Skocz do zawartości

Czy jest jeszcze jakies Kawasaki w ktorym nie pekla rama? :)


Rekomendowane odpowiedzi

Tak ostatnio czytalem rozne archiwalne posty, opisywane byly rozne, rozniste motocykle. I znalazlem wiele postow gdzie opisywane sa Kawasaki jako bardzo wredne motocykle:) Tzn. chyba wszystkie modele zostaly wymienione jako majace problem z ramami, chodzi tu o rodzine ZX- od 6 do 12. Czy to jest prawda, czy to tylko taka obiegowa opinia, na pograniczu mitu, powielana przez forumowiczow? Czy moze sie ktos wypowiedziec, komu faktycznie pekla rama, a nie tylko tacy ktorzy to slyszeli z opowiadan przy piwie:) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. We wszystkich Kawasaki pękają ramy, a także padają panewki, zawory oraz skrzynie. Generalnie Kawasaki to padaki. ;-)

 

A na serio, to zgadzam się w pełni z przedmówcami. Problem pękających ram dotyczył praktycznie tylko modelu ZX-6R 98-99 (w mniejszym stopniu wcześniejszych czy modelu 00-02). Co prawda chodzą też słuchy o takich przypadkach w ZX-9R, a i kiedyś na Allegro widziałem siódemkę z pękniętą ramą, ale to są IMO wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem: psy szczekają karawana idzie dalej

 

A tak btw.

Problem pękających ram dotyczył praktycznie tylko modelu ZX-6R 98-99

 

Kawasaki wymieniało ramy w ramach (masło maślane) gwarancji, nawet po jej upływie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos ciezko mi to zrozumiec ze ludzie sobie jezdzili i ni z tego ni z owego patrza a tu rama peka:) tak powolutku, po cichutku, coraz bardziej i ......;) moze w tych wszystkich przypadkach byly jakies szczegolne powody, dla ktorych to ramy nie wytrzymaly? na pewno nie pekly tak same z siebie? w tych czasach gdzie jest mozliwosc obliczenia wytrzymalosci wszystkich elementow, nie wierze ze producent popelnil blad i zrobil zle rame...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pękła rama w ZX-6R rocznik 97, koledze poszła (a raczej idzie :banghead: ) w ZX-9R rocznik 98 , tylko ze on wiekszosc km przejezdza na kole i chyba nastapilo zmeczenie materiału :banghead:

 

Tak na prawde to nie wiem czy ramy w innych sprzetach sa w stanie zniesc jazde na kole w stylu zabawnych i ostatnio popularnych amerykanskich filmów gdzie z pelnego pionu rzuca sie wrecz sprzeta na glebe. Ale to trzeba byc wspanialym kozakiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...