Skocz do zawartości

motorynka


Bartos_SzPaQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie które dosyć dobrze pasuje do tego tematu chociaż nie w 100% ale nie będę zakładał nowego !! Więc czy dało by rade do silnika od motorynki 2 biegowego (nie wiem jaki model) założyć części od silnika 3 biegowego np cylinder gaźnik kolanko. Bo to powinno podnieść jej moc bo wcześniej pisaliście ze te 3 biegowe miały np: większą średnice gaźnika większy kanał wylotowy w cylindrze. Dało by rade ???

Właściwie to dało by radę, ale nie sądze, aby zysk mocy był jakiś zauważalny. Dobrze zrobiony 023 ma podobna moc co 019 (wiem z doświadczenia). Poza tym gdzie ty znajdziesz kolanko wydechowe do takiego wynalazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego 1:30?? Ja smigalem duzo motorynka 1:50 i nic sie nie dzialo. Przeciez silnik rometowski to nie jest wyczynowka, wiec po co przelewac olej??

 

 

a to dlatego się leje 1:30 bo romety miały tulejkę na korbowodzie a wymaga ono większego smarowania jak ktoś sobie założy łożysko igiełkowe to bez obaw można lać 1:50 nie mówię, że się coś zatrze w silniku jak będziesz lał 1:50 ale to doprowadzi do szybszego zużycia się tej tulejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego 1:30?? Ja smigalem duzo motorynka 1:50 i nic sie nie dzialo. Przeciez silnik rometowski to nie jest wyczynowka, wiec po co przelewac olej??

a to dlatego się leje 1:30 bo romety miały tulejkę na korbowodzie a wymaga ono większego smarowania jak ktoś sobie założy łożysko igiełkowe to bez obaw można lać 1:50 nie mówię, że się coś zatrze w silniku jak będziesz lał 1:50 ale to doprowadzi do szybszego zużycia się tej tulejki

1:30 dlatego, że oleje w momencie pisania tego zalecenia odbiegały jakością od współczesnych półsyntetyków. Wszelkie cząści w Rometach prędzej się wybiją niż zatrą z tego powodu.

Edytowane przez brys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instukcji pisze 1:30 po co to zmieniać jeżeli producent tak zaleca. Moim zdaniem należy lać olej według zaleceń. Romety to bardzo przestarzałe maszyny i stąd ten stosunek 1:30. To nie jest przelewanie zwlaszcza jak lejesz miksol.

 

A wiesz że można jeździć mz etz lejąc olej 1:100 i też przeważnie nic się nie dzieje, i co znaczy to że można tak lać jak nic się nie dzieje?

 

NIE MOŻNA

 

 

Odpowiedz po dobrym roku ;)

 

Lepszy olej mineralny np stihl, albo husqvarna ma od misksola lepsze wlasciwosci smarujace , wiec przy stosunku 1 : 50 nic sie nie dzieje w motorynce. A powiedz mi jedna rzecz: dlaczego za czasow cz cross stosunek oleju do paliwa na miksolu wynosil 1:20 a na syntetyku 1:40?? A konstrukcja silnika sie nie zmieniala tylko sam olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a powiedzcie czy to prawda (brat cioteczny upiera się przy tym fakcie :| ) że w skrzyniach 3 biegowych wycierały się szybciej koła zębate ? dla mnie jest to największą bzdura jaką słyszałem, ale niech powie mi to koś kto miał ma z tym doczynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie czy to prawda (brat cioteczny upiera się przy tym fakcie :| ) że w skrzyniach 3 biegowych wycierały się szybciej koła zębate ? dla mnie jest to największą bzdura jaką słyszałem, ale niech powie mi to koś kto miał ma z tym doczynienia

To ciężko zweryfikować bo te koła prędzej się złamią, zanim zdążą zuzyć :D Ogólnie jakość materiałów mizerna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem ze chyba niebyło takich motorynek trzy biegowych :DD ja osobiscie miałem pare ładnych lat motorynke 3 biegowa ale te silniki były dosyc awaryjne najczesciej to sie biegi zacinały:/ dlatego juz ja sprzedałem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No fajnie że to odkopaliście bo mam pytanko.

 

Mam zamiar remontować mojego komarka z roku 1981 czyli silniki takie same jak w motorynce potocznie je nazywając ,,kwardaciaki". Miał ktoś styczność z częściami takimi jak cylek 60ccm i wał korbowy ogólnie dostępny na Allegro za magiczne 79zł.

 

Cylinder planuję zakupić w Admocie, wydaję mi się że jakość nie będzie najgorsza, jednak obawiam się o ten wał korbowy.

 

Wiecie coś na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...