Skocz do zawartości

Jak to jest z dozownikiem oleju?


Benek14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam motocykl z dozownikeim oleju, usłyszałem od kolegi że najlepiej jest go usunąc i robić mieszankę, ponieważ różne syfy dostają się do dozownika oleju i potem zacierają tłok. Jemu się tak stało i czekała go poważna naprawa w Hondzie CRm. Czy ma rację i trzeba sobie robić mieszankę?

Doradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz ostro,to kolega ma racje.. Nie słyszałem jeszcze żeby sie syfy dostawały..Jak się otwiera korek dozownika(tutaj gdzie wlewa się olej) tylko gdy robi się dolewke,to nie powinno się nic stać..Pamiętaj,że zawsze olej musi być pod korek ,żeby ZAWSZE dopływał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Pamiętaj' date='że zawsze olej musi być pod korek ,żeby ZAWSZE dopływał..[/quote']

 

nie zgodzilbym sie zeby olej musial byc wlany pod korek. na wertepach, przy glebie, itp olej moze sie wylewac przelewem.

 

W wysilonych dwusuwach takich jak kdx zaleca się robienie mieszanki, zwroc uwage ze w motocyklach wyczynowych w ogole nie montuje sie dozownikow !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychuu_ktm napisał:

zwroc uwage ze w motocyklach wyczynowych w ogole nie montuje sie dozownikow !

 

 

Ale to zapewne bardziej jest zawiązane z obinżeniem masy a nie nieużytecznoscią dozownika

 

 

Tak i również tym,że od dozownika musi być jakiś wężyk doprowadzacjący olej,a zauważ ,że w crossie jest 0 kabelków,wężyków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i również tym,że od dozownika musi być jakiś wężyk doprowadzacjący olej,a zauważ ,że w crossie jest 0 kabelków,wężyków itp.

Z tym sie nie zgodze przeciez w crossie jest pelno wezykow odprowadzajacych paliwo z gaznika podczas gleby , wezyk przez ktory wylatuje para wodna jak zagotujesz moto !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w crossie jest 0 kabelków,wężyków itp.

 

23210953468382bu.th.jpg

 

Pełno jest odpowietrzeń.

Ja w CZ mam odpowietrzenie skrzyni biegów, komory w której znajduje się zapłon, trzecie z gaźnika i czwarte z baku. W nowoczesnych motocyklach jak widać jest jeszcze więcej.

 

Niżej jest temat o dozowniku więc czy trzeba było zakładać nowy szczególnie że już sto razy była o tym mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nietylko w crosach;]Jezeli kupujemy jakies kity sportowe dające wieksze osiagi(np cylinder Hebo pervormace)do yamahy tzr czy aprili rs producent od razu zapowiada ze nieodpowiada za zatarcie kitu gdy moto posiada dozownik i zaleca sie jego usunięcie;]Ja osobiscie tez usunolem w Mtx ;]po prostu mam czyste sumienie jak naleje do baku i wiem ze smaruje :D pzdr

 

[ Dopisane: 17-03-2006, 19:17 ]

Dibo.. sory pisalem od bariego z kompa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna zwiekszyc dawke na dozowniku ,dozownik nie jest zly przy zakladaniu kitu tuningowego wypadaloby wyregulowac go ,w sprzetach typu aprilia rs 250 tez jest dozownik a silnik ma dosc wysokie obroty i moc , chodzi to bez problemi i nic sie nie zaciera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...