Skocz do zawartości

Hamulce nie cofają


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam i mam pytanie bo mnie to już od lata denerwuje i czas coś z tym zrobić

co to za przyczyna tego że mam twardą klamkę i nie cofają przednie hamulce trą dosyć mocno a dopiero po przejechaniu paruset metrów jest ok klamka mięka i moto toczy się bez oporów a potem znowu po zachamowaniu jest to samo ale nie zawsze bo np;co 10 hamowanie

klocki nowe wymieniłem ale przed wymianą było to samo najgożej wku**ia mnie wypychanie konia z garażu bo nie daje rady

może ktoś się z tym spotkał a ja myśle że to jest przyczyna prowadzeń klocków bo tam jest jakas regulacja na imbusa ale bez wiedzy narazie za to się nie zabieram

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem będe musiał sprawdzić ale interesuje mnie do czego jest ta regulacja na imbusa

 

[ [i:][b:]Dopisane[/b:]: 14[/i:] ][/size:]

Dzięki koledzy właśnie rozebrałem zaciski tłoczki były zapieczone do połowy tylko cofały

już wiem czemu zal;iczyłem jesienną glebe na trawie bo jak blokowało przednie koło to przy skręcie wiadomo co się dzieje

 

wieczorkiem będe miał zajęcie z czyszczeniem tłoczków

 

dzięki i nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Dokladnie!

Samo czyszczenie moze nie wystarczyc. Kup paste miedziana do tloczkow hamulcowych i po wyczyszczeniu potraktuj nia tloczki.

U mnie pomoglo :P.

Paste mozna dostac w dobrym sklepie z czesciami i chemia do samochodow. Ja kupilem mala tubke za 8zl i starczylaby mi na 10 czyszczen ;).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Moze byc syf w przewodach hamulcowych...

Ja mialem czarne grudy wrecz i jeden zacisk nie pracowal prawie w ogole. Drugi hamowal, wiec klamka byla miekka, ale przypuszczam, ze objawy mialbym takie jak Ty (gdybym mial jeden zacisk).

Przy wymianie plynu nie chcial on w ogole wyplywac z przewodu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale przed wymiana plynu chodzilo wszystko jak w bajce, a teraz lipa. Najlepiej by to wszystko rozebrac i przeczyscic ale jak znam zycie to moge miec problemy z złożeniema tego :P ;) wiec moze to kwestia tego odpowietrzenia, bo tez sa takie objawy ze przy pierwszym naciscnieciu jest w miare miekki, a juz pozniej twardy :/ Klocki tez zbytnio sie nie cofaja od tarczy ale tez nie szoruja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pierwszym naciscnieciu jest w miare miekki, a juz pozniej twardy

Jak za pierwszym naciśnięciem hamulca klamka jest miękka i po paru następnych naciśnięciach twardnieje to najprawdopodobniej w układzie cham jest pęcherzyk powietrza. Spróbuj odpowietrzyć jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...