestię noclegów. My (znaczy ja i żonka) jesteśmy b. elastyczni, tzn. jeśli większość będzie chciała namioty, nie widzę problemu. Namioty mają wiele plusów i jak dla mnie tylko jeden minus - nie mają łazienki! Ale może kwestie kąpania uda się rozwiązać w przydrożnych rzeczkach :cool: Natomiast jeśli padnie hasło hotel, również no problem (oczywiście nie przesadając z częstotliwością noclegów)!

 

Aha, mam nadzieję że każdy z was nie zapomni o "zielonej karcie" (w PZU za darmo pod warunkiem że masz u nich OC) no i naprawdę warto się ubezpieczyć na te paręnaście dni wykupując sobię polisę (np. w PZU - Voyager) za 17 dni zapłacisz niecałe 5 dych, a jesteś ubezpieczony od kosztów leczenia zagranicą do sumy 10000 Euro!

 

data7 & Rob Rocki Jeśli wyjeżdzacie 15.07 to może umówimy się już w Oradeii w jeden dzień dacie rady tam się doturlikać z WWA. Co wy na to? Jakieś sugestie? :icon_mrgreen:

 

jankes Twój wcześniejszy przyjazd do Wiednia to Pewniak czy jeszcze rozważasz inne opcje? Jeśli pewniak to daj znać wymienimy telefony, adresy umówimy się na 100%, itp :rolleyes:

 

MZrider Mam nadzieje że taki zaawansowany globtroter zechce się podzielić swoimi doświadczeniami z motocyklowych szlaków, i nie wykręci się od wspolnego wyjazdu??? Musiałbyś tylko napisać kiedy i gdzie chcesz do nas dołączyć. :wink:

 

zoltecek Jeszcze nie do końca zadeklarowany ale sądząc po ilości odwiedzin w naszym temacie, już jedną nogą w Rumunii :D

 

ZŁY BOB - 100% :icon_mrgreen:

 

Na razie tyle. 6 motocykli pozwala na to aby naprawdę czuć się raźniej, tymbardziej że parę dni temu spotkałem w Krakowie w salonie Yamahy kolesia którego napadli i pobili w Rumunii przed kantorem biedak chciał wymienić 100 Euro. Drugi opowiadał jak zostawił samochód przed hotelem w Bułgarii (podobne klimaty) i kolesie chcący go ukraść a nie mogąc za Chiny odpalić (ukryty wyłącznik zapłonu) rozwalili mu całą tapicerkę i próbowali podpalić. Ehh, szkoda gadać.

 

Zapomniałbym nabąknąć o moim nowym nabytku. Od paru dni jestem dumnym posiadaczem czteroletniego DL 1000. Na razie mogę tylko stwierdzić że jest lepszy od FJR 1300! Więcej, zdradzę po większy przebiegu. (Na razie 800 km)

 

 

Dla wszystkich czytających tego posta WIELKIE POZDRO!

 

 

 

:icon_mrgreen: ZŁY BOB :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>no właśnie - na dwie osoby. A 1000 Euro to jakby nie było wychodzi 4000 PLN na 14 dni, czyli 285 zeta >dziennie... a nie 100.

 

w zeszlym roku bylem przejazdem przez rumunie i koszty 250zl/dobe/2 os sa calkiem realne! wsyzto zaleyz od tego ile km bedziecie robic/dobe...koszta paliwa sa podobne do naszych wiec jesli przejedziecie chocbyy 400km/dzien to juz ponad 100zl idzie w wydech..do tego nocleg+posilek i mamy 250/dobe...wszytsko zalezy poprostu od tego czego kto oczekuje...ale moje zdanie jest takie ze przy 2os na 2 tyg po rumunii to smialo mozna sie zmiescic w 2500

PS. w zeszlym roku ja i moja gorsza polowa :wink: na wyjazd do turcji przeznaczylismy 4200zl na prawie miesieczny wyjazd....te 4200 to byly calkowite koszta wraz z cala infrastruktura w postaci nowej opony,wizy itp,itd...no i trzeba wiedziec jescze ze benzyna w turcji stala wtedy na poziomie 7zl....wiec rumunia na 2 tyg za 2500 to naprawde bardzo realna kwota!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej illdiavolo!!!

