Skocz do zawartości

CZY ktoś śmiga w galotach z TARBORa?


qdlaty2004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ledmar szyje dobre ciuchy. Mocne z miękkiej skóry.

Jest jeszcze jedna polska firma szyjąca motocyklowe skóry - "Cobra western speed motors" z Leszna Górnego. Nie mają, niestety, strony internetowej, ale bywają na motobazarach. Kupiłem od nich spodnie. Mocne z dobrej skóry. Ceny niższe jak w Tarborze.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafir skóra świńska przemaka na deszczu bo ma dziurki po szczecinie coś jakby perforacja i często impregnacja nie pomaga. Do tego jest sztywniejsza i ogólnie bardziej siermiężna - stąd niska cena. A z Tarboru mam kurtkę ale już z bydlęcej skóry, skóra jest lepsza tylko wykonanie jest średnie. Pruje się podszewka choć wcale nie śmigam w niej codziennie, bo mam jeszcze drugą jakąś niemiecką używkę. Inna sprawa to fasony te z Tarboru ale to już rzecz gustu, mnie średnio sie podobają. Kupiłem jeden wzór od nich, bo są na każdym motobajzlu i chciałem spróbować, ale następną kurtałę kupię inną. W sumie Tarbor to według mnie średni towar za umiarkowane pieniądze, da się wytrzymać.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz szył gacie w Tarborze to niech dobrze skroją Ci podszewkę bo po tygodniu pojedziesz na poprawki , ogólnie do przeżycia :)

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam spodni z tarboru od koło 7 lat i przez ten okres wymieniłem zamek w rozporku... :smile:

Przemakać przemakają dość szybko, skóra bydlęca około 2mm grubość.

Srednio w sezonie ronie około 12 tyś km i spodnie sprawują się ok. Jedyna różnica za za te spodnie 7 lat temu zapłaciłem 400 zł. przypuszczam, że dzisiejsze 360 jest powodem tych niedoróbek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecasz?

Ja ponieważ nie lubię chodzić w skórzanych spodniach (gorąco itp.) jeżdżę m.in. w chapsach z Tarbora (spodnie skórzane S-05 ze skóry cielęcej).

Polecam taki układ - daje swobodę w wyborze gatków na moto, jednocześnie oferując właściwości skóry (oczywiście są pewne części ciała bardziej odsłonięte :P )).

W każdej chwili można je zdjąć i schować np. w kuferku.

Pzdr

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś sprawdzone pomysły na impregnacje skóry bydlęcej (Tarbor)?

Wybieram się na przełomie VI/VII w dalszą trasę (Nordkapp) i prawdopodobnie przydałoby sie ciuchy pociągnąć jakimś sprawdzonym specyfikiem.

Można wprawdzie postawić na sytntetyk z jakąś membramą ale to raczej ostateczność jak dla mnie.

Proszę o pomysły.

Co do jakości produktów w.w. firmy - średnia cena, to i średnia jakość. Puściło mi mocowanie protektorów na ramionach (może wina szlifu) ale poza tym raczej nie narzekam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...