Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy mogłby mi ktos powiedziec jaka musi byc przerwa na przerywaczu, swiecy i w jakiej odległosci ma sie otwierac przerywacz przd gmp w MZ ES 250/1 zamiast przyspieszacza zamontowałem zwykła krzywke mz odpala ale nie chce wchodzic na pełne obroty mysle ze to wina gaznika ktory rozniez nie wiem jak wyregulowac . Pływak mam ustawiony na srodkowy zabek i przepustnice mam ustawiona na srodek nie wiem ile ma miec obrotow ta srubka od regulacji powietrza .. za pomoc z gory dzieki :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam sie do prośby pepomz. Bully to może byc to ,dobrze mowisz tylko jest pytanie czy rozbierac silnik czy mozna by było jeszcze pojeździc czy nie wpłynie to na tryby w jakiś sposób czy może jeszcze wieksza kaszna z tego wyniknąc ??Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na świecy doświadczalnie ale prywatnie stosuje 0,6

Na przerywaczu ma być od 0,3 do 0,4. Zapłon od 2,5 do 3,0 przed GMP.

 

Gaźnik. Skład mieszanki na 1,5 obr.

Pływak zaleznie od typu gaźnika.

Iglica przy dotarciu zabezpieczenie na ostatnim dolnym rowku przy normlaniej jeździe na 2 od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,

czy ktoś oprócz mnie ma problemy ze szczelnością lewego simerringa na wale ( za sprzegłem) ?

nie wiem co jest grane, najpierw załozyłem go odwrotnie niż powinien być to zassał oleju ze skrzyni i nie odpalał, potem drugi włozyłem tak jak ma być i pojezdziłem z 5 -10 motogodzin (przez ten czas było wszystko w porządku) i znow zassało oleju ze skrzyni. bez oleju w skrzyni motor jezdzi normalnie.

o co tu moze chodzić? wał prosty łozyska na wale nowki skf.

 

szukałem juz jakiś profesjonalniejszych simerów ale nigdzie nie mają takich wielkich (72)

Edytowane przez bully
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie w imieniu kolegi, który ma MZ ETZ 250 '85

Gościu chce do niej założyć całe przednie zawieszenie od jakiegoś innego japońskiego, wiekszego motocykla.

Dokładnie chce założyć lagi, maksymalnie ich grubość może mieć 35-36mm, tylko takie podejdą pod sztycę, inne będą za grube.

Jeszcze do tego zawieszenia od jakiej marki chciałby założyć przednie koło koniecznie 17" lub 18" z dwoma tarczami hamulcowymi, i do tego pompkę hamulcową wraz z pełnym osprzętem.

Od jakiego modelu by podeszło to, tzn, lagi, koło, pompka, najlepiej byłoby jakby wszystkie te elementy pochodziły od jednego modelu.

Co sądzicie o ZXR400, bo w grę wchodzi raczej ścigacz, żeby miał 2 tarcze.

Co o tym sądzicie?

Nie piszcie że to nie ma sensu (nawet jeśli nie ma, do gościa to nie dociera) woli mieć odpicowaną zarąbiście MZ niż co innego.

 

Pzdr

Edytowane przez gizmucik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ma sens :notworthy: Nie znam sie za bardzo no ale coz :)

Najpierw niech sprawdzi zeby pasowal rozmniar lagow :D

Potem mozna myslec ,ale mysle ze jakby wimienial przod to i tyl tez by sie zdało :buttrock: Byle rozmiar byl tych lagow dobry i juz mozna zaczynac kombinowac !!

// mam nadzieje ze jakichs glupot nie pieprze :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica lag, w miejscu mocowania w sztycy wynosi w ETZ250 35mm.

Dokłądnie taki wymiar mają lagi od CB750, ale do tego modelu jest koło z jedną tarczą tylko.

Fajne zawieszenie z kołem byłoby od GPZ 600R koło dwie tarcze :bigrazz: tylko że lagi mają 37mm :(

Chociaż można byłoby stoczyć to lekko, wtedy by podeszło bez problemu.

Jeszcze tylko pompkę hamulcową zacisk i przewody i taka MZ byłaby już wypasiona :D

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze :crossy: kolega się zastanawia nad zeszlifowanie tego grubym papierem ściernym po 1mm za każdej strony, co da łącznie 2mm :)

Jednak wydaje mi się że to nie jest dobry pomysł, lepiej dać to do tokarza niech zrobi na tokarce.

Ze szlifowaniem to troche za dużo roboty :crossy: :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...