 

w koncu sie odezwales..wiesz rozwazam wersje z mzriderem bo jakby on jechal ( z poznania)to we dwoch zawsze razniej(odpukać jakas awaria itp)...takze jeszcze raz dzieki za zaprosznie..jakby co to dam znac:):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej illdiavolo!!!

 

w koncu sie odezwales..wiesz rozwazam wersje z mzriderem bo jakby on jechal ( z poznania)to we dwoch zawsze razniej(odpukać jakas awaria itp)...takze jeszcze raz dzieki za zaprosznie..jakby co to dam znac:):icon_mrgreen:

 

 

Siemano!

 

Prrroste, że to lepsza opcja dla Ciebie. Jak się dogadacie, to na pewno będzie wam raźniej. Tak czy siak - daj znać!

 

:wink: ZŁY BOB :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ildiavolo a jaki masz dokłądny plan podróży? Zmienił się czy taki jak początkowo?

Ja, Data7 i Jankes chcemy się spotkać gdzieś przy granicy PL-Słowackiej albo gdzies dalej jak się uda w sobotni wieczór 15 lipca. Chcemy jechać trasą mniej więcej taką jak na stronie Bogdana Chudzikiewicza, gdyż uznalismy ją za bardzo ciekawą: http://www.bcsopot.com.pl/motocykle/tr/iz-02.html .

Po przejechaniu tego odcinka i zwiedzeniu tychże ciekawostek, chcemy zwiedzić jescze jakies zamki (jescze nie ustalone jakie) w drodze do Bułgarii i tam dac odpocząć naszym zmęczonym dupskom przez powiedzmy ok 2-3 dni?? A wracając zahaczyć o zachodnią część Rumunii.

Poza tym spanie w namiotach, na dziko, ale nie na siłę, umyć też się trzeba. No i zależy od pogody of cozz. To narazie na tyle.

Acha, z Jankesem-o ile pojedzie spotykamy się w okol Gniezna, dalej razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze wiekszosć motocykli jakimi jedziecie to enduro, zamierzacie jezdzic duzo w terenie ???? bo ja mam honde cb seven fifty i bym mogl miec z tym problemy :biggrin: a trasa i rejony w ktore jedziecie bardzo mi pasuja :biggrin::)

 

 

Dasz radę! Rumunia to nie Syberia. Tam są nieraz dużo lepsze drogi niż w Polsce choć faktem jest że pewnie raz na jakiś czas przeplecie się trasa szutrówką. Ale bez paniki, poza tym większość motocykli to turystyczne enduro, co w praktyce oznacza tylko że siedzi się wyżej, większy jest prześwit i skoki zawieszenia niż w motocyklu, że tak się wyraże "standartowo-klasycznym". Tak więc decyduj się, im prędzej tym lepiej. Pozdrawiam! :D

 

 

 

:) ZŁY BOB :)

Edytowane przez ildiavolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ildiavolo a jaki masz dokłądny plan podróży? Zmienił się czy taki jak początkowo?

Ja, Data7 i Jankes chcemy się spotkać gdzieś przy granicy PL-Słowackiej albo gdzies dalej jak się uda w sobotni wieczór 15 lipca. Chcemy jechać trasą mniej więcej taką jak na stronie Bogdana Chudzikiewicza, gdyż uznalismy ją za bardzo ciekawą: http://www.bcsopot.com.pl/motocykle/tr/iz-02.html .

Po przejechaniu tego odcinka i zwiedzeniu tychże ciekawostek, chcemy zwiedzić jescze jakies zamki (jescze nie ustalone jakie) w drodze do Bułgarii i tam dac odpocząć naszym zmęczonym dupskom przez powiedzmy ok 2-3 dni?? A wracając zahaczyć o zachodnią część Rumunii.

