Skocz do zawartości

czy trzeba mieć dużo kasy żeby utrzymać full crosa 125


Rekomendowane odpowiedzi

Zesrałem sie jak tak czytam co tutaj piszescie.10 tys złoty mnie zagieło 8O Praktycznie nic nie mozna znalezc tak porecznego jak 125 cross.Dzisiaj sie przymierzałem do kx 85 i tak sobie myslalem ze troszku mały jest i taka 125 by była dla mnie w sam raz.Podoba mi sie to ze to to jest takie lekkie i poręczne i boje sie bardzo ze do 4500zł nie znajde nic co bedzie takie samo tylko zeby tyle nie paliło i tłoków nie trzeba było zmieniac!RX?WRE?WR? nie mam pojęcia 8O ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zes*ałem sie jak tak czytam co tutaj piszescie.10 tys złoty mnie zagieło Shocked Praktycznie nic nie mozna znalezc tak porecznego jak 125 cross.Dzisiaj sie przymierzałem do kx 85 i tak sobie myslalem ze troszku mały jest i taka 125 by była dla mnie w sam raz.Podoba mi sie to ze to to jest takie lekkie i poręczne

 

 

http://www.bikepics.com/members/fik554/02yz250f/ Powiem krotko. 9700zł.

 

Mysle ze nie ma watpliwosci co do porecznosci (Yo!) tej maszyny. Jest minimalnie ciezsza od 125 (~5kg). Jazda jest o wiele przyjemniejsza od 2suwowych 250, zastanowcie sie dobrze czy ktos z was naprawde potrzebuje przy takiej mocy 41km cos wiecej bo go brak 10km ogranicza , czy chec szpanu przed kolegami 60km crossem jest wieksza :>???

 

Pozdr !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikepics.com/members/fik554/02yz250f/ Powiem krotko. 9700zł.

 

Mysle ze nie ma watpliwosci co do porecznosci (Yo!) tej maszyny. Jest minimalnie ciezsza od 125 (~5kg). Jazda jest o wiele przyjemniejsza od 2suwowych 250' date=' zastanowcie sie dobrze czy ktos z was naprawde potrzebuje przy takiej mocy 41km cos wiecej bo go brak 10km ogranicza , czy chec szpanu przed kolegami 60km crossem jest wieksza :>??? [/quote']

wszystko ladnie pieknie, 4t super sprawa...

ale co masz na mysli ?? ze jest tanszy w utrzymaniu ... nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ladnie pieknie, 4t super sprawa...

ale co masz na mysli ?? ze jest tanszy w utrzymaniu ... nie

 

 

Stosunek frajdy do kosztow w 2t jest..... :roll:

Stosunek frajdy do kosztow w 4t jest..... :lol:

 

Powaznie, czasami sprawdza sie powiedzenie ze cos dobrego kosztuje. To jest to. Jazda na 2t oczywiscie sprawia ogromna frajde... Jest prawie idealnie.

W 4t jest idealnie. Podobnie jak z Zywcem. Prawie robi duuza roznice.

 

Znacie moze kogos kto po przesiadce z 125mx 2t na 250mx 4t nazekal i wrocil do zwei taktow :>????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krotko. 9700zł

Wiesz stary nie kazdy ma rodziców którzy smigają C klasą i ubierają swoje pociechy w ciuchy o wartosci łącznej mojego motocykla i mojego ojca.Ale to delikatny (przynajmniej dla mnie) temat takze nie roszuajmy go ;)

Co do 2t a 4t to mysle ze jestem jeszcze za młody zeby jezdzic 4t wterenie bo musze sie "wyszalec".4t MOIM zadniem nie ma tej dzikosci której ja potrzebuje,ale tez za która jak wychodzi w praniu trzeba słono zapłacic.Jak na razie kołuje pieniądze i wtedy bede sie rozglądał.Tylko czego szukac? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sluchajcie, a nie jak nie macie kasy na sprzeta, typu full crosa to nie mozecie kupic Np. Aprilli RX 125 i walnac mu tuning polini 160 cm?? Moc wtedy bedzie okolo 36 km, czyli daleko od wyczynowych crosowek 125 nie bedzie zostawal, zawieche nie ma zlej, jest wrecz idealna, jak na enduro, no a remont rotaxa by sie robilo raz na sezon, np po przebiegu 6-8 tys km, i wtedy koszty bylyby o wiele tansze! Lancuchy, opony, olej w skrzyni, to wszystko by sie tak szybko nie zyzywalo juz, wiec koszta naprawde tansze od fulla 125. A rx taka zla nie jest...Remoncik silnika w granicach 600-800 zl, no a zebatki, lancuchy, wymiana oleji i ta sprawa to cos kolo 500 zl. I taki remoncik w zime, i caly sezon przelatac i znowu remoncik w zime i co zime wydajemy okolo mniej niz 2 tys zl a polatamy duuuuuzzzzooooooo wieciej niz fullem 125 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Aprilli RX 125 i walnac mu tuning polini 160 cm?? Moc wtedy bedzie okolo 36 km' date=' czyli daleko od wyczynowych crosowek 125[/quote']

Moc pod 40KM

Ale masa większa.

Najlepiej Husqvarny WR poszukaj

Adam87 ma do sprzedania za jakieś dobre pieniądze.

Moc wysoka, zawieszenie super, masa malutka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek frajdy do kosztow w 2t jest..... Rolling Eyes

Stosunek frajdy do kosztow w 4t jest..... Laughing

 

Tak ale jak coś w YZF padeni a na servisie mamy sporo takich przypadków to ludzie czesto sprzedaja jak usłysza cene za same czesci. Tam sa tytanowe zawory które kosztuja duzo kasy i jest ich 5.

