Skocz do zawartości

slowacja (po raz kolejny ;-))


monkey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spędziłem w Słowacji trochę czasu pracując i jeżdżąc 8) . Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić to kupić Przewodnik Pascala, są bardzo dobrze opisane najlepsze miejscówki do zobaczenia. Mogę ci polecić okolice Jeziora Oravskiego, czyli Slanicka Osada, Namestowo, Zamek Oravski a także trochę dalej Slovacki Raj. Polecam też park wodny z gorącymi źródłami w Mnikowki Mikulasz.

Jeżeli chodzi o ceny to już w sezonie letnim czy zimowym są takie jak u nas, więc za pokój czy za łóżko zapłacisz podobnie jak w PL. Żarcie i browar (no może ten trochę tańszy :) ) prawie to samo co u nas, jak ja byłem to paliwo było droższe niż w PL więc proponuje zatankować na full przed wjazdem na SK. Można w przygranicznych miejscowościach płacić złotówkami ale po przeliczeniu przez sprzedawcę i doliczeniu tzw.prowizji :) wychodzi trochę wiecej. Nie wiem w jakim miesiącu tam jedziesz ale uważaj na wszelkiej maści jeżdżące maszyny rolnicze(kombajny, traktory itd.)jeżdżą całą szerokoscią drogi ;) , więc można się czasem zdziwić wychodząc z zakrętu 8O .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też park wodny z gorącymi źródłami w Mnikowki Mikulasz.

 

 

A nie Liptowski Mikulasz?

i Besenova - ciepłe baseny, ale młody jesteś, to ci pewnie jeszcze niepotrzebne :lol:

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też park wodny z gorącymi źródłami w Mnikowki Mikulasz.

 

 

A nie Liptowski Mikulasz?

i Besenova - ciepłe baseny, ale młody jesteś, to ci pewnie jeszcze niepotrzebne :lol:

 

faktycznie się pomyliłem, młody duszą tak ale nie ciałem, większość "chorób motocyklowych" mam za sobą i sanatorium też :? . Powiem tak na moje korzonki działają kąpiele zbawiennie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie maja też planuje pośmigać po Słowacji :lol: oraz podreptać szlakami Słowackiego raju, Tatr po Słowackiej stronie. Mam przewodnik Pascala Góry Słowacji i przewodnik Bezdroża Słowacja Karpackie serce Europy brakuje mi jeszcze dobrej mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chętnie podłączę się do kogos na wyjazd na Słowację, byłem tam kilka razy w zimie i 6 razy w lecie ale samochodem tewraz planuje to zmienić.

Jak by ktos jechał to niech coś do mnie napisze, pasił by mi środek Maja a najleliej Sierpień (mam Drag Stara 650) więc raczej sobie spacerowe prędkości zapuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam Tatranska Lomnice i wjazd kolejka na sam szczyt Lomnickego Stitu (po naszemu Łomnica) tyle że czasem trzeba z wyprzedzeniem bilety zamawiać. W ubiegłym roku w połowie sierpnia brodziłem tam w śniegu do pół uda...

Oprócz tego jak wspomnieli koledzy Liptowsy Mikulasz, jak ktoś lubi to zamek w Starej Lubovni, Crveny Klastor i parę innych zabytków.

Generlanie Słowacja jest extra, kocham ten kraj.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...