Skocz do zawartości

Nakolanniki - Ocieplacze kolan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mierzę się z zamniarem kupna ocieplaczy na kolana. Jakich używacie i jak się spisują :?:

 

Zastanawiam się czy wybrać coś w tym stylu:

http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...products_id=143

czy może zewnętrzne:

http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...products_id=142

 

No i ewentualnie to samo z Larssona: (tylko kwestia firmy :roll: )

http://www.sklep.larsson.com.pl/?a=c4&c=33...69f351039152189

 

Które wy byście polecili? (zewnętrzne vs wewnętrzne; BF vs Larsson)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nakolanniki KOBI, które zakładam, gdy jeżdżę w jeansach przy niższych (to pojęcie bardzo względne :D ) temperaturach:

http://www.bedpol.pl/sklep/product_info.ph...products_id/543 - mniej więcej takie

 

Dziś jednak kupiłbym pewnie jakieś dłuższe ochraniacze, osłaniające większą część nogi.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie przemiekły, fajna sprawa, zwłaszcza jak sie dłuzej jedzie w deszczu.

 

Ja nakolanniki tez mam firmy kobi, cieple, fajne, tanie, tylko troche za krótkie i jak podczas postoju podpierasz sie noga, a potem znowu na podnozek, to znacznie sie skraca... i nie zaslania calego kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee takie pytanko ... patrzac na stronke larrssona znalazlem oslony butow !?! z czym to sie je ? zakladane na buty zeby nieprzemakaly ? nieprzewiewaly ?? ma ktos cos takiego ?? :>

 

Miałem (też KOBI), nie polecam - niewygodnie operuje się pedałem hamulca/dźwignią zmiany biegów, mając takie wynalazki na nogach. Lepiej potraktować buty impregnatem w sprayu przed jazdą, zresztą dobry motocyklowy but i tak nie powinien puścić.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kobi z larssona i powiem ze bardzo dobrze sie sprawuja. Moim zdaniem to podstawowe wyposażenie kazdego motocyklisty a juz nie wyobrazam sobie jazdy bez nakolannikow w jeansach w troche zimniejsze dni, co jak widze na ulicach niektorym czesto sie zdarza. Moim zdaniem lepiej kupic sobie zewnetrzne, bo jak czasem jedziesz w deszczu to po skonczonej trasce sciagasz nakolanniki a pod nimi spodnie i kolana suchutkie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupic sobie zewnetrzne, bo jak czasem jedziesz w deszczu to po skonczonej trasce sciagasz nakolanniki a pod nimi spodnie i kolana suchutkie !!

No racja, choć część spodni będzie sucha, ale zastanowiła mnie jeszcze wypowiedź Olsena:

Dziś jednak kupiłbym pewnie jakieś dłuższe ochraniacze, osłaniające większą część nogi.

Wydaje mi się, że to polarowe ocieplacze są dluższe...no przynajmniej na obrazkach :D Urzywa ktoś z was tych polarowych?

 

Retbike robi ocieplacze :arrow: nie wiedziałem...zaraz to sprawdzę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zajebiste neoprenowe z tesco:P 13zl/szt. w dziale sportowym  

pasuja pod kazde spodnie. POLECAM

Potwierdzam, sprawują się nadzwyczaj dobrze. Są to ochraniacze do ćwiczeń (gdy ma się nadwyrężone mięśnie, czy jakoś tak). 2 lata temu w Media Markcie dałem za to ok. 15 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nakolanniki KOBI, które zakładam, gdy jeżdżę w jeansach przy niższych (to pojęcie bardzo względne :P ) temperaturach:

 

znam kolesia który jeżdzi w krótkich spodenkach z nakolannikami i wygląda to zaj#$%^e h$%o , czemu ma to służyć :roll: nie wiem ,mam to gdzieś, taki lans mnie nie bierze :mrgreen: nie ma znaczenia ochrona kolan ;)

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia ochrona kolan

Jeśli się nie mylę to to była ironia lecz wolę to potraktować poważnie, bo ma znaczenie i to ogromne :!: Mówimy tu konkretnie o ochronei przez zimnem...nie wiem czy jeździsz teraz przy temperaturach około 0'C ale po przejechaniu kilkudziesięciu, nawet kilku kilometrów w jeansach czujesz że jest Ci zimno w kolana, ale na tym się nei kończy, po takiej wycieczce przez najbliższe dni kolana Cie poprostu bolą ;) To zależy od człowieka ale ja tak właśnie mam. W tym roku zrobiłem dwa kilkudziesięcio kilometrowe wypady (przy przelotowej 50 kilka km/h) i przez gdzieś 3 dni mnie potem kolana bolały (po każdym).

A temu wszystkiemu można zapobiec ubierając na kolana ocieplacze...dają one dużo większy komfort jazdy. Właśnie dlatego mierze się z zakupem nakolanników, ale chcę wybrać jak najlepiej...więc założyłem temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...