Tyle złego :P ale 4t to jednak to ;) 2 nadaje sie na tor a 4t na tor i tern. 4t ciągnie od dołu i ma przyjema charakterystyke no i ten dziwęk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek frajdy do kosztow w 4t jest..... Laughing

NO tak ale przyjmijmy ze nawet nie jezdzilem przez sezon niczym i

udało mi sie uzbierac te 10000zł na YZ250f i stanął mi silnik tak jak u Ciebie (nie jestes sam - w modelach 02' to jest podobno całkiem normalne - trzeba zagladac co sezon i ogladac korbe! ). Tylko sie pochlastac w takiej sytuacji ;) . Nie miałbym tych 2000zł i moto znowu by stało!

 

Tak ale jak coś w YZF padeni a na servisie mamy sporo takich przypadków to ludzie czesto sprzedaja jak usłysza cene za same czesci. Tam sa tytanowe zawory które kosztuja duzo kasy i jest ich 5.

 

Dokladnie to mialem na mysli :P

 

POzatym jaka to przyjemnosc "2 suwem ktory sie nie nadaje w teren" rozwalic 4suwa :mrgreen: :mrgreen:

 

A jezeli chodzi o dzwiek to kwestia gustu. Ja lubie pszczółki

:mrgreen:

musze sie "wyszalec".4t MOIM zadniem nie ma tej dzikosci której ja potrzebuje

To też prawda!

 

Pozatym do (powiedzmy) 8000zł nic lepszego od wyczyna 125cm3 sie nie dostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz stary nie kazdy ma rodziców którzy smigają C klasą i ubierają swoje pociechy w ciuchy o wartosci łącznej mojego motocykla i mojego ojca.Ale to delikatny (przynajmniej dla mnie) temat takze nie roszuajmy go

 

Moi rodzice smigaja 10letnia Renault Laguna ktora jest warta mniej od yzf... I generalnie ciuchy na moto staram sie kupowac z tanich zrodel i zazwyczaj jest 50/50 z kasa. Sorry ale trzeba wybrac, albo pije 4 piwa na tydzien, pale 4 paczki kiepow i wpierniczam bez sensu jakies slodycze... albo jezdze na moto i cale swoje pieniadze w to pakuje :P

 

Nie chcialem sie tutaj zabardzo chwalic ale wygralem w konkursie noki talon na dowolny phon, i sprzedalem na allegro n90 za 1925zł :P I generalnie to zdecydowalo o zakupie 4t, bo tez bylem przekonany ze na 4t nie mam kasy !!!!:(

 

Co do 2t a 4t to mysle ze jestem jeszcze za młody zeby jezdzic 4t wterenie bo musze sie "wyszalec".4t MOIM zadniem nie ma tej dzikosci której ja potrzebuje,

 

Wydaje Ci sie :( Nie ma zadnych ograniczen w tym sporcie :D Ja przesiadlem sie z dt80 na yz250f co zapewne polowa ludzi z forum nazwala by glupota, brakiem wyobrazni itp itd. A ja twierdze ze byl to najlepszy wybor. :D

 

Najwazniejsza jest pasja ;)

 

Pozdro, niech połaczy nas blotko :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale trzeba wybrac' date=' albo pije 4 piwa na tydzien, pale 4 paczki kiepow i wpierniczam bez sensu jakies slodycze... albo jezdze na moto i cale swoje pieniadze w to pakuje Smile

[/quote']

Nie pije, nie pale, a słodycze to raz w tygodniu sie wszamie ptasie mleczko, a i tak nie mam 10 000zł :P . To zależy od starych! Moi są przeciwni i tyle, a Tobie Fik tylko pozazdrościc. Chociaz jak sprzedam KDX i YZ bede mial ok 8000zł, a i tak 2suwa kupie hehee ;)

Nie chcialem sie tutaj zabardzo chwalic ale wygralem w konkursie noki talon na dowolny phon' date=' i sprzedalem na allegro n90 za 1925zł Smile I generalnie to zdecydowalo o zakupie 4t, bo tez bylem przekonany ze na 4t nie mam kasy !!!!Smile [/quote']

łeee też tak chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pije' date=' nie pale, a słodycze to raz w tygodniu sie wszamie ptasie mleczko, a i tak nie mam 10 000zł . To zależy od starych! Moi są przeciwni i tyle, a Tobie Fik tylko pozazdrościc. Chociaz jak sprzedam KDX i YZ bede mial ok 8000zł, a i tak 2suwa kupie [/quote']

A ja pije, imprezuje, papierosów akurat nie pale ale nie tylko papierosy mozna palic :P a motocykl sobie kupiłem za swoje i wcale rodzice nie mieli tutaj takie dużej roli. Oczywiście ojciec tam stracił troche czasu i wydał troche na benzyne żeby pojechać po motocykl i go przywieźć i żeby wcześniej jeździc po Polsce i oglądać inne sprzęty, opłacił składke klubową i płaci za wynajmowanie garażu niedaleko toru, ale generalnie sam motocykl kupiłem za samemu zarobione i oszczędzone pieniądze. A na częsci do motocykla nigdy nie żałowałem i po prostu co miałem to przeznaczałem na huske i bez żalu wydawałem te pieniądze. Jak na coś potrzeba to pieniądze się zawsze znajdą tylko trzeba w to wierzyć a nie od razu myśleć że tak dużo to się nie uda zebrać. Uda się tylko kwestia czy w ciągu miesiąca czy roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...