Skocz do zawartości

Honda 250 - awaria silnika


Sofik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heja - mam do Was pytanie :

 

Motocykl Honda VT 250 rocznik 85

 

Silnik 4 suwowy dran nie odpala - mechanik po wstepnych ogledzinach powiedzial :

"wal silnika jest ulozony na panewkach. Silnik jest zblokowany. Prawdopodobnie panewki sie zuzyly , zatarly"

Objawia sie to w kazdym razie tym ze moto nie odpala nawet z popychu - bedzie wymagalo czteronoznego przyjaciela by ja przewiezc do mechanika - pytanie mam nastepujace - jak myslicie ile moze mnie wyniesc naprawa z takiego stanu i gdzie najlepiej w trojmiescie naprawiac ??

 

/ jestem amator :oops: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, moment. Uporządkujmy dane o motocyklu.

- nie odpala, przyczyn jest milion.

- pchanie nie pomaga - pytanie: czy silnik się kręci, tzn. czy wał korbowy daje się obracać?

Skoro mechanik powiedział że silnik zblokowany, to ja się go pytam: z czym?

Jeżeli wał się kręci, czyli silnik nie "stoi na dębowo", to ja osobiście panewki poruszyłbym na ostatnim miejscu.

Podstawowa sprawa to:

- paliwo

- iskra

- kompresja

- inne przyczyny

- panewki na miejscu mocno ostatnim.

Co mają panewki do odpalania jeżeli silnik się kręci?

Chyba że się nie daje obrócić, to wtedy insza inszość.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki pikne za zainteresowanie - dzis sie dowiem co malenstwu dolega .

I dam znac za pare godzinek

 

[ Dopisane: 02-03-2006, 15:47 ]

A wiec co nastepuje:

- silnik nie daje zadnych znakow zycia - Przekrecasz stacyjke, Cisniesz starter a on jest trup.

- nie kreci, nawet nie stuka

 

Jaki moze byc szacowany koszt naprawy ?? Od - do ??

Jak myslicie ??

 

:roll: :?:

 

Dodatkowo - historia rozlozenia sie silnika - jazda ze stala predkoscia - spadek mocy - zatrzymanie motocykla - kolejna proba odpalenia nie udana i tak az do dzis - nie odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalej nic nie wyjasnia.

Podstawowe pytanie to czy jezeli wrzucisz jakis wyzszy bieg to mozesz pchnac motocykl, tak zeby silnik sie przekrecil ???

Radze zrobic taka probe, wykreciwszy najpierw swiece z cylindrow, zeby sie nie meczyc niepotrzebnie :)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- silnik nie daje zadnych znakow zycia - Przekrecasz stacyjke' date=' Cisniesz starter a on jest trup.

- nie kreci, nawet nie stuka [/quote'] Z całym szacunkiem, lecz jest milion przyczyn w samej elektryce przez które silnik nie zakręci.

Nam chodzi o to czy Twój cholerny wał korbowy daje się obrócić.

Takie objawy podczas jazdy tuż przed zamilknięciem silnika mogą być spowodowane ogromną liczbą przyczyn. Począwszy od rozpięcia się kostki zasilającej stacyjkę w prąd, a skutkiem tego układ zapłonowy i stycznik rozrusznika.

Kombinuj dalej i pisz wszystko tutaj. Coś się wymyśli.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co było w silniku gdy już rozmontujecie. Ciekaw jestem dlaczego Twój motor padł. Cierpliwości życzę i powodzenia.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawalidroga piszesz jak połamany. Kupa osób rzuciła się żeby Ci pomóc a Ty odpisujesz że coś dostało się do silnika ale problem rozwiązany i kumpel może już smigać... :?

 

Opisz z łąski swojej całe zdarzenie (tylko składnie i z sensem jeśli można), bo wydaje mi się jesteś to winien osobom próbującym rozwiązać Twój problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...