Skocz do zawartości

No i sie doczekalismy ..70zl zamiast 500zl !!!!!!!!!!! :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Co czuję, że będzie tyle chętnych na zarejestrowanie motocykli i samochodów, że nie doć, że będš kolejki, to tablice szybko się skończš i trzeba będzie czekać kilka dni :-))).

Dajcie znać jak było naprawdę...

Edytowane przez komalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O :) Teraz jeszcze mi się przypomniało o tablicach - od maja będą wydawane nowe tablice, a stare które zostały nie wydane w urzędzie zostaną spisane na straty :) Kolejny dowód na to, że tam na górze już ich kompletnie poje... pokręciło. Z tego co pamiętam to stare tablice miały być wykorzystane do końca. O ;) Znalazłem:

Możliwy do realizacji harmonogram prac nad wprowadzeniem nowego wzoru tablic rejestracyjnych uzgodniono mając na uwadze:

- wykorzystanie zapasów dotychczasowych tablic przez producentów tablic i organy rejestrujące pojazdy.

A resztę możecie sobie przeczytać tutaj:

http://www.mtib.gov.pl/moduly/aktualnosci_...019&opcja=pokaz

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tam przygotowani do normalnej ceny karty pojazdu to juz od jutra :P, szkoda ze urzad zamkniety.

 

A we wtorek nie ma co u mnie urzad jest od 7 30 to bede stał z 20 min przed otwarciem zeby odrazu wziac te blachy i smigac :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tam przygotowani do normalnej ceny karty pojazdu to juz od jutra :P, szkoda ze urzad zamkniety.

 

A we wtorek nie ma co u mnie urzad jest od 7 30 to bede stał z 20 min przed otwarciem zeby odrazu wziac te blachy i smigac :crossy:

Teraz można powiedzieć, że nawet ładnie zleciało do tego dnia :banghead: Sprzęt już miesiąc czeka na porządną przejażdżkę. Na szczęści plany już są i prawie 1000 się zrobi w następnym tygodniu :banghead:

U mnie też będzie trzeba od rana postać po tablice. Ale czego się dla sprzęta nie zrobi :banghead:

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez odliczam godziny do jutrzejszego dnia. Wszystkie dokumenty juz przygotowane. Urzad otwieraja o 8 a ja planuje czekac od 7.30 (choc nie wiem czy bede pierwszy). Mam nadzieje, ze szybko zalatwie rejestracje, potem do PZU i szybko przykrecic tablice i na motocykl :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam do Was prośbę. Rejestrując sprzęta podpytajcie się urzędników czy ktoś kto będzie rejestrował z czasowych blach na stałe będzie płacić 500zl czy 70 bo nie wiem czy wyciągać armatę czy spać spokojnie :icon_mrgreen:

Tak, tak. Ja też się dołączam do pytania. Też stoję przed tym problemem :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z wydzialu komunikacji gdzie udalo mi sie szybko i bezproblemowo zarejestrowac moj motocykl. Poszedlem godzine wczesniej niz otwieraja urzad i zastalem przed soba tylko 3 osoby. Pozniej juz sporo osob przybylo. O godz 8 wszedlem do biura gdzie zostalem szybko i sprawnie obsluzony. Musze przyznac, ze bylem bardzo dobrze przygotowany: wszystkie dokumenty zgromadzone i posegregowane, a poza tym bylem w urzedzie kilka dni wczesniej, aby pani ktora rejestruje pojazdy sprawdzila mi czy mam komplet wszytskich dokumentow. Tak wiec dzis pani wiedziala, ze moje dokumenty sa OK i nawet ich dokladnie nie przegladala. Uisciclem w kasie 200 zł i 50 gr (oplaty rejestracyjne, w tym karta pojazdu 75 zł :icon_mrgreen: ). Dostalem tymczasowy dowod rej i mam sie zglosic po sztywny dowod za 3 tygodnie.

Dobrze,ze czlowiek przeglada forum i wertuje internet w poszukiwaniu najnowszych informacji, a to dlatego, ze mnóstwo ludzi ktorzy dzis rejestrowali samochody bylo strasznie zaskoczonych OPLATA RECYKLINGOWA :icon_mrgreen: Mysleli, ze zaoszczedza 500 zł a tu nici.

Z wydzialu komunikacji udalem sie do ubezpieczalni. Tam rowniez zostalem szybko i sprawnie obsluzony, poniewaz kilka dni wczesniej, bylem tam i pytalem o ubezpieczenie motocykla. Tak wiec nastepna pani znala moja sprawe i szybko wypisala potrzebne dokumenty. Za ubezpieczenie OC na caly rok zaplacilem 41 zł.

Przykrecilem juz tablice do motocykla i czekam az jezdnie troche obeschną :icon_mrgreen:

To nara, ide "pogumkowac" :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje!!!

A jakim cudem zapłaciłeś tylko 41 zł za cały rok za OC? Mi sie wydawało, że najmniejsza opłata to 108 zł (w PZU).

 

No i czy ktoś się dowiedział jak to jest z zarejestrowaniem na stałe moto zarejestrowanego na czerwonych tymczasowych tablicach? Czy płaci się te 500zł czy tylko 75?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem godzine wczesniej niz otwieraja urzad i zastalem przed soba tylko 3 osoby. Pozniej juz sporo osob przybylo.

 

Jak dobrze mieszkać w dziurze i mieć mało oblegany urząd :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Dziś koło godziny 10 wyruszyłam do wydziału komunikacji i już koło godziny 11 byłem z powrotem. Reszta tak jak napiszał Michał750. 190zł opłaty w urzędzie 3zł w banku i 9,50 za znaczki skarbowe! Teraz tylko ubezpieczenie, ale to pikuś! I do zobaczenia na drogach :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...