Poza tym spanie w namiotach, na dziko, ale nie na siłę, umyć też się trzeba. No i zależy od pogody of cozz. To narazie na tyle.

Acha, z Jankesem-o ile pojedzie spotykamy się w okol Gniezna, dalej razem.

 

 

No to widzeę, że nasze plany powoli rozbiegają się.

Powiem szczerze, że przeczytałem od deski do deski w/w linka i nie podzielam waszego zdania. tzn. nie uważam jej za b. ciekawą. Kolega Chudzikiewicz wyruszając na podbój Rumunii-Bułgarii-Turcji i z powrotem był w roku 1998 z pewnością pionierem moto podróżników po tamtych krajach, jednak dysponował małą wiedzą o miastach i miejscach jakie mijał. W Rumunii można zobaczyć wiele wspaniałych rzeczy trzeba tylko poczytać przewodniki, pobuszować trochę po internecie. W 1998r nie było jeszcze z pewnością tylu ciekawych pozycji w księgarniach na temat Rumunii ile jest teraz.

Nie wykluczam zmian w trasie zaproponowanej przezemnie jednak fajnie byłoby gdybyś w miarę szczegółowo zapodał trasę jaka tobie chodzi po głowie. Chodzi mi że np. w dzień 1 chciałbyś zachaczyć o takie i takie miasta, które mają takie a takie atrakcje. Mniej więcej tak jak ja to zrobiłem na początku tematu. No chyba że w grę wchodzi spontan. Jeśli tak, to ja raczej odpadam. Jak wiesz jadę z żoną i nie mogę jej serwować niespodzianek. Niestety o kobiety trzeba dbać :biggrin:

Mimo wszystko widzę jeszcze szansę, tylko musimy wszyscy znależć jakiś kompromis. Najlepszym rozwiązaniem byłoby się spotkać i omówić szczegóły niestety z mojej strony to awykonalne.

 

Aha i co do wypadu do Bułgarii. Powiem szczerze że ten kraj uważam również za interesujący jednak nie pod względem plaż. Ale może być. Zamiast na plażę w Mamajach (czy tam w Mamaji) w drodzę kompromisu może być i Bułgaria :D

 

Zastanawiałem się również nad wycieczką w Delte Dunaju i stwierdziłem że nie po to jadę na urlop motocyklem żeby stracić dzień tylko po to by zostać "Facetem w łódce" Więc powyższym wnioskuję o wykreślenie owego dnia z planu podróży. Pojadę tam jak będę dziadkiem! :biggrin:

 

Co do spania, to wszystko gra.

 

Podsumowywujac. Zapodaj Twoją trasę a ja się do niej ustosunkuje, uprzednio rozmówiwszy się z małżonką!

 

Pozdrosy.

 

 

 

 

 

:) ZŁY BOB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zastanawiałem się również nad wycieczką w Delte Dunaju i

 

delta dunaju to obecnie obszar wojskowy i turysci tam zbytnio nie moga przebywac! zreszta jak pojedziecie w tamte rejony to sie sami zorientujecie ze na kazdym kroku sa posterunki, kazdy most jest obstawiony itp...pozatym jest to jedno z nielicznych miejsc w rumuni w ktorym jest oficialny zakaz biwakowania(oprocz delty tylko w centrach miast)..pozatym wszedzie siemozna rozbic :)

 

Jesli zas chodzi o plaze to ja polecam mimo wszytko polecam bulgarie i miejscowosc Biala(miedzy Obzor iNesebarem - jakies 130km od rumunskiej granicy)..plaza jest czysta,slodka zrodlana woda za free,malo ludzi i przedewszytkim spokoj! od 4 lat tam bywam i zawsze jest OK..moto nocuje na lazy razem ze mna i nikomu tonei przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...