Skocz do zawartości

simson s51 --wał--


Szmek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=126652512 np

 

Ja bym polecal do s51 wal od s51,pozniewaz jest calkiem inne wywazenie i jest wieksza pojemnosc skrzyni korbowej (na wale od 70)calkiem niepotrzebnie.Lozysko na stopie jest takie samo w wale od s51 jak i od s70(dane katalogowe),wiec ja bym wzial od s51.

Edytowane przez Aivars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolisz tajwanskie gowno? czy orginalny wal po regeneracji na ktorym zrobisz jeszcze raz tyle co na tajwanskim

 

Pomijając tajwańską jakość produkcji, to niemiecki wał po regeneracji będzie już w sumie polskim.... Niemieckie pozostaną przeciwwagi, czopy główne i korbowód, czyli elementy które mają najmniejszy wpływ na stopień zużycia wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może głupia rada,, ale jak ci nie zalezy az tak lub szkoda ci kasy to nie wymieniaj tego wału ;>

 

moim zdaniem pochodzi długo, a jak ci w końcu padnie to bóg wie czego nie narozrabia i wtedy wymienisz..

 

takto w simsonku ze uszkodzic ci sie mogą najwyzej łożyska i tlok zniszczyć ( i tak tani) + glowica ;]

 

 

natomiast jak chcesz wymieniać to rzeczywiście warto od s70. zaopatrz się tez w łożyska jakieś ciche ;> nie te zwykłe,..... te zwykłe słychać... jak juz ktos wspomniał są smarowane mieszanką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po regeneracji wał powinien się zachowywać jak nówka (nie mówimy o partaczach). Jeżeli Ci się rozwali wał to może być więcej uszkodzeń, regeneracja jest tania, warto zaopatrzyć się w lepsze łożysko na korbowód, na wał też jakieś lepsze, a nie polskie PPL.

Wszystko zależy jaki chcesz mieć remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by co to ja regeneruje wały, tzn mój tata, doświadczony w tych sprawach(601 676 651) :) on wyregenerował setki jak nie tysiące wałów i nie było żadnych problemów, ludziom chodzi smiga, i nie pada po dwóch tygodniach, napewno lepiej zregenerować orginał, niż kupić polskie gów...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...