Skocz do zawartości

Światła mijania cały rok ?


Rekomendowane odpowiedzi

wracajac do tematu...

naprawde nie widzicie roznicy w odroznianiu i wyrozniani sie na drodze samochodow z wlaczonymi i z wylkaczonymi swiatlami ??!!

zdecydowanie jestem za jazda z wlaczonymi swiatlami ( no moge sie zgodzic z tym ze w ruchu miejskim to niewiele daje..ale na trasie zdecydowanie lepiej widac nadjezdzajace maszyny)

 

co do motocykli.. tu chyba nawet nie ma co dyzkutowac.. male szybki i niewidoczne bez wlaczonych swiatel.. dla bezpieczenstwa wlasnej d..y lepiej miec wlaczone....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzien jezdzac motocyklem zawsze mam wlaczone swiatla drogowe...

Nie masz brachu innej mozliwosci ponieważ taki jest przepis ruchu drogowego dotyczącego jednosladow ,wiec nikomu żadnej łaski nie robisz.

(...)

Chyba miał na myśli "długie" czyli językiem ustawowym drogowe.

Moim skromnym zdaniem jazda z właczonymi światłami drogowymi jest dobra gdy przepychamy się w korku. Natomiast podczas normalnej jazdy utrudnia innym prawidłową ocenę odległości i tempa w jakim się zbliżamy.

Widząc ostra jasną plamę nie przyglądamy się jej zbyt długo bo nie jest to przyjemne. Ponadto w świadomości zstaje nam sam plama światła bez ważnych szczegułów.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za wprowadzeniem ustawy o jeździe na światłach  

przez cały rok

Paradoksalnie może się to przyczynić do upowszechnienia energooszczędnych systemów oświetlenia. Taki obowiązek nie wprowadza ŻADNYCH niebezpieczeństw i szkód dla kierujących pojazdami. A jeśli pozwoli uchronić choć jedno życie - jestem jak najbardziej za!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem przeciw, w zimie jeszcze moge sie zgodzić ale po co latem, pomijając ekonomie(doliczyłem się 200zł na rok więcej za paliwo),

 

Boże to czym ty jeździsz 8O

w takiej sytuacji nie używaj świateł, radia dmuchawy a broń boże

klimy bo ci wyjdzie pewnie z 1000zł więcej na paliwo :twisted:

 

Totalna bzdura z tym zwiększonym spalaniem na włączonych

światłach, klimatyzacja owszem zwiękasza spalanie, ale chłopie

nie światła.

 

[ Dopisane: 14 ]

Jeden z moich najlepszych kumpli jeżdzi po Polsce TIRem. Spytajcie się jego czy po nastu godzinach za kółkiem światła mu pomagają...

 

Pomagają i to bardzo ale to najbardziej rozumieją kierowcy tirów

ja coś na ten temat wiem.

 

Pozdrawiam

 

[ Dopisane: 14 ]

tak nas na drogach widac. wieczrem i zima to tak ale nie latem przepis bez sensu

 

Pojeździj troche i nabierz doświadczenia bo raczej go niemasz :|

 

[ Dopisane: 14 ]

Poprawmy stan dróg i ilość autostrad, a dopiero zastanówmy się czy światła cały rok są potrzebne. Pozdrawiam.

 

W naszym kraju to raczej długo poczekamy na poprawe dróg i

budowe odpowiedniej ilości autostrad a światła to chyba nie jest

problem włączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba miał na myśli "długie" czyli językiem ustawowym drogowe
W ruchu miejskim również jeżdże na drogowych z prozaicznego powodu j,jestem lepiej widoczny ale zdarzyło mi sie razy kilka że mnie kolo nie zauważył i wyjechal z podporzadkowanej.W trasie wiadomo,mijania.Dla ochrony własnej dupy w tym roku zakladam kamizelke odblaskową mimo iż nie jest obowiązkowa.Wiadomą sprawą jest iz motocykl w ruchu mijeskim porusza sie deko szybciej niz reszta użytkowników dróg gdy inni maja wylączone światla motocykl jest lepiej widoczny .I będe to powtarzal z uporem maniaka w terenie zabudowany samochodom z włą czonymi światlami mówie stanowczo NIE !!!! poza teren zabudowanym a i owszem niech światla obowiązują dla poprawienia bezpieczeństwa wszystkich uzytkowników dróg.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzien jezdzac motocyklem zawsze mam wlaczone swiatla drogowe...

Nie masz brachu innej mozliwosci ponieważ taki jest przepis ruchu drogowego dotyczącego jednosladow ,wiec nikomu żadnej łaski nie robisz.

(...)

Chyba miał na myśli "długie" czyli językiem ustawowym drogowe.

Moim skromnym zdaniem jazda z właczonymi światłami drogowymi jest dobra gdy przepychamy się w korku. Natomiast podczas normalnej jazdy utrudnia innym prawidłową ocenę odległości i tempa w jakim się zbliżamy.

Widząc ostra jasną plamę nie przyglądamy się jej zbyt długo bo nie jest to przyjemne. Ponadto w świadomości zstaje nam sam plama światła bez ważnych szczegułów.

 

 

Nie chyba tylko na pewno :-) Swiatla drogowe to najzwyczajniej mowiac swiatla "dlugie". O tym, ze motocykle maja obowiazek jazdy z wlaczonymi swiatlami mijania (przez caly) rok - wiem.

Nawiazujac do tego co powiedziales Tomku to nigdy nie zastanawialem sie nad tym choc chyba faktycznie masz racje - swiatla drogowe sa najlepsze w korku. W "normalnych" warunkach ciezko jest ocenic odleglosc i predkosc.

 

 

 

Pozdrawiam,

Bush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za jazdą na światłach przez cały rok.Od dwóch lat nawet nie mam wyboru czy na światłach czy bez bo w moim szałowym sprzęcie (katamaran) nie ma opcji jazdy bez świateł.

Osobiście zdałbym się na mądrość skandynawów ,którzy od lat jeżdżą na światłach przez cały rok i drogi u nich są najbezpieczniejsze w Europie ( pomijam fakt wyszkolenia i umiejętności kierowców bo to jest temat równie opasły co obecny ).

 

Jazda na światłach w niczym nie przeszkadza a w pewnych sytuacjach (nie tylko " w trasie ") może być zbawienna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórym bardziej potrzebne są OKULARY

 

Co prawda to prawda. I od razu nasuwa sie kwestia obowiazkowych badan lekarskich raz na jakis czas dla kierowcow - pewien znajomy emeryt prowadzil namietnie katamarana jeszcze w wieku lat 90. Tyle, ze nie bardzo juz kumal jak cos sie do niego mowilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj panowie.. to nie chodzi o okulary czy o to czy nas zmasakruje tir z wlaczonymi swiatlami...

jestem poprostu pewien ze na trasie predzej zauwazy sie szry samochod z wlaczonymi swiatlami niz ten sam szary samochod bez swiatel...

 

ps.

co do wiekszego spalania przy wlaczonych swiatlach..to chyba jakis zart....

ktos cos pisal tez o klimie.. no akurat zalczenie klimy powoduje zwiekszenie zuzycia paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...