Skocz do zawartości

Płyn hamulcowy


Rekomendowane odpowiedzi

odpowietrzałem heble,a ponieważ z przodu prawie nic nie było to końcóweczka wyleciała :) Moje pytanie co nalać !! wiem że dot4 !! nie chodzi oto. chodzi mi oto jaką firme rekomendujecie co laliście i co się sprawdziło u mnie w pobliżu są płyny Bel Ray 35zl Mobil 22zl i Organika 4,50 zaraz sie przelece na stacje może coś innego dorwe bo płacić 35 zl za płyn hamulcowy to troche dużo ELO. Podkreślam że szukałem i w archiwum nic nie ma!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak sobie myślalem, że to jest tylko teoria ,ze płyn trzeba wymieniać,mówie płyn jest , jest git, ale to było myślenie rolnika:) wlałem płyn nowy ,a klamka stała si wyyyyyyraźnie twardsa:) naprawde warto zainwestowac pare groszy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak sobie myślalem, że to jest tylko teoria ,ze płyn trzeba wymieniać,mówie płyn jest , jest git, ale to było myślenie rolnika:) wlałem płyn nowy ,a klamka stała si wyyyyyyraźnie twardsa:) naprawde warto zainwestowac pare groszy.....

 

Kuba_195 płyn wymienia się bo traci swoje własności (absorbuje wilgoć z powietrza) a nie dlatego że zmniejsza się jego ściśliwość - pewnie miałeś hamulec zapowietrzony i przy okazji wymiany płynu się odpowietrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie odnosnie tematu, wszyscy mowia zeby zmieniac plyn w moto co sezon a znam takie osoby ktore w autach juz od kilku lat nie zmienialy czasem tylko doleją.... wiec jak w moto trzeba w aucie nie? wiem ze chodzi o bezpieczenstwo ale...

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie odnosnie tematu' date=' wszyscy mowia zeby zmieniac plyn w moto co sezon a znam takie osoby ktore w autach juz od kilku lat nie zmienialy czasem tylko doleją.... wiec jak w moto trzeba w aucie nie? wiem ze chodzi o bezpieczenstwo ale...[/quote']

ja w katamaranie nie zmieniałem od czasu jak go kupiłem (5 lat temu ) wtedy miał 2 lata więc razem 7 lat na jednym płynie i żyje ja i samochód(przez ten czas nawet nic nie musiałem dolewać)

ale moto (przynajmniej moje) jeździ "ciut" szybciej częściej hamuje itp

i w moto zmieniam co rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie odnosnie tematu' date=' wszyscy mowia zeby zmieniac plyn w moto co sezon a znam takie osoby ktore w autach juz od kilku lat nie zmienialy czasem tylko doleją.... wiec jak w moto trzeba w aucie nie? wiem ze chodzi o bezpieczenstwo ale...[/quote']

W autkach płyn cham wymienia się średnio raz na 3-4 lata, a dolewać trzeba dlatego, że klocki się zużywają-tłoczek bardziej się wysuwa.

Jednak w motocyklu zgadzam się z opinią, że warto co sezon wymieniać:

1. Koszt płynu hamulcowego(Organika) jest dość niski

2. Wymienić może każdy kto ma odrobine oleju w głowie

3. Zajmie mu to max 20 minut (jak wszystko pójdzie z planem)

 

A w samochodzie o ile koszt płynu cham jest taki sam to z wymianą trzeba się już troszke bardziej nagimnastykować.

 

więc razem 7 lat na jednym płynie i żyje ja i samochód

A kto powiedział, że jak nie wymienisz płynu cham. to umrzesz?

Ale jak zaczeniesz mieć problemy z zaciskami tłoczkami cylinderkami pomp hamulcową to wyjdą te 'oszczędności' na płynie cham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dot 4 czy dot 5?

 

Mam dot 5 i nie wiem czy mogę wlać.

 

Jedni piszą, że tak, bo jest nowszy od Dot 4.

A inni, że nie, bo ma inny skład chemiczny i może rozszczelnić układ hamulcowy.

 

Już nie wiem. Dla spokoju chyba dokupie dot 4, nie tak drogo, ale kilka piw mniej.

Edytowane przez Cezar27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...