Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof
Dzięki Krzysztof, mam jeszcze pare pytanek zanim rozbiore silnik:

 

1) Czy po wyjęciu wału ( i zregenerowaniu go) i wymianie łożysk moge go włożyć bez jakiś specjalnych zabiegów? Moje emzetka to ta wersja mocniejsza (chyba 10,5 kW) jeśli to ma jakieś znaczenie

 

2) Zapłon, czy ciężko go ustawić?? Słyszałem że emzetki są bardzo wrażliwe jeśli chodzi o zapłon

 

Pozdrowienia

Jeżeli podejdziesz do tematu fachowo to nic nie grozi. Musisz pamietać żeby nie podchodzić do wału siłowo. Łożyska nasadzxa się na wał po ich uprzednim nagrzaniu. Wystarczy do temp. 60 - 70 stopni. Powinny wtedy wsunąć się bez żadnych oporów na czopy wału. MOzna je delikatnie nagrzewać nad gazem ale równomiernie i zdala od płomienia. Lepsza metoda to nagrzewanie nad płytą elektryczną bo wtedy żadne świństwa się nie wydzialają. Tą samą metodą montuje się wał do karteru. Karter mozna lekko nagrzać i wtedy również wał wchodzi bez problemu. Metoda taka jest najlepsza bo montuje się bez naprężeń wstepnych.

Zapłon jest niezwykle istotny bo MZ-ety są wyjatkowo wrażliwe na jego ustawienie. Oczywiście da się to zrobić w warunkach domowych z wystarczjącą dokładnością. Proces ustawiania zapłonu opiszę innym razem.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJA!

Mam przerobiona mz-zmienione czasy otwarcia okien.

Zauwazylem ze pyszka od filtra powietrza-ta po lewej na wieszchu, jak sie troche przykuzy to na loczeniach jest kuz z olejem czy to jest wmiare normalne ze w tej puszce osadza sie paliwo czy moze cofa mi sie mieszanka do gaznika?Pytam sie bo chce zalozyc sport.stozkowy filtr i niechce go uszkodzic

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z TS250/1

Otóż coś sie dzieje z obrotami.

Śruba do regulacji powietrza dla biegu jałowego ustawił mi mechanik na 1/4 obrotu wykręcona - bo inaczej to było jeszcze gorzej.

Motocykl gaśnie przy zatrzymywaniu i nie tylko(gdy stoi na włączonym silniku to też czasami zgaśnie).Szczególnie gdy mam światła włączone.

Gdy reguluję śrubę zderzakową przepustnicy na wyższe obroty to robią się one za wysokie.Czy móżliwe że silnik dostaje za mało wachy.Ten sam mechanik coś wspomniał że trzeba by iglice częściowego obciążenia zawiesić o jeden karb wyżej.

Prawda to?

pozdrowienia w nowym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS niemam ale wiem ze umnie w etz 250 jak sa za niskie obroty na luzie i switala to pali sie lampka ladowania i silnik po chwili gasnie bo nie wytfaza dosc pradu a aku tego niewytrzymuje.W etz 250 mego qmpla mielismy podobny problem co ty-nastepowal nawet samozaplon a silnik mial szalencze obroty-poza skale obrotomieza.Sprubuj rozlozyc i wyczyscic gaznik a potem wszystko dokladnie wyregulowac.

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey, jak wymienić lewy (ten od strony sprzęgła) czop wału korbowego w eMZetce ETZ 150 ( i czy wogule jest to możliwe), mam przekręcon gwint w tym czopie i nie wiem co zrobić, cały wał kosztuje majątek a czop 15 zł ( widziałem w sklepie internetowym, pisało czop wału korbowego do Mz ETZ 150 ), nigdy niesłyszałem żeby ktoś wymieniał sam czop :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, tym razem chodzi o wirnik,mianowicie - czy da się wymienić pierścienie ślizgowe ( fachowej nazwy nie znam) , strasznie są wychlastane (jak wszystko zresztą  :D  :D  :D  )

Witam. Jeżeli chodzi o pierścienie ślizgowe alternatora to lepiej samemu się za to nie brać.

Słyszałem że zastępują je pierścieniami brązowymi czy mosiężnymi. Niestety nie wiem co to za materiał. Można się popytać w jakimś zakładzie elektrotechnicznym. Ale podejrzewam że szybciej i prościej będzie kupić nowy wirnik. Przy okazji sprawdź jakie masz sprężyny dociskające szczotki. Mi zdarzyło się oglądać motocykl w którym jakiś baran zastąpił oryginalne jakimiś strasznie twardymi. Efekt: 500 kilometrów i po alternatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERSIENIE NA ALTERNATOZE TO odpowiednio twardszego od szczotek zeby to one zie zuzywaly.Jezeli chcesz je wymieniac to na miedziane lub pochodne.Im twardsze tym rzybciej zuzyja sie szczotkinajlepiej je wypolerowac zeby bylo jak najmniejsze tarcie i jak najwiekrza powieszchnia styku.Pamietaj ze niekture zeczy da sie naprawiac a niekture sie wymienia-decyzja nalezy do ciebie :D (new wirnik).

 

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Domel napisał:

Mam pytanko.O ile trzeba wykręcić w mz etz251 śrube od mieszanki biegu jałowego,bo nie moge jej doregulować albo silnik gaśnie albo nie ma pełnej mocy

 

 

Nie da się tego stwierdzic na odleglosc.

Teoretycznie tak , ale tak naprawde każdy model ma inne ustawienia, więc trzeba siedzieć i kręcić dopóki nie wyjdzie jak trzeba.

Np. u mnie w TS250 - książka mówi że ma być śruba wykręćona o 1 i pół obrotu, a ja mam 1/4.

Być może masz inny problem , a nie regulacja śruby.

 

Jak Krzysztof się pojawi to coś powie.

pozdro :roll:

 

 

Przy okazji , czy ktoś mi odpowie na to? :

 

Mam problem z TS250/1  

Otóż coś sie dzieje z obrotami.  

Śruba do regulacji powietrza dla biegu jałowego ustawił mi mechanik na 1/4 obrotu wykręcona - bo inaczej to było jeszcze gorzej.  

Motocykl gaśnie przy zatrzymywaniu i nie tylko(gdy stoi na włączonym silniku to też czasami zgaśnie).Szczególnie gdy mam światła włączone.  

Gdy reguluję śrubę zderzakową przepustnicy na wyższe obroty to robią się one za wysokie.Czy móżliwe że silnik dostaje za mało wachy.Ten sam mechanik coś wspomniał że trzeba by iglice częściowego obciążenia zawiesić o jeden karb wyżej.  

Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...