Skocz do zawartości

biegi jawka


Bartos_SzPaQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mogly by byc wypusty na zembatkach zjechane, ale w jawce to raczej nie mozliwe bo sa dosc masywne i wytrzymałe.mozliwe ze odłamal ci sie kawałek aluminium w karterze.jest tam takie miejsce zeby włozyc koniec tego mechanizmu do zmiany biegow. u mnie to sie oblamało i ten mechanizm latał sobie i nie mozna bylo wlozyc biegu. to miejsce jest obok sroby ktora sie skreca kartery. ja podlozyłem nakretke i skreciłem i wszystko gra.

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie biegi wyskakiwały i się np. luz włączał to wodziki miałem do wymiany. Najpierw sprawdź w jakim stanie jest automat zmiany biegów, jak tam będzie wszystko oki tj. stan sprężynek itp. to będziesz musiał silnik rozbierać niestety.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie odkręciła sie zębatka obok kosza sprzęgła http://www.bikepics.com/pictures/475209/ (ta po lewej :)) Ja też tak miałem i to był powód :D

Romet Pony 50 M2 '81 -> Romet Ogar 200 Cafe Racer '85 -> Honda NTV 650 '96 -> Yamaha TRX 850 '98 -> Honda FMX 650 '08 -> Yamaha TDM 900 '03



www.bikepics.com/members/magnum200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dokręcić automat (takie dwie śrubki na górze silnika). Miałem kilka przypadków wypadania biegów i zawsze to pomagało.

 

doklanie, swego czasu jak mialem ogara z silnikiem jawki to tez tak bylo i dokrecenie zawsze pomagalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie masz przypiętą nuzke od biegow idzie pręt do takiego ucha ktore z gory jest zabezpieczone ,Wyjmij zabezpieczenie wyjmij to do gory,To bedzie na frezie(żąbkach) jezeli wyskakuje ci jedynka przestaw o 2-3 żabki w prawą strone:PJezeli bedzie dobrze to zostwaw:)Jak to nic nie da to juz spokojnie mozesz sobie siadać i rozpolawiać silnik po padl aparat od zmiany biegow bądź wodzik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartos_SzPaQ

Zadawaj z łaski swojej te pytania w jednym temacie zamiast zakładać do każdego problemu oddzielny temat !.

Do tego poszukaj trochę w archiwum bo problemy w jawce są nie od dziś i na takie prozaiczne pytania napewno są odpowiedzi :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...