Skocz do zawartości

a może tak imprezy dla amatorów??


Rekomendowane odpowiedzi

ja chciałem dodac ze mamry challenge pomimo ze jest to rajd dal amatorow to jest dosc trudnym i wymagajacym ale chyba warto sprobowac

a jak dobrze pamoetam to koszt jest tosc wysoki bo ok 200zł za samo uczestnictwo

 

Trudny? 8)

Dobre dobre :lol: :lol:

A uczestniczyłes może w nim' date=' że tak doskonale wiesz :?:[/quote']

Jak ktos jezdzi wyczynowo to pewnie ze taki rajd to dla niego pestka. Mi sie wydaje ze w przy tego typu imprezach glownie chodzi o popularyzacje motocykowych rajdow terenowych, a wiadomo RYWALIZACJA rzecz swieta tez musi byc :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi gdzie ma się rozgrywać mi chodzi oto żeby w ogóle się coś odbyło. cantry cross to nie jest to... przyjadą na chleją się i walą imprezę .wiem jak to na wybrzeżu się odbywa . nie to żebym coś profanował ale tak jest . cross cantry to nie to cross cantry to teren zamknięty, przygotowany pod imprezę. Tak jest bynajmniej u nas...

cross cantry to taka zwała ujmijmy to...

ps mamry chelenge powiedziałbym jest średnio trudny dla osoby ktura jest niedoświadczona...a tak a pro po to kluby robią jakieś impry ...co by w rankingu nie wypadły źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po kilku browarkach i kurcze te byki ortograficzne (pomijajac ten w tytule) bardzo mnie uderzaja... wiec jak ktos ma dysortografie (czy tez inne dys- to niech doda sobie informacje do opisu to nie bede sie czepiac)...

 

a wracajac do tematu to w Wielkopolsce nie ma prawie zadnych imprez tego typu, pomijajac zeszloroczne zawody w Więcborku to o niczym nie slyszalem, pomijajac MOTOBAZAR ktory nie ma z tym nic wspolnego prawie że...

 

moze ktos zna jakas stronke z imprezami tego typu ? :roll:

bo moze jestem slabo poinformowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do rajdów amatorskich - też kiedyś taki zrobiliśmy, Rajd Sokoła 2003. Bardzo wysoki poziom, grubo ponad 100 uczestników. Dwa dni. Próby do dziś ludzie pamiętają. Do mety dojechało 40% zawodników. Wszyscy szczęśliwi, mimo że połamani.

Niestety, jako organizatorzy dołożyliśmy po jakimś 1000 zł każdy, żeby zbudżetować imprezę, i kolejnych edycji już nam się nie chciało społecznie organizować. Mimo, że kilku sponsorów mieliśmy. Niemniej, żeby przyciągnąć tak jak my prawie 150 osób, trzeba było zrobić symboliczne wpisowe. Bo na wpisowe 300 zł plus koszry podróży plus kwatera to może 20-30 przyjechać, a nie 150 osób... Chyba, że są to zawody PZM, choć i tam frekwencja leci na łeb na szyję.

 

Co do zawodów aut 4x4. Raczej z motocyklami byście się tam zanudzili. Wbrew pozorom mają o wiele trudniejsze trasy niż endurowcy, jednak pokonują je wolno, na tych swoich wyciągarkach. Marek z Lechem w rowie - no. Nuda panie. Faje będzie jak skończę 45 lat :D No to za 13 jakoś będzie :D

A to, że oni potrafią robić rajdy to zupełnie inna sprawa - to towarzystwo z dużymi budżetami, pomysły są w mig realizowane, potrzeby pokrywane i imprezka się rozkręca bezstresowo! Sami wiecie, jak to jest.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z takimi imprezami enduro jest problem głównie jeśli chodzi o koszty, bo jeśli chodzi o motocross to nie jest problem zorganizować zawody jednodniowe na zamknietej 2 kilometrowej trasie, i tylko między biegami przejechać traktorem z broną żeby sie troche wyrównało i tyle. Do tego trzeba oczywiście jeszcze zdobyć zgode władz ale na pewno w enduro jest trudniej o taką zgode bo często trasa prowadzi przez jakieś lasy itp. Do tego w enduro pętla ma około 80km i całą tą trase przecież trzeba oznakować i zabezpieczyć, do tego karetki pogotowia, a to jest bardzo duży koszt. Dlatego nie opłaca się organizować takich amatorskich rajdów przez prywatnych ludzi, co innego jest w pzm bo tam wszystko jest przez nich organizowane i nikt sie nie przejmuje kosztami.

 

Jak ktos jezdzi wyczynowo to pewnie ze taki rajd to dla niego pestka.

A czy myślisz że ktoś kto jeździ wyczynowo startuje w takich zawodach? :D Jak ktoś jeździ wyczynowo to startuje w zawodach PZM z licencją A, a nawet jak ktoś ma tą licencje B to nadal jest to tylko amator a nie wyczynowy zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Pierwszy po Bugu

 

 

Czy ktoś mi może o tym coś powiedzieć? Bo tak się składa' date=' że ja znad Buga jestem Twisted Evil Buttrock[/quote']

 

Też z chęcią się dowiem bo tak samo mieszkam nad bugiem :D

 

Ja jeszcze mam takie pytanko na temat imprez cross country, chodzi mi o to czy biorą tam udział ludzie na DTtkach, MTXach, ciężkich 600 itp. Czy tylko Ci którzy posiadają KTMy i WRki :?: :) I jaki jest stopień tródności takich zawodów :?: Czy są to rajdy dla amatorów czy tylko dla osób z licencją :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony rajdy 4X4

 

Pierwszy po Bugu

 

Pierwszy Po Bugu to klasyczna wyprawa, która odbędzie się na dziewiczych offroadowo terenach rozlewisk Bugu i wschodniego Podlasia. W trakcie wyprawy będziemy topić samochody w błotach nadbużańskich starorzeczy, budować przeprawy przez wąwozy Szwajcarii Podlaskiej i pokonywać piachy Nadbużańskich Łęgów. Trasa ma planowaną długość ok. 200 km w całości po trudnych terenach zalewowych Bugu i górnej Narwi.

 

Przewidujemy nocleg na łonie natury w śródleśnej stanicy nad granica Białoruską – o ile uda nam się do niej dojechać. Napędy rozepniemy zapewne tylko po to, żeby odwiedzić miejsca szczególne, których nie brakuje w tym zapomnianym zakątku Polski… Dotkniemy tajemniczej, średniowiecznej „Kamiennej Baby”, podziwiając przełom Bugu zjemy tradycyjnie wyprawowe jajeczka na twardo z pomidorem, staniemy na popas w środku starej puszczy pod słupami granicznymi, zahaczymy o „Częstochowę prawosławia” czyli Świętą Górę Grabarkę i monastyr starocerkiewnych, odwiedzimy carską bindugę na Topile i pobliskie „miejsce mocy”. Ominiemy Białowieski Park Narodowy i dotrzemy do Krainy Narnii, czyli ogromnego zalewu Siemianówka – to tam kręcono sceny pod Lodowym Zamkiem. Jeśli wystarczy czasu spróbujemy również dotrzeć do Kruszynian – ostatniej wioski Tatarów polskich. Wreszcie będziemy mieli okazję spróbować przepysznych serów kozich z ziołami, domowym chlebem i herbatką z melisy w gospodarstwie Pani Zosi. Wyprawa zakończy się – jakżeby inaczej - imprezą integracyjną; na stół wjadą domowe wędliny i spirytualia a trawienie wspomoże muzyka regionalna na żywo.

 

Mimo, że teren będzie trudny – miejscami bardzo trudny - liczymy na zgłoszenia od załóg nienastawionych na rajdowe szaleństwo i miejsca w rankingach. Chcemy wrócić do tradycyjnej formuły imprezy przeprawowej, podczas której liczą się zasady fair-play, poszanowanie przyrody i ciekawość świata. Spośród wszystkich załóg wspólnie wybierzemy laureata nagrody fair-play i bedzie to jedyne punktowane miejsce na wyprawie. Nie przewidujemy podziału na klasy – w końcu to nie rajd.

 

Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z off-roadem, również znajdzie się miejsce: na wyprawie nikt nie odmawia pomocy ani fachowej rady. Jeśli zaczynać, to w doborowym towarzystwie! Samochody fabryczne będa miały możliwośc ominięcia najtrudniejszych odcinków.

 

Pamietajcie, że trasa wyprawy może się lekko zmienic w zależności od warunków i tempa jazdy, trzeba więc pamietać o zabraniu wyposażenia biwakowego, bo popas może wypaść w najmniej oczekiwanym miejscu. Szczegółową agendę i mapę wyprawy z koordynatami GPS udostępnimy zaraz po zakończeniu zapisów.

 

Serdecznie zapraszamy na Podlasie, mając nadzieję, że prawdziwe okaże się przysłowie: cudze chwalicie, swego nie znacie...

 

Organizator: MAST-Adventure

 

Patronat medialny: Rajdy4x4

 

Termin imprezy: 21-23 kwietnia 2006

 

Warunki techniczne pojazdów:

 

* samochody dopuszczone do ruchu po drogach publicznych,

* odpowiednie mocowania holownicze,

* lina typu kinetyk

* łopata

* taśma holownicza

* dla samochodów z wyciągarką dodatkowo tree-saver

 

Wpisowe: 350 zł od dwuosobowej załogi; dodatkowe osoby po 50 zł; wpisowe obejmuje:

 

* odpowiednie zezwolenia od lokalnych władz, nadleśnictw i dyrekcji Parków

* obecność lekarza pogotowia podczas całej wyprawy

* spotkanie integracyjne podczas leśnego noclegu (ognisko, pieczenie kiełbasek itd.)

* udział w imprezie integracyjnej (jedzenie i picie, zespół regionalny)

* pamiątkowe gadżety i naklejki

* dokumentację fotograficzną dla każdej załogi

 

Warunkiem udziału w wyprawie jest dokonanie do 15 marca 2006 przedpłaty w wys. 100 zł od załogi, nr konta podajemy podczas kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.

 

Zgłoszenia:

 

Stachu Bober: tel 0 510 126 693, e-mail: [email protected]

 

Marcin Masłowski: tel 0 603 873 742

 

Organizator: MAST-Adventure

 

Gdzie: Rozlewiska Bugu i Narwi, Podlasie

 

Kontakt: Stachu Bober (Świerszcz), Marcin Masłowski (mcorp)

 

Tel: 0 510 126 693, 0 603 873 742

 

Fax: 022 783 47 68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mam takie pytanko na temat imprez cross country' date=' chodzi mi o to czy biorą tam udział ludzie na DTtkach, MTXach, ciężkich 600 itp. Czy tylko Ci którzy posiadają KTMy i WRki I jaki jest stopień tródności takich zawodów Czy są to rajdy dla amatorów czy tylko dla osób z licencją [/quote']

Cross country to jazda po krótkiej pętli składająca się z odcinku po torze motocrossowym i odcinku po płaskim. To jest takie połączenie motocrossu i rajdu enduro, z tym że jest to troche wypośrodkowane, w ten sposób że np. nie ma 30 metrowych skoków charakterystycznych dla motocrossu, czy przepraw przez bagno gdzie połowa osób topi motocykle - charakterystycznych dla enduro.

Oczywiście startują wszelkiego rodzaje motocykle - od starych dt czy mtx do wyczynowych dużych czterosuwów cross.

Cross country to chyba najbardziej stworzony dla amatorów typ wyścigów tereonwych motocykli, organizowany zarówno przez pzm, jak i przez prywatne kluby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...