Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio szukam MZ ETZ w okolicy i dziś byłem oglądać jedną, podczas jazdy chcąc utrzymac stałą predkość delikatnie szarpała natomiast gdy sie odkreciło manetke wchodziła bezproblemu na wyzsze obroty i problem ten zanikał, własciciel twierdzil ze to normalne, a wy jak myslicie ? czym to moze byc spowodowane ?

 

 

Ale szarpała czy przerywała? Jesli szarpała to moze byc napęd bądz w najgorszym przypadku jest to skrzynia biegów. Moze tez byc swieca hu*owa, ale to by raczej przerywało a nie szarpało jak twerdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspólnego raczej z łańcuchem ani skrzynią to nic nie miało bo nie od tego motor nie odpala i strzela. moze źle sie wyraziłem ale chodziło o to że szarpało tak jakby praca silnika była przerywana. ja osobiście podejrzewam coś z zapłonem. mam pytanie czy w mz 251 elektroniczny zapłon sie jakoś ustawia? bo moze sie coś poluzowało i przestawiło. pytam czy sie ustawia bo w yamaha dt którą wczesniej miałem zapłonu sie nie ustawiało. a mz jeszcze nie rozkręcałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspólnego raczej z łańcuchem ani skrzynią to nic nie miało bo nie od tego motor nie odpala i strzela. moze źle sie wyraziłem ale chodziło o to że szarpało tak jakby praca silnika była przerywana. ja osobiście podejrzewam coś z zapłonem. mam pytanie czy w mz 251 elektroniczny zapłon sie jakoś ustawia? bo moze sie coś poluzowało i przestawiło. pytam czy sie ustawia bo w yamaha dt którą wczesniej miałem zapłonu sie nie ustawiało. a mz jeszcze nie rozkręcałem.

 

 

kupilem tą MZetke i caly temat jest tutaj http://forum.motocyklistow.pl/Problem-z-el...250-t99528.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspólnego raczej z łańcuchem ani skrzynią to nic nie miało bo nie od tego motor nie odpala i strzela. moze źle sie wyraziłem ale chodziło o to że szarpało tak jakby praca silnika była przerywana. ja osobiście podejrzewam coś z zapłonem. mam pytanie czy w mz 251 elektroniczny zapłon sie jakoś ustawia? bo moze sie coś poluzowało i przestawiło. pytam czy sie ustawia bo w yamaha dt którą wczesniej miałem zapłonu sie nie ustawiało. a mz jeszcze nie rozkręcałem.

 

 

No to mów odrazu ze przerywa a nie szarpie bo to róznica. Mugł sie przestawic zapłon ewentualnie gaznik jest przydkany. Zapłon sie ustawia w MZ ETZ 251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy sportowy wydech w mz etz 251 coś daje po za wyglądem czy to jest nic nie watre

i czy przedkościomerz z jawy ts ma takie same przłozenie co w etz ?

 

http://allegro.pl/item370103302_mz_etz_250...per_tuning.html

czy ten cylinder może być ORGINALNY taki jak być w etz 301, czy warto się nim interesowac i jak może byś moc mz na taki cylinderku

, bo powinna byś taka jak w etz 301

Edytowane przez turbo1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, i kosztuje tyle ile dwie emzetki w polsce.

 

do zrobienia 300ccm wystarczy kupno tłoka z agmotu i rozwiert gara na 300. no i roztoczenie głowicy. koszt operacji jakieś może niecałe 200pln z flaszką

 

pozdro

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa już rozwiązana, miałem kupić mz 251 i puźniej ten cycek

po mz jechałem prawie 200km, jak juz dojeżdzałem to zadzwoniłem że już jestem a gościu mówi że już sprzdał a dzień wcześceij się u mawiałem że ją wezme. zaczełem szukac czegoś innego i znalazłem jawe 350, to dopiero maszyna :bigrazz: na pierwszych dwóch biegach trzeba sie mocno kierownicy trzymać i na innych też :lalag:

a i jawa ma 27KM a mz tylko 21KM, w to troche różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko te 21KM w MZ sa troche bardziej żwawe niż 27KM w jawie do tego w MZ masz skrzynie 5 biegowa i nie wydłubiesz sobie kolanem oka przy zmianie biegu;] W MZ nie ma mowy o luzujacych sie sprzychach pekajacych bakach, reflektorze świecocym na długich w niebo. Teraz rozumiesz dlaczego MZ sa deczko lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powodzenia z zaplonem smile.gif

 

można wstawić elektronik ........pozatym u mnie mimo katowania w polu nie chciał sie przestawić a bym se pogrzebał :)

 

tylko te 21KM w MZ sa troche bardziej żwawe niż 27KM w jawie

 

przyśpiesza lepiej ale vmax ma gorszy

 

no i jawka ma dźwięk i wygląd a mzeta ma dźwięk jak simson :biggrin:

 

pozatym jawa jest tyle razy tańsza że za cene mz etz 250 można zrobić mega wypas jawke :bigrazz:

 

ja widocznie miałem jakiś cudowny egzemplarz np wszyscy mówią że w tym silniku pękają wodziki w skrzyni biegów czy coś takiego że przestawia sie zapłon ja miałem wiejskiego crosa z ts350 (w sumie cała tska tylko opony kostka i zero świateł lusterek kierunków)i na nic nie narzekałem oprócz hamulców (za słabe jak na vmax 150km/h)spalania (no jak sie jeździło po piachach to koło 10-11)i rozruchu (nie ma ssania i odpala sie jak ogara zalać gaźnik zapali pochodzi 2min zgaśnie znowu zalać gaźnik znowu zapali pochodzi w końcu za 3-4 razem załapie :bigrazz: )no i z mojej winy zapychał sie gaźnik :smile:

 

fakt mz ma tarcze z przodu w jawie bębny są tragiczne....

w pól roku nie byłem w stanie tego zajechać mimo palenia gumy kopania dołow mixolu kręcenia pod 6tys( z thtym że było to tzw zarzynanie z głową po pierwsze mieszanka zawsze 1:30 po drugie olej w skrzyni świeży czyściłem ją ciągle z nagaru filtr powietrza wszystko ok jak czułem że słabnie to dawałem jej ostygnąć ) więc myśle że przy normalnej eksploatacji ten silnik posłuży......pierwszą jaką jawke ts350 odkupiłem od bezmózgów ze zlotu co chcieli ją zajechać na śmierć (wlali benzyne bez mixolu i palili gume polewali silnik wodą woda do skrzyni biegów ) paląc gume no i ta była zajechana nie miałem kasy na remont po 2tyg sprzedałem...

 

pochwal sie i daj zdjęcia

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...