Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 1100 95 r. Jak jest zdławiona ?


IrekS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jesteś na 1000% pewny że moto pochodzi z Niemiec, to jest dławione na gaźnikach.

Aby się także upewnić możesz sprawdzić wymiary dysz (w dławionych gaźnikach wszystkie powinny być podwymiarowe), ponadto kształt iglic może być nietypowy (gruba-cieńsza-gruba!), do tego dochodzą twardsze sprężyny nad membranami lub/i inne membrany i jeszcze inne patenty + np zwężone króćce ssące.

Reasumując cały środek jest inny.

Najprostsze rozwiązanie to kupno używanych gaźników wersji otwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś na 1000% pewny że moto pochodzi z Niemiec' date=' to jest dławione na gaźnikach.[/quote']

Terefere. Akurat duże Zygzaki od któregośtam roku dławione są na module. Poza tym skoro to sprzęt z Niemiec to powinno być napisane w Briefie jaką metodą jest zdławiony (o ile dławienie występuje rzeczwyiście, a nie tylko na papierze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no tak to 1995 r. i jest na 100 % z Niemiec. Tez gdzies juz slyszalem, ze dlawione sa na modółach. W Brieffie wyglada to tak, wydrukowana jest orginalna moc i na tym poprawiony nadruk juz mniejsza, tj. chyba 76 KW, ale czy jest podana metoda to nie wiem, nie znam j.niemieckiego.

Zreszta traktuje to i tak jako ciekawostke, jesli chodzi o mnie i moje dotychczasowe doswiadczenie za kierownica to i tak uwazam ze te ok. 100 km to i tak jak dla mnie duzo. Ale chcialbym poprostu wiedziec jak to jest zrobione (w przyszlosci nigdy nie wiadomo - kto wie moze zamazy mi sie pelne 151 km :)

Pozdrawiam

Irek z Rawicza

 

[ Dopisane: 14-03-2006, 08:50 ]

A szczerze mówiac to też gdzieś słyszałem o tym, że bynajmniej w dużych zygzakach to dławienie było właśnie na papierze, poprawiane w brieffie itd. (chyba chodzi o mniejsze opłaty czy coś tam) i tak naprawde to fizycznie nic nie było robione. Ale ja już tego raczej nie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzieki za odpowiedzi, z ta max- szybkoscia to minie jeszcze troszke czasu az to sprawdze :)

Skan brief`u zrobie i przesle.

Za zaproszenie dziekuje, do w-wy ode mnie jest kawalek, ale kto wie ? ......

Pozdro

Irek z Rawicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...