Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zalej silnik koniecznie olejem hipol... mi na innym się włąśnie sprzęgłó wieszało to chyba nieodpowiednia lepkość czy co... ja jak zmieniłem olej to odrazu chodziło jak należy :biggrin: nie wiem jak u ciebie

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSOBISCIE swoją mz es 250/1 jaskołkę składałem specjalnym potocznie zwanym Dżemikiem jest to preparat firmy "LOCKTITE" dzisłajacy na zasadzie zastygania podczas braku dostępu tlenu złozyłem silnik na to bez uszczelek i przez dwa lata nie ma grama wyciekow . rowniez kiedys rozmawiałem z panem , ktory pracował w niemieckiej fabryce mz jako mechanik i mowi ze mz powinny byc składane bez uszczelek ! nie wiem ile w tym prawdy ale ja złozyłem i jest cacy. swoją drogą dzisiaj będe zakładał nowy gaznik do jaskołki i zobacze jaki będzie efekt koncowy prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie zamówiłem tarcze i czekam... A co do oleju to wymieniałem go 1,5 roku temu jak robiłem remont. Na 100% wlewałem hipol ale jaki miał symbol to nie pamiętam. Niedawno kupiłem książkę napraw do MZ w której pisze że do skrzyni powinien iść olej hipol 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSOBISCIE swoją mz es 250/1 jaskołkę składałem specjalnym potocznie zwanym Dżemikiem jest to preparat firmy "LOCKTITE" dzisłajacy na zasadzie zastygania podczas braku dostępu tlenu złozyłem silnik na to bez uszczelek i przez dwa lata nie ma grama wyciekow . rowniez kiedys rozmawiałem z panem , ktory pracował w niemieckiej fabryce mz jako mechanik i mowi ze mz powinny byc składane bez uszczelek ! nie wiem ile w tym prawdy ale ja złozyłem i jest cacy. swoją drogą dzisiaj będe zakładał nowy gaznik do jaskołki i zobacze jaki będzie efekt koncowy prac

Z silnikiem już sprawę rozwiązałem( silikon) Teraz chodzi mi o uszczelkę pod cylinder i głowicę-czy od młodszych MZ-tek będą pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez kiedys rozmawiałem z panem , ktory pracował w niemieckiej fabryce mz jako mechanik i mowi ze mz powinny byc składane bez uszczelek ! nie wiem ile w tym prawdy ale ja złozyłem i jest cacy.

no prawdy w tym 100% o ile chodzi o skłądanie dwóch połowek do kupy. pod pokrywą i cylindrem są fabrycznie uszczelki, a miedzy połowkami nie było nigdy uszczelek w mz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelki po cylinder wycinałem z materiału "kringielit" mozna go kupic w sklepach z łozyckami, simeringami itp są rozne rozmiary łatwo sie wycina itp . jak jak kupiłem jaskołke to była uszczelka miedzy karterami ok 2 mm ktora była przyklejona na hermetyk:P wieś na maksa . wywaliłem wszystko doprowadzając go do stanu użytecznosci... załozyłem nowy gaznik i zaczęła chodzic ale to nie jest to co ma byc... chodzi jak by dostawała nierownomiernie iskrę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich emzeciarzy ;)

jak na razie od 5 lat mam MZ etz 251 :flesje:

właśnie wymieniłem wał, tłok i jeszcze kilka innych pierdół, i mam nadzieję, że w tym sezonie trochę na niej pomykam ;)

pozdro

p.s

dobra stronka poświęcona w 100% MZ

forum mz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mz 251 zaczeła przerywać mi na wyższych obrotach po czym całkiem zgasła i czasem tylko przy próbie odpalenia strzela w tłumik. aku raczej dobrze naładowane. włożyłem jakąs inną świece i było to samo. miał ktoś coś podobnego? dziwi mnie te strzelanie. iskra niby jest i świeca robi sie mokra. pomyślałem o zapłonie(jest elektroniczny) mogło sie samo coś przestawić? jakieś propozycje co do usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukam MZ ETZ w okolicy i dziś byłem oglądać jedną, podczas jazdy chcąc utrzymac stałą predkość delikatnie szarpała natomiast gdy sie odkreciło manetke wchodziła bezproblemu na wyzsze obroty i problem ten zanikał, własciciel twierdzil ze to normalne, a wy jak myslicie ? czym to moze byc spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...