Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o te aparaty stopu - od 1989 r wraz z nowymi kierunkami i tylną lampą wprowadzono zmiany w instalacji- teraz w lampie juz jest biegun "-" a stop jest załączany przez doprowadzenie + przez włącznik za akumulatorem. Wcześniej było tak, że w lampie był "+" a dochodził "-" z tylnej piasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne :) niestety ale gdzieś moją książke o MZ zapodziałem..., ale fajnie że dane już są

 

a tak pozatym to chce zrobić dokładną historią modeli ETZ (w któym roku jakie zmiany etc..), jeżeli ktoś mógłby pomóc to będzie git,jak ktoś ma jakieś dokładne dane to niech napisze, ja spróbuje tą książke znaleźć i też coś wyskrobie

 

a co do produkcji to 150X była produkowana równolegle z 150 ale jako wersja exportowa, przynajmniej tak czytałem

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie ja mam lekkie problem z sprzęgłem. Tzn. jak nacisne sprzęgło to dosyść je słychać, jak potem juz sie jedzie to nie ma problemu, ale jak wbijam na 1 to słychać jak sprzęgło pracuje. :roll: I jeszcze jedno, jak jade sobie powoli na 1 i zatrzymuje sie: naciskam sprzęgło, zaraz potem hamulec i moto mi często gaśnie, musze wtedy dodać troszke gazu, aby MZ nie zgasła.Co wy na to??To jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
a moze ktos wie jakie powinno byc cisnienie w oponach Wszedzie czytam ze powinno byc odpowiednie tyle ze ile to jest ?? Pozdrawiam

 

PS nie mam dostepu do netu i mnie nie bedzie mozna latwo zastac

 

Ciśnienie w instrukcji do TS 125, TS 150 i TS 250/1 to:

1,5 - przód

1,9 - tył (solo)

2,1 - tył (z pasażerem)

 

Pozdrawiam

Marcin

 

PS Wie ktoś gdzie można kupić śrubę do wału, bo moja się złamała i nigdzie w okolicy nie mogę takiej dostać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak wiadomo zblizaja sie wakacje i zwiazku z tym planuje sobie czasnac traske dokładnie 480 km, a jak wiadomo mam moto na dotarciu zrobiłem jak narazie po remoncie(szlif, nowy tłok i pierscienie) jakies 500 km z wiazku z tym mam dowas jeszcze kilka pytan.

 

1. Ile mi zostało jeszcze do pełnego dotarcia

2. Na co zwrucic uwage podczas tego wyzej wspomnianego wakacyjnego wypadu.

3. Czy moge ta traske czasnac w dwie osoby, czy to juz bedzie zbyt duze obciazenie silnika

 

z góry dzieki za odp.

 

pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pelnego dotarcie zostalo ci jakeis ok 2000 km...ale nei ma sie co martwic,traske oczywiscie mozesz sobie walnac na dotarciu i oczywiscie w dwie osoby...z tym nie bedzie problemow (nawet wedlug producenta)

 

ale musisz pamietac o tym by nie przegrzac silnika( czestrze psotoje) oraz nie mulic jej zbytnio

-tzn zeby jechac w maire dynamicznie ale nie ostro tak w granicach 4000 obrtow bedzie oki,oczywiscie nei mozesz jechac caly czas z taka sama predkoscia obrotowa silnika tylko ja zmieniac co jaksi czas...tzreba przyspieszyc ,zwolnic co jakis czas!!! dla ciebei to moze byc meczace-ale w ten sposob twoja MZi sie mniej zmeczy...

i napewno nie prubuj zwiekszac dawki oleju w mieszance bo to moze miec odwrtony skutek...pogorszy tylko spalanie i spowoduje wieksze osadzanie sie nie spalonego oleju na tloku i w wydechu...

 

milego wypadu zycze...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zwiekszaniu oleju nawet nie myslałem, z przegzaniem tez nie powino byc problemu bo mam miernik temperatury wiec powino byc ok

 

dzieki za odp

planowany wyjazd to 10 lipiec wiec zdaze jeszcze troszke kilosów nabic do tego mometu przynajmiej 500.

 

Aha mam jeszcze jedno pytanko:

Na co zwrucic uwage przed wyjazdem zeby puzniej w trasie niestac z wystawionym trujkatem

 

Chciał bym dodac ze narazie jezdziłem na krutkie odległosci do pracy i spowrotm, od kuzyna do kuzyna wiec w sumie traska nie przekroczyła 10km o ile mozna nazwac takie cos traska i jak do tej pory ani razu jeszcze motorka nie pchałem i mam nadzieje ze nie bede miał takiej przyjemnosci.

 

pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Stan opon (zastanów sie w jakim stanie możesz mieć dętki żeby np jakas łatka nie puściła :buttrock:), wszystkie części napędu czyli: łancuch, zębatka zdawcza zębatka tylnego koła zabezpieczenia, warto tesh zajzeć pod głowice :D obakać tłok pierscienie no jak według mnie to zobaczyć wszystko :D no i oczywiscie zabrać troszke kluczy itp. z 1L oleju na wszelki wypadek :mrgreen: , zapasową dętke ( wiesz to zależy po jakich drogach będziesz sie przemieszczał no i od warunków jazdy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze podczas trasy lepiej nie dawać ostro a zwłaszcza im dalej od domu tym łagodniej (żeby potem nie było dużo do pchania :buttrock:) ale tak poważnie to lepiej dać spokuj sprzętowi i tak ma troszke hektarów do pokonania :D no i lepiej dojechac na spokojnie ale bez pchania no i zaoszczędzic troszke etylinki na pózniej no i przed wyjazdem wszystko podokręcać bo chyba nie lubimy jak wyprzedza nas własne tylne koło :D

to chyba tyle narx i życze powodzenia i dojechania na miejsce bez konieczności wzywania lawety :mrgreen:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...