Skocz do zawartości

motorynka


Bartos_SzPaQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motorynki 3 biegowe to w mojej okolicy norma... a watpie zeby byly przerobione a wiec... :roll:

Nawet juz mi sie nie chce powtarzać, ale....

Nie było oryginalnych 3 biegowych motorynek. Wszystkie miały silnik 2 biegowy. Żadna nie posiadala oryginalnie silnika 019.  

Były z silnikami 023 i 025.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

gadalem ostatnio z kolega, ktory jak si eokazalo chyb ama jakies pojeci eo tym wszystkim. zastanawialo mnmie jednak to, ze opowiadal mi o ogarze 205(dezamet) 3 biegowym... wyjasniajac co i jak twierdfzil, iz wywozono polski edezamety do niemiec, tam przerabiano i spowrotem wysylano do polski.. najdziwniejsz ejest to, ze on ma 19lat:P

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja myslalem ze motoryny z 3 biegami byly robione.. widac sie mylilem

 

3 biegowy silnik ma 3 biegi :) troszeczke inny karter, wiekszy skok tłoka, inny wał (przeciwwagi i ten cały skok) no i ta dysza główna sie różniły, zebatki jak na moje były te same

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to troche nie na temat ale potrzebuje pomocy... moja motoryna strasznie nierowno chodzi, gasnie po kilkuset metrach i nie chce zapalic potem...Swiece zaplonowe zmieniam co chwila bo sa cale zweglone... Probowalem cos regolowac przy gazniku ale nie pomoglo. Co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lejesz do mieszanki?? Jaki stosunek?? Mieszanka powinnna byc w stosunku 1:50, a olej lepszy niz miksol.

 

Moj kumpel ma rometa kadeta z orginalnym silnikiem 3 biegowym, wiec nie wiem jak do konca z tym jest...

Edytowane przez rzemyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lejesz do mieszanki?? Jaki stosunek?? Mieszanka powinnna byc w stosunku 1:50, a olej lepszy niz miksol.

 

Moj kumpel ma rometa kadeta z orginalnym silnikiem 3 biegowym, wiec nie wiem jak do konca z tym jest...

 

 

 

 

 

 

 

Olej to miksol (lub inny) w stosunku 1:30 :) ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instukcji pisze 1:30 po co to zmieniać jeżeli producent tak zaleca. Moim zdaniem należy lać olej według zaleceń. Romety to bardzo przestarzałe maszyny i stąd ten stosunek 1:30. To nie jest przelewanie zwlaszcza jak lejesz miksol.

 

A wiesz że można jeździć mz etz lejąc olej 1:100 i też przeważnie nic się nie dzieje, i co znaczy to że można tak lać jak nic się nie dzieje?

 

NIE MOŻNA

Edytowane przez mzpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie które dosyć dobrze pasuje do tego tematu chociaż nie w 100% ale nie będę zakładał nowego !! Więc czy dało by rade do silnika od motorynki 2 biegowego (nie wiem jaki model) założyć części od silnika 3 biegowego np cylinder gaźnik kolanko. Bo to powinno podnieść jej moc bo wcześniej pisaliście ze te 3 biegowe miały np: większą średnice gaźnika większy kanał wylotowy w cylindrze. Dało by rade ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...