Skocz do zawartości

Nie odpala...


kamilek71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem następujący... po zimie probowałem odpalić motorek (Aprilia RS80) i nic...probowałem na pych tez nic....odkręciłem bak, nalałem troche benzyny do gaźnika...odpalił dosłownie na 2sekundy i to na najwyższych obrotach i zgasł, poźniej nie palił znow, więc wyczyściłem gaźnik i wszystkie rurki...zamontowałem spowrotem i znów ta sama sytuacja odpalił na 2 sekundy na najwyzszych obrotach i koniec...nie wiem już co można zrobić, bo raczej nie zabardzo się znam na mechanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem już co można zrobić, bo raczej nie zabardzo się znam na mechanice.

 

sprawdz zaplon ! ja mialem rx125 i okazalo sie ze scial sie klin na wale gdzie jest mocowane magneto i przestawil sie zaplon, caly czas chodzil a gdy chcialem pojezdzic na poczatku sezonu w zeszlym roku nie chcial chodzic i byla podobna sytuacja. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika z braku paliwa w cylindrze;]Gdyby scial sie klin i przestawil zaplon nie wkrecila by sie na obroty bo by waliło (strzelało)albo w gaznik albo w tlumik) Zobacz czy nie masz zatkanego mechanizmu(kranika)podcisnieniowego od podawania benzyny;]Chyba ze masz jescze zwykly kranik??Zobacz na membrany czy wszystko gra, no i wrescie swieca czy daje dobrą iskre.Proponuje zrobic strzala benzyny do cylindra i przytkac filter powietrza:) albo sciagnac filter zatkać gaznik reką i wtedy krecic rozrucnzikie.Jezeli reke bedziesz mial mokrą to gaznik gra i szukamy przyczyny dalej:)pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zdjąć filtr powietrza i na jego miejsce do gaźnika przyłożyć szmate nasączoną paliwem. Powinien zapalić
jaakie spoosby..I co mu to da jak zaraz znow zdychnie?;]Trzeba szukac przyczyny i ją zlikwidowac a nie bawić sie w takie pierdoly 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki jutro posprawdzam tak jak napisaliście...z kranika ciekło w zeszlym sezonie juz i jezdzil nigdy nie bylo problemow...tzn cieklo to za duzo powiedziane...co jakis czas wylatywalo pare kropel...teraz odkreciłem to wszystko i sie okazalo ze nie dokrecony byl kranik do baku...dokręciłem i dalej leci te pare kropel jak naleje do baku...ale benzyna dochodzi do gaźnika bo rurka jest pełna, więc to nie w tym problem.Z filtrem próbowałem no i odpalalo na 2sekundy i gasło i poźniej lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie karze używać mojego sposobu ale zapewniam że działa, a silnik nie zgaśnie po chwili bo ciągle będzie zasysał powietrze z oparami benzyny. Jak chwile pochodzi to zaciągnie odpowiednią ilość paliwa do gaźnika i bedzie ok. Jak nie wierzysz to nie krytykuj tylko sprawdź :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca jest dobra, z tym filtrem to nic nie daję, ale zauważyłem, że jak chce odpalić to coś stuka...nie wiem co ale stuka, albo mi się tylko wydaje.Ale czy to możliwe żeby ściał się ten klin ? tam nie bylo nic rozkręcane, a miesiąc wczesniej odpalal bez problemu.Jeśli tak to powiedzcie jak mam sprawdzić to sprawdzić.Tak jak mówiłem paliwo w gaźniku jest na bank.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogl sie sciac klin ale to nie przez to raczej coś stuka :? Zeby sprawdzic czy ucielo klin musisz sciągnąć magneto i zobaczysz czy jest zciety(bedzie uciety rowno z walem ,tam gdzie rowek na klin) Co do stokow to moze być wiele przyczyn :? Ale niechce cie straszyc